Zomeractie Theater aan de Schie Zomer in de bieb Echtpaar van Zijl-Huijser vieren briljanten jubileum Elf winnaars Buurt-Ton Augustus is orgelmaand chauffeur Natuurlijke oplossing bij spataderen, zware benen en rusteloze benen 'Door gebruikers beoordeeld met een 9,1' fonds steunt maatschappelijke projecten C www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsb'ad woensdag 20 juli 2016 5 Iedere week staat hier een nieuwe schuifpuzzel en op www.theateraandeschie.nl. Meedoen kan tot 24 augustus. Bij zes goede antwoorden maakt u kans op enkele theaterprijzen. Speciaal voor theaterlief hebbers en lezers van het Nieuwe Stadsblad heeft Theater aan de Schie een leuke zomeractie. Wie kan deze schuifpuzzel ontra felen en aan de hand van de beschrijving de juiste voorstelling te raden. "Deze voorstelling wordt gepro duceerd door Studio 100. De voorstelling is kleurrijk en spannend, voordat je het weet vliegt de tijd voorbij." Antwoord vóór 26 augustus 2016 naar redactie.ns@pers- groep.nl o.v.v. zomeractie. Veel succes! SCHIEDAM - Voor kinderen van 6 tot 12 jaar is er tot 19 augustus veel te doen in de bibliotheek in de Ko renbeurs. Elke maandag, woensdag en vrijdag tus sen 14.00 en 15.30 uur zijn er activiteiten aan de Lange Haven 145. De boekenreeks 'De Waanzinnige Boomhut van 13, 26, 39... verdiepin gen' van Andy Griffiths staat centraal. Vrijdag 22 juli draait de film: The Good Dinosaur, in de biblioscoop. Maandag 25 juli kunnen de kinderen samen met Ste- fanie Kampman met scha duwen in het bos spelen en wordt van alles geleerd over licht en schaduwen. Woens dag 27 juli bedenken kinde ren kruipende en vliegende insectenvriendjes. Bij deze workshop kunnen ook de allerjongste kinderen mee doen. Vrijdag 29 juli draait de film: Peanuts in de Bibli oscoop. Meedoen is gratis. Het aantal plaatsen is be perkt. Aanmelden op www. debibliotheekschiedam.nl is aanbevolen. SCHIEDAM - Een grote ver rassing voor elf bewoners van de Roos Vosstraat iri Schiedam. Op hun postcode '3123 SV' viel de Buurt-Ton van 100.000 euro in de ju- nitrekking van de Postcode Loterij. De winnaars verde len deze prijs met elkaar. De volgende bedragen zijn gewonnen: 26.315 euro (1 winnaar), 10.526 euro (4 winnaars) en 5.263 euro (6 winnaars). De bedragen lopen uiteen omdat de ver deling van het geldbedrag afhankelijk is van het aan tal meespelende loten. De Buurt-Ton is de nieuwe prijs van de Postcode Loterij die iedere zaterdag wordt be kendgemaakt. SCHIEDAM - In Grote Kerk Schiedam wordt in augus tus elke dinsdagavond vanaf 20.15 uur het hoofdorgel be speeld door gerenommeerde organisten. Organist Hayo Boerema uit de Laurenskerk bijt op 2 augustus het spits af met werken van Bach, Guil- mant en Reger. Een week later, 9 augustus, komt Jaap SCHIEDAM - Kees van Zijl en Lenie Huijser hebben 4 juli uitgebreid hun 65-jarig hu welijksfeest gevierd. "Toen we 64 jaar waren getrouwd, vierden we het al. Het feest kan maar vast gevierd zijn, vonden de kinderen. Dan doen we het nog eens dun netjes over als jullie 65 jaar zijn getrouwd. Ze hebben woord gehouden. We zitten nu nog bij te komen van de High Tea! We hebben ook veel bezoek gehad, maar nu gaan we weer normaal doen", zegt mevrouw Van Zijl met een knipoog. Wat hebben ze genoten van alle aandacht en van het bezoek van burgemeester Lamers. "Hij is net als wij geboren Rotterdammer, dan heb je genoeg stof tot pra ten. We vonden het ook heel leuk, dat we een miniatuur van het Schiedamse stad huis kregen." Kees en Lenie leren elkaar kennen op Charlois: "We za ten bij elkaar op de MULO, Kees een paar klassen hoger dan ik. We bezochten ook dezelfde kerk. Kees werd in de oorlog te werk gesteld in Duitsland en kwam in 1945 terug. Ik weet nog dat ik eens aan iemand vroeg: 'Waar blijft die Kees van Zijl?' Hij kwam terug met een glas uit zijn bril, en een raar hoedje op!" Ze