Dit zijn jullie foto's van mooi Schiedam! Jazeker de Column van Margriet Bol BEZINNING WAT IS ER DOEN IN DE STAD GE5H 24/7 bij je klanten onder de aandacht Klaverjassen in De 5 Molens Lunchen in De Boei Digitaal spreekuur bieb De Boei gaat picknicken Workshop schilderen Open atelieruren Argos Mobiel zoekt chauffeurs Rolantino's Het Nieuwe Stadsblad woensdag 20 juli 2016 19 Lezers laten hun favoriete plekjes in Schiedam zien "Zag verleden week deze ontzettend mooi gekleurde avondlucht boven Schiedam-Zuid", schrijft Cees Kroone. "Echte kleuren en niet bewerkt", wil hij er nog over kwijt. WIÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKKHKKÊH0 Coen Meeder nam deze foto, toen hij er zomaar tegenaan liep: "Mooie papavers, zomaar in een Schiedams plantsoen." Heb je ook een leuke foto uit of van Schiedam? Houd hem niet voor jezelf, maar mail hem dan snel naar: redactie.ns@ persgroep.nl. Het liefst liggend en rond dei MB. Peter de Wit zette deze leuke foto van het Beatrixpark op onze Facebookpagina. Natuur in optima forma, zullen we maar zeggen. Rob de Kievith bekijkt het eens van een heel andere kant met deze foto. "Het is ook wel eens mooi bóven Schiedam", meent hij. En daar zijn wij het helemaal mee eens! Schiedam (010)473 11 50 www.hypotheker.ril Kijk, van nature ben ik een rasoptimist. Ik geloof in het goede van alles. Sta positief in het leven. Ben absoluut geen doemdenker. Wat schiet je ermee op? Landelijk gezien is 2016 tot op heden een zeer goed jaar voor de huizenmarkt. Regionaal zijn er wel grote verschillen. In Amsterdam wordt boven de vraagprijs geboden om een huis te kunnen kopen, en in Zeeland staan de woningen met gemak meer dan een jaar te koop. In onze regio is het gelukkig minder extreem, maar dat de huizenmarkt het goed doet is een feit. Een positief feit dus. En ik zou er graag voor willen pleiten dat we in Nederland de positieve dingen eens wat meer benadrukken en benoemen. Ik weet wel, het zit in onze genen om negatief te doen. Het begint al als kind. Kom je thuis met een rapport met 8 negens en één 5. Wat zeggen je ouders? U weet het antwoordHeel anders is het als we op vakantie gaan. In principe hebben we allemaal 2 of 3 weken lang alleen maar zonnig en warm weer gehad. Geen druppel regen gezien. Dat kan natuurlijk maar dan alleen als je in de landen rondom de Mid dellandse zee op vakantie bent. In alle andere gevallen valt er bijna altijd wel eens (wat) regen. Of een hoosbui als je in Nederland blijft. Maar daar hebben we het niet over. Dus dan zijn we weer wel positief. Op social media is het al niet anders. Op Feest- boek zie ik het populisme hoogtij vieren. Oneliners vliegen om je oren. En iedereen roept om het hardst dat zijn product het beste is. Veel mensen laten zich makkelijk beïnvloeden zonder dat ze het zelf in de gaten hebben. Geruchtmakende artikelen geplaatst door een niet bestaande krant. En je leest talloze serieus bedoelde reacties erop. Waar zijn we toch mee bezig vraag ik me wel eens af. Hebben we niks beters te doen? Voor een rasoptimist als ik is het soms wel even doorbijten als je alle nieuwsbe richten te horen of te lezen krijgt. De crisis in Griekenland is nog niet opgelost. Kan hij eigenlijk wel worden opgelost? Net als het vluchtelingenprobleemDe mensheid staat er anno 2016 niet zo florissant op in mijn ogen. Wereldwijd is er terrorisme, dis criminatie, en ga zo maar door. We lijken het niet op te kunnen lossen. Met het Brexit laait de discussie weer op of we met de EU nu wel of niet beter af zijn en of Brussel nu wel of geen zegen is voor Europa. De