Richard Gielen maakt... metingen Dier van de Week: Dory 4 Schiedammers op weg naar Rio Recept van de Week Lammers naar lepradorp Boek van de Week: De moeder van Ikabod (8) O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 20 juli 2016 17 Het is een lief poesje met veel energie, om die energie kwijt te raken heeft ze wel een tuin nodig. Ze wil zo nu en dan haar pootjes strekken of in de zon liggen. SCHIEDAM - Dory is een ge vonden poesje van 10 maan den jong. Veel te jong om nu al in een asiel te verblijven. De goede kant is dat degene die Dory adopteert, heel lang van haar kan genieten. Dory heeft op het moment last van "haar pootje waar nog verder onderzoek naar gedaan wordt, dus ze kan misschien nog niet meteen Foto: PR mee. Bel voor meer infor matie over Dory naar 088-34 37 112 (locatie Schiedam) of kijk eens op onze website https://ikzoekbaas.dieren- bescherming.nl/. SCHIEDAM - Het Nieuwe Stadsblad volgt, via sociale media, de drie Schiedamse sporters die op de Olympi sche Spelen in Rio in actie komen. Bokser Nouchka Fontijn was aanwezig bij de Olympischeteampresentatie door het NOC.NSF. "Het zijn opwindende dagen. Ik ben trots om voor mijn land te mogen vertegenwoordigen tijdens het grootste sport evenement in de wereld. Ondertussen blijf ik hard trainen en hou ik mijn ogen gericht op het winnen van een prijs!" Van tafeltennis ser Britt Eerland verscheen een reportage van haat voor bereiding op Rio op YouTu- be gemaakt door Tafeltennis Next Level. Daarnaast was zij zaterdag te zien op nati onale televisie. "Vanavond om 22.30 uur ben ik bij Hart van Nederland", liet zij haar fans weten. Handballer Kelly Dulfer kreeg even rust van de bondscoach. "Week endje uitwaaien op Texel!" SCHIEDAM - Deze week ma ken we een heerlijke kokos milkshake. Nodig: 1 deciliter kokosmelk (uit een blikje), 2 deciliter melk, 2 eetlepels kokos limonade siroop en 2 bolletjes vanille ijs. Voeg de kokosmelk, de melk en limonadesiroop toe in een blender en roer het ge heel goed door elkaar. Zet het vervolgens ongeveer één uur in de koelkast en laat het lekker koud worden. Voeg vervolgens het ijs toe en mix het geheel een mi nuut goed in de mixer. Ver volgens is het klaar om te serveren. Lekker op de war me dagen die er aan komen. SCHIEDAM - De Schiedamse bovenbouwleerling Pepijn Lammers is heel blij dat hij in oktober met nog drie leerlingen van CSG Calvijn Vreewijk en met vier leerlin gen van het Comenius Ly ceum Capelle mee mag naar een lepradorp en een lepra- ziekenhuis in Vietnam. Zo kunnen zij zelf ervaren hoe SCHIEDAM - Elke week le zen Ruud Aret of Gerben de Bruijn een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat 'De moeder van Ikabod' van Maarten 't Hart, dat door Ruud beloond wordt met een 8. Van Maarten 't Hart krijg ik nooit genoeg. De thema's die voor zijn werk zo kenmer kend zijn- het verlaten van het geloof, de vader-zoon- verhouding, zijn voorliefde voor klassieke muziek en aperte gierigheid - komen in zijn nieuwe verhalenbun del wederom voorbij en op de één of andere manier ver velen ze mij nooit. Achttien korte verhalen telt het boek en ze brengen de lezer dich terbij de schrijver dan ooit. 't Hart heeft gekozen voor een lichte toon die boven alle verhalen uit het dagelijkse leven hangt. Lees hoe hij beroofd wordt, hoe hij zich ontfermd over een gokver slaafde vrouw of hoezeer het op bezoek krijgen van een televisieploeg hem van zijn stuk brengt. Daarnaast heb ik èen ontdekking gedaan. In Magdalena, het boek over zijn moeder, schrijft hij met veel humor over het feit dat zijn vader ervan verdacht wordt vreemd te gaan. Het zijn woorden uit de mond van zijn moeder. Zelfs zou de liefde bedreven zijn ge worden in een vers gegraven graf. Het wordt niet geheel serieus genomen. Maar lees nu in zijn bundel hoe Maar ten wordt getroffen door de schoonheid van een bewon deraarster die hij vanachter een signeertafel gadeslaat of hoe