krijgen verkering en verloven zich in 1948. Kees verhuist naar Haarlem eri fietst iedere vrijdagavond uit zijn werk naar Rotterdam. "Vier uur fietsen bij normaal weer. Had ik wind tegen dan deed ik er zes uur over." Tot hun huwelijk in 1951 werkt Lenie bij de Twentse bank. Het echtpaar woonde ook in Zeeland, maar toen Kees een baan kreeg bij Wilton ves tigden ze zich in Schiedam waar ze nog steeds wonen. Zwart naar de Grote Kerk. Ook hij speelt werken van Bach en Reger. In de daarop volgende weken spelen Rien Donkersloot en Arjen Lei stra. Vanaf 20.00 uur geeft elke organist een toelichting op het programma. Toe gangskaarten zijn 8,00 euro. De hele serie van vijf orgel concerten kost 30,00 euro. Burgemeester Lamers feliciteert echtpaar van Zijl-Huijser met hun 65-jarig huwelijk. Foto: Marius Schinkel KAvcromm nl al 12 jaar de pc specialist van Schiedam Verkoop Reparatie van pc laptop tablet telefoon Tel: 010 - 449 22 22 Mail: info@mycrocom.nl Adres: Frans Rietveldpad 56 Schiedam Gratis opholen en terug brengen! Wie komt ons team versterken? (v-H I POD LOGISTICS zoekt een: met CE rijbewijs Hou jij van aanpakken en ben jij op zoek naar veelzijdige baan? Aarzel niet en bel of mail ons dan nu!! info@podlogistics.nl 0181 -506 452 ADVERTORIAL Zo'n 25% van de Nederlanders heeft te maken met spataderen. Niet zo gek ook, eigenlijk. Onze benen zijn namelijk verantwoor delijk voor het dragen van een compleet lichaam en de grote aderen in onze benen moeten ook nog eens veel werk tegen de zwaartekracht in verrichten. Plus: aderen worden door de ja ren heen minder elastisch, wat ze extra 'spatgevoelig' maakt. Een geheimpje uit de natuur is de werkzame stof Aescine uit wilde paardenkastanje. Aescine helpt om de doorbloeding van de grote beenaderen te onder steunen. Hoe ontstaan spataderen? Spataderen ontstaan doordat de kleppen in de aderen niet goed sluiten en er bloed terugstroomt. Het resultaat: zichtbare, blauw paarse, kronkelende aderen op de benen. Niet mooi en ook lichamelijk geen pretje. Spat aderen kunnen namelijk zor gen voor een zwaar, vermoeid en soms ook pijnlijk gevoel in de benen. Ook rusteloze benen kunnen een gevolg zijn van spat aderen. Wie krijgen spataderen? Mensen met overgewicht heb ben meer kans op spataderen. Het extra gewicht zorgt name lijk voor een grotere druk op de aderwanden. Daarnaast: hoe hoger de leeftijd, hoe zwakker de vaatwanden. Bij vrouwen ko men spataderen overigens vaker voor dan bij mannen, net als bij mensen met een staand beroep. Zelf doen bij spataderen Voldoende bewegen helpt. Verder zijn een gezond gewicht en het zo veel mogelijk vermijden van roken, koffie en alcohol erg be langrijk. Er zijn ook natuurlijke middelen die kunnen onder steunen bij spataderen en zware benen. A.Vogel Aesculaforce* bevat een gestandaardiseerde hoeveelheid van 50 mg Aescine en helpt daar door goed bij spataderen, zware benen en rusteloze benen. A. Vogel Aesculaforce* is ver krijgbaar in een verpakking van 30 of 50 tabletten bij drogist, apotheek, supermarkt en gezondheidswinkels. Ad viesprijs vanaf 10,99. Meer weten? Bel de A. Vogel gezond- heidslijn 0900 - 246 46 46 of kijk op avogel.nl mmmmmtmm immmmtmm iHsmEmmreme iuijiiji'iiiiiiiim Welk initiatief wilt u realiseren? Stichting Fonds Schiedam Vlaardingen e.o. verstrekt donaties aan organisaties die zich inzetten voor de maatschappij. Op het gebied van maatschappelijk welzijn, sport en vrije tijd, educatie, kunst en cultuur, gezondheid en natuur en milieu worden jaarlijks 350 aanvragen behandeld. Heeft u onze steun nodig voor een project met een ideële of sociale strekking? Neem dan contact op. Kijk voor meer informatie op: www.fondssv.nl - tel.: 010 475 40 33 Aesculaforce tabletten Spataderen, Zware benen Rusteloze benen a Paardeftkastanje-extratt

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 5