verdeeldheid lijkt toe te nemen daar waar het wij-gevoel zou moeten overheersen. Maar gelukkig blijf ik een rasoptimist. Misschien tegen beter weten in maar toch. Wat voor andere keuze is er? Klagen en zeuren lost sowieso niks op. Het werkt demotiverend. Behalve over het weer in Nederland. Daar mogen, nee moeten we over klagen. Want ja, als je daar niet over mag klagen wat blijft er dan nog over Mail uw reactie naar: margriet.bol@hypotheker.nl www.nieuwestadsblad.nl jouw bedrijf of aanbieding in de spotlight Nieuwe Stadsblad staat midden in de samenleving en is 24 uur per dag betrokken HIER Nieuwe Stadsblad NIEUWLAND - Heeft u ook zo'n zin in een gezellige middag? Kom. dan op dinsdagen van 13.00 tot 16.00 uur klaverjas sen in Ontmoetingscentrum De 5 Molens aan de Nieuwe Damlaan 818. Meekaarten kost 7,00 euro per maand, inclusief hapjes. Aanmelden bij Pierre Bronswijk, tele foonnummer 06-30254709. CENTRUM - In inloophuis De Boei aan de Dam 30 is het van maandag tot en met woensdag tussen 10.00 en 16.00 uur mogelijk aan te schuiven voor een geza menlijke lunch. Omdat de kok wil weten voor hoeveel mensen hij moet koken, is vooraf opgeven gewenst. Dit kan via telefoonnummer 06- 178 544 61, e-mailadres de- boeischiedam@gmail.com of bij de vrijwilligers in het inloophuis. Zie ook www. inloophuisdeboei.nl. CENTRUM - Wie vragen heeft over het gebruik van een mobieltje, laptop, tablet of e-reader, kan op donderdag 28 juli tussen 13.00 tot 16.00 uur naar het gratis digitale spreekuur in Bibliotheek Schiedam in de Koren beurs komen. Deskundige vrijwilligers van het Leer centrum Seniorweb Biblio theek Schiedam geven dan advies. Het spreekuur heeft een open inloop. Afhanke lijk van het aantal bezoekers kan er sprake zijn van een wachttijd. Neem de eigen apparaten mee naar het di gitale spreekuur. CENTRUM - Inloophuis De Boei aan de Dam 30 houdt op woensdag 10 augustus een picknick in de Beelden- kas in Schipluiden. Vervoer, entree, koffie/thee en lunch kost 5,00 euro. Opgeven kan bij de vrijwilligers, via mail deboeischiedam@ gmail.com of telefonisch 06- 17854461. CENTRUM - MAC Branders- stad aan het Spinhuispad 19 houdt 21 juli de schilder workshop 'Je gevoel iri kleur op doek' onder leiding van kunstenaar Florian Baltus. Er zijn twee rondes: van 13.00 tot 14.30 en van 15.00 tot 16.30 uur. CENTRUM - Inloophuis De Boei aan de Dam 30 heeft elke week open atelieruren. Daar kunnen geïnteresseer den met verschillende ma terialen aan de slag om te ervaren welke hobby bij hen past. De Boei biedt mogelijk heden met tekenen, schilde ren, werken met wol, ket- telen (sieraden maken met kralen en metalen staafjes), kralen rijgen, strijkkralen, stof verwerken, boetseren en tuinieren. Op maandag tus sen 13.30 en 15.30 uur en op woensdag- tussen 10.30 en 12.30 uur is er open atelier. Deelnemen kost 1,50 euro. Voor materialen moet ook 1,50 euro worden betaald. REGIO - Beschik jij over een. rijbewijs B, een groot ver antwoordelijkheidsgevoel en goede sociale vaardighe den? En lijkt het je leuk om iets te beteken voor ouderen door hen met Argos Mo biel naar hun bestemming te brengen? Argos Mobiel zoekt tijdelijk vrijwillige chauffeurs in Vlaardingen en Schiedam. Het aantal uren is in overleg. Tijdens een inwerkperiode leer je hoe Argos Mobiel werkt. In teresse?: esther@DAM-Ne- derland.nl of 06-11881919. CENTRUM - Marianne Weber is 17 september aanwezig bij het concert 'Wij gaan er voor!' van de Rolantino's. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.theateraandeschie.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 19