SummerSale auping plaza 'Friends for ever' 15% auping Reacties op 'Frankeland onterecht op zwarte lijst' Archiefstuk van het Jaar Geniet nu van voordeel in stijl voordeel O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 27 juli 2016 15 SCHIEDAM - Het artikel van Kor Kegel 'Frankeland onte recht op zwarte lijst, 'Sorry!' leidde tot veel reacties. De Inspectie voor de Gezond heidszorg (IGZ) bood excu ses aan omdat Frankeland onterecht op een lijst met slecht presterende verpleeg huizen zou hebben gestaan staan. Er is veel bijval voor het 'Sorry'. Frans van Krug- ten zegt: "Snel over tot de orde van de dag... maar wat een onterechte plaatsing op zo'n lijst." Herman Man- demaker roemt de organi satie: "Ik ben jaren daar op de werkvloer geweest en ik vond dat de mensen altijd met vol liefde en bekwaam met de ouderen om gingen." Zo ook Diana Krommen hoek: "Mijn moeder zit daar. Ik heb heel veel respect zo als ze daar omgaan met de bewoners." Anderen vinden dat de inspectie niet ver ge noeg gaat. Ria van Kleeff: "Ik vind dat eigenlijk niet terecht! Heel veel mensen zijn er beroerd van geweest en voelen zich gekleineerd. Alleen 'Sorry!' Dat is veel te weinig!" Marja de Weerd vult aan: "Da's makkelijk proberen eraf te komen zeg. Maar ben blij voor Franke land. En wat zegt dit over alle andere huizen op die lijst?" Liesbeth Grashoff: "Lekker dan. Voorlopig is het wel gezegd. Raar dat zulke fou ten over zulke belangrijke dingen worden gemaakt." Andries Frederik weet wel hoe de IGZ door het stof zou moeten gaan. "Aanschui ven bij RTL Late Night en openlijk excuus aanbieden. En voor alle hardwerkende medewerkers en super vrij willigers een grote taart met 'Sorry' erop neerzetten." SCHIEDAM - Gemeentear chief Schiedam doet in oktober weer mee met de Maand van de Geschiede nis en de bijbehorende ar chiefstuk- van-het-jaarver- kiezing. In 2014 behaalde het archief de derde plek en ditmaal willen zij deze prestatie verbe teren. Gemeentearchief Schiedam vraagt Schie dammers mee te denken en uit drie kandidaten, die archiefmedewerkers hebben geselecteerd, de Schiedamse inzending te kiezen. Het thema is 'grenzen' en daarom is gekozen voor 'Over de grens', dit zijn brieven van Anna de Groot, dochter van Schiedams filantroop M.C.M. de Groot, die in Wenen onder Sigmund Freud psychologie ging studeren, 'Grenzen van fatsoen', dit is een spot prent over het Schiedams kusverbod en 'Over de landengrens en over de grens van arm en rijk', dit zijn een fotoalbumpje en brieven uit Zwitser land naar huis van een Schiedams 'bleekneusje' uit Zwitserland. Op de website www.schiedam. nl/voorverkiezing kunnen tot 31 augustus stemmen worden uitgebracht. Het archiefstuk met de meeste stemmen gaat naar de landelijke wedstrijd. Het Gemeentearchief Schiedam is van dinsdag tot en met donderdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur en is te bezoeken op de derde verdieping van het Stadskantoor aan het Stadserf 1. De website archief.schiedam.nl is ook te bezoeken. Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedam mers van 1286 tot gisteren en stelt deze informatie gratis beschikbaar. Van links af: Rinus van Tiel (de brandweerman), de drie geredde inzittenden Amelia, Odair en Lucy, politieman Peet en ambulancebroeder Dick. Capellenaar Peet Peek redde in 1977 een gezin uit een auto die in Schiedam te water raakte. Vorige week had Peek een bijzondere ontmoeting met de mensen die hij 39 jaar geleden redde. door de redactie SCHIEDAM/CAPELLE Peet Peek werkte net een jaar bij de politie toen hij op 7 au gustus 1977 om 23.15 uur de melding 'auto te water' kreeg. "Mijn patrouille was als eerst, binnen enkele minuten ter plaatse bij de Schiedamse Lange Haven. Ik was die avond obser vant en bedacht mij geen moment. Ik dook direct het water in." Peet Peek redde 39 jaar geleden samen met brandweerman Rinus van Tiel en ambulancebroeder Dick drie mensen uit de zin kende auto. Het heldhaftige trio is de gebeurtenis een blijvende herinnering en dat geldt ook voor de nog altijd dankbare slachtof fers. Peet Peek vertelt dat brandweerman Van Tiel via allerlei omwegen de familie wist op te sporen. "Hij bena derde mij om de bijzondere ontmoeting met de drie ge redde inzittenden Amelia, Odair en Lucy mee te ma ken." Peek is net een jaartje met pensioen maar blijkt zijn laatste jaren ongemerkt in de nabijheid van een van de drie geredde familieleden uit de auto, gewerkt te heb ben. "Toeval bestaat niet. Bij de ontmoeting kwam ik erachter dat Odair, werkte op de le Middelandstraat In Rotterdam. Ik heb daar mijn politieloopbaan afgesloten. De bijzondere ontmoeting werd vorige week afgesloten met vele omhelzingen en de familie die de redders bloe men aanbood. "Rinus, Dick, Amelia, Odair, Lucy en ik zijn nu friends for ever." y tp het. gehele Auping Iedereen is uniek. Daarom heeft Auping een brede eigen collectie, passend binnen elk interieur. Dus watje ook zoekt, er is altijd een nieuw zomerdekbed of kussen, dekbedovertrek, frisse matras of compleet bed dat perfect bij jou past, Combineer jouw unieke stijl met persoonlijk slaapcomfort en profiteer ook nog eens van 15% voordeel op het hele assortiment. Kom snel naar de Auping winkel bij jou in de buurt en geniet van jouw voordeel in stijl. *De actie geldt van 23 juli t/m 11 september 2016. Kijk op auping.nl/summersale voor de voorwaarden. Auping nights, Better days www.aupingplaza~barendrecht.nl Escudostraat 9 Barendrecht T. 010 - 820 09 44 www.aupingplaza-spijkenisse.nl Lucebertstraat 34 Spijkenisse T. 0181 - 89 53 30 Parallelweg 4 Sliedrecht T. 0184-49 34 99 www.aupingplaza-sliedrecht.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 15