mjnters "Waar sta je en hoe kijk je vooruit?" mantelzorg ONTVANG DE GEHELE ZOMER MAAR LIEFST 20% KORTING OP UW FAVORIETE KRANT! Ida (68) maakt de balans op na de beroerte van haar man Martin (69) Minters Mantelzorg CIRCUS LOUIS KNIE Vanaf 9,- O www.nieuwestadsblad.nl advertorial Het Nieuwe Stadsblad woensdag 27 juli 2016 16 "Hem weer hier thuis krijgen had heel wat voeten in aarde," vertelt Ida. Ze neemt een slok van haar koffie en kijkt glimlachend naar haar man. Driekwart jaar geleden werd Martin getroffen door een herseninfarct. Eigenlijk kon hij niet meer naar huis. Dankzij de volhardendheid van zijn vrouw is dit, met de nodige aanpassingen in huis, toch gelukt. "Het is fijn dat hij weer thuis woont, maar zelfstandig functioneren kan hij niet meer, hij heeft mij