hij achter zijn Zweedse vertaalster aanloopt en leg het verband. Ik kom maar tot één conclusie: zijn voorlief de voor vrouwelijke schoon is genetisch bepaald! het leven van leprapatiënten er uitziet. In het lepradorp gaan ze leprapatiënten hel pen met hun dagelijks werk, (bejaarde) leprapatiënten helpen verzorgen en een praatje met ze maken. Daar naast staan ook spelletjes doen op het programma met de (klein)kinderen van de leprapatiënten. Ruud Aret kan maar geen genoeg van Maarten 't Hart krijgen. Ook over dit boek is hij weer zeer te spreken. De naam doet anders vermoeden, maar MRC Techniek Rotterdam B.V. is wel degelijk aan de Admiraal de Ruyterweg in Schiedam gevestigd. Richard Gielen (42) werkt bij deze enorme machinefabriek en reparatiewerkplaats als controleur bij de kwaliteitsdienst. Hij controleert dat alles gegarandeerd exact op maat is gemaakt. Door Janet van Huisstede SCHIEDAM - In de gigantische hal, die volhangt met kra nen en liften, wijst Richard op een tandwiel. "Dat ding is vijf meter in doorsnede. Maar hij moet tot op de hon derdste millimeter op maat zijn gemaakt. Want voor booreilanden, schepen en fabrieken worden soms on derdelen verspreid over de hele wereld gefabriceerd. Dat noemen we tegenpro- ducten. Uiteindelijk moet alles helemaal passen als het bij elkaar komt en wordt geassembleerd, dus in el kaar wordt gezet. Ik meet al les exact na. En ik mag nooit een fout maken!" Richard kalibreert zelf het gereedschap en het meet- gereedschap waar hij mee werkt. Want alles moet vol doen aan alle internationale eisen en de juiste maten weergeven. In zijn werk plaats hangen allerlei half ronde bogen, er staat een mi croscoop en computers. "Bij mij gaat het om honderdsten millimeters, terwijl we hier voor twaalfcilinder-moto- ren in schepen schroefassen TOT OP HONDERSTEN VAN MILLIMETERS NAUWKEURIG maken van wel tien meter lang. Of we reviseren een hydrohamer van meer dan twintig meter lang die bui zen als poten voor een plat form de zeebodem in slaat." Met man en macht MRC is al sinds 1936 een belangrijke leverancier van tandwielen', glijlagers, kruk assen en van onderdelen van scheepsmotoren, turbines, pompen en compressors. Samen met ongeveer vijftig collega's staat Richard al tijd klaar voor reparaties en revisies: "Als er iets kapot gaat in een groot schip wer ken we bij MRC met man en macht dag en nacht door om het te repareren. Want een schip dat stilligt, kost veel geld! Soms werk je weken lang aan een nieuw product, de andere keer wordt er 's morgens een kapot onder deel gebracht dat 's middags alweer het schip in moet." Richard Gielen is een bijzondere specialist. Hij keurt als controleur bij de kwaliteitsdienst alleen producten binnen MRC goed, die na zijn metingen helemaal perfect op maat blijken te zijn. Foto: Jan van der Ploeg Perfecte producten Richard Gielen volgde de LTS met daarna een KMBO- opleiding bij de RDM: mid delbaar beroepsonderwijs voor monteur, montage en onderhoud. "Het leukste van mijn werk is dat je je collega's kunt helpen en be geleiden bij het maken van een perfect product. Ik ben er trots op dat we zulke goede onderdelen maken. Bij vorige werkgevers kwam ik nogal eens Chinese pro ducten tegen die niet pltijd van dezelfde kwaliteit zijn. In de afgelopen tijd hebben we hier hard gewerkt om de laatste ISO te halen, ons kwaliteitsstempel. En ook dat is gelukt." SCHIEDAMMERS MAKEN Het stadsthema 2016 is 'Schiedammers Maken'. En ze maken veel! Van bijzondere schroeven voor de mari tieme industrie, tot internationaal gewaardeerde kunst. Fotograaf fan van der Ploeg maakte van deze Schie damse Makers een prachtige portretserie. Bekijk in de Grote- of Sint Janskerk aan de Lange Kerkstraat 37 van 13 mei tot en met 11 september de 'EXPO Schiedam mers Maken S'DAM'. Gratis toegankelijk, dinsdag tot en met zaterdag van 12 tot 16 uur. 1

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 17