Met elkaar spelen ongeacht herkomst Zorg voor het hart Lokale ondernemers laten de haringen goed smaken S'DAAfl SCHRIJFT IVI Expo 'Salon van alle tijden' 60 jaar huwelijk A.C.P. van den Berg Afspraak maken C www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 20 juli 2016 7 Ruim honderd leerlingen van het Schiedamse CON, Centrale Opvang Nieuwkomers, leven zich aan het einde van het schooljaar enthousiast uit op een sportdag, met sportonderdelen die voor de meeste leerlingen helemaal nieuw zijn. door Peter Spek SCHIEDAM - "Deze leerlin gen komen uit landen waar sporten niet op het lesroos ter staat. Dan is het een hele toer om nu ineens aan bliklopen te doen of deel te nemen aan een skippybal race", zegt Wilma Timmer, directeur van het CON. Vaak met handen en voeten proberen de begeleiders de leerlingen wegwijs te ma ken in de sportonderdelen die op het sportcomplex van Excelsior'20 zijn uitgezet. "Wij vangen leerlingen op die geen of weinig onderwijs in Nederlands hebben ge volgd. De leerlingen moeten tussen de zes en dertien oud zijn en zij mogen niet langer dan twee jaar in Nederland zijn en in groep drie of in een hoger leerjaar van de basisschool geplaatst kun nen worden", legt Wilma Het valt voor het leerlingen van CON niet altijd mee om mee te doen aan onbekende sportonderdelen. Foto: Persgroep Wat fijn, leuk en goed dat er nog altijd zoveel leuke ini tiatieven worden genomen door Schiedamse onderne mers. Zoals de haringparty voor de Argos Zorggroep in Marconihove die vorige week mede mogelijk werd gemaakt door Nico Hers- bach van DPN Cleaning, Woonplus, de Mundogroep en Bastiaans Van Riet Ac countants. De haringen vie len goed in de smaak, Bob van Vliet maakte er tenslotte helemaal een gezellig feestje van. En zo werd het een bij zondere middag in Oost. Nico Hersbach heeft het duidelijk naar zijn zin in Marconihove. De haring werd klaar gemaakt waar je bij stond. Timmer uit. "Het zijn ook vaak leerlingen die al heel wat hebben meegemaakt in hun nog jonge leven en daar houden wij rekening mee bij het lesgeven. Het onderwijs is vaak maatwerk." Op het CON zitten op dit moment honderd leerlingen met niet minder dan 32 nationali teiten. "Vaak vluchtelingen uit oorlogsgebieden, die wij in eerste instantie proberen in één jaar de Nederlandse taal aan te leren en door te laten stromen naar het re guliere onderwijs in Schie dam", zegt Wilma Timmer. "Ook betrekken wij de ou ders bij onze schoolpro jecten en proberen op die manier de Nederlandse normen en waarden aan te brengen, maar dat valt niet altijd mee." Naast het aan leren van de Nederlandse taal wil Wilma Timmer de leerlingen een veilige omge ving bieden. "Door de vaak traumatische ervaringen, is de argwaan groot, maar het lukt ons toch steeds het vertrouwen te winnen." Het opvangproject, dat met één leerkracht en vijftien leer lingen startte, is inmiddels met succes uitgegroeid tot een basisvoorziening in de gemeente Schiedam. "Naast de inburgeringscursus zijn deze sportactiviteiten een uitstekende aanvulling om in de maatschappij te gaan functioneren en wordt er geleerd met elkaar te spelen, ongeacht de herkomst." Jr - v "t KunstWerkt laat op de site weten dat zij van 4 tot 25 september 2016 de jubile umexpositie 'Salon van alle tijden' houden. De kunste naarsclub bestaat 25 jaar. Karei van den Berg schreef mee met de krant over het 60-jarig huwelijk van zijn ouders. "Mijn ouders zijn al 15 jaar weg uit Schiedam. Ze komen er uiteraard nog wel, voor bezoek aan fami lie en vrienden. Het zou voor familie en vrienden in Schiedam leuk om hen van dit heuglijke feit te laten meegenieten." Zoon Van den Berg wijdde er de volgende woorden aan: "Het is een niet geringe tijd. Met ups en downs, plezier en spijt. Maar heb je't sa men dan gehaald. En kijk eens hoe het bruidspaar straalt. Dan heb je wel een punt bereikt. Waarop een diamanten mijlpaal prijkt. En zestig jaren trouw." Als u hartklachten heeft, dan wilt u natuurlijk de beste zorg. Gelukkig kunt u daarvoor dicht bij huis terecht, op alle vijf locaties van Franciscus Gasthuis Vlietland. De cardiologen van het ziekenhuis blinken uit op meerdere gebieden binnen het specialisme cardiologie, oftewel: de zorg voor het hart. Een ICD (voluit: inwendige defibrillator) is een plat kastje van zeven bij vijf centimeter en wordt op de huid gedragen. De ICD bewaakt het hartritme en herstelt kleine ritmestoor nissen ongemerkt. Signaleert de ICD een levensbedreigende ritmestoornis, dan laadt hij zich op en geeft een korte en krachtige elektrische stroom stoot. Enkele honderden ICD's Franciscus Vlietland, de Schie damse locatie van het zieken huis, is een van de weinige ziekenhuizen in de Rotterdamse regio waar ICD's geïmplanteerd mogen worden. 'Sinds 2010 hebben mijn twee collega's en ik enkele honderden ICD's geplaatst bij patiënten met een hoog risico op levensbedreigen.de hart- ritmestoornisSen.', vertelt cardioloog Suzanne Valk. Cardiologen van onder meer het HAGA ziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis en het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis verwijzen hun patiënten voor een ICD-implantatie naar ons. De indicatie voor een ICD-implantatie wordt vóór implantatie besproken met het Erasmus MC.' Op zoek naar betere echotechnieken In Franciscus Gasthuis, de Rotterdamse locatie, hebben de cardiologen extra aandacht voor opleiden en wetenschap. Een absoluut voordeel, want óm te kunnen opleiden, moet je vooroplopen in je vakge bied. En door het uitvoeren van onderzoek, werk je mee aan de nieuwste technieken en inzichten. Cardioloog Bas van Dalen is betrokken bij nieuwe echotechnieken. 'Tot nu toe werd de beweging van de linkerhartkamer beoordeeld op bewegende plaatjes van een hartecho. Met nieuwe, onder andere driedimensionale technieken, kijken we nu anders naar het hart, en kunnen we de beweging van het hart ook in getallen uitdrukken. Rob van der Heijden en Han Spierenburg, cardiologen Franciscus Vlietland Dan zie je dat je er met-de oude technieken erg naast kunt zitten.' Cardioloog Van Dalen had een belangrijke rol in het onderzoek van deze nieuwe echotechniek. In Franciscus Gasthuis werd onderzoek uitgevoerd van de hartfunctie bij patiënten met zeer ernstig overgewicht (morbide obesitas). De hartfunctie voor en na hun maagverkleining werd met de echotechniek onderzocht. Het specialisme cardiologie is gericht op de zorg voor het hart. U trift dit specialisme aan op al onze locaties. Na verwijzing door uw huisarts of specialist, kunt u een afspraak maken. Franciscus Gasthuis Kleiweg 500, Rotterdam 010 - 461 6162 Franciscus Vlietland Vlietlandplein 2, Schiedam 010 - 893 0000 Franciscus Maassluis De Vloot 206, Maassluis OIO - 893 0000 Franciscus Hoogvliet Stelle 8, Hoogvliet 010 - 893 0000 Franciscus Berkel Boerhaavestraat 19, Berkel en Rodenrijs 010 - 461 7700

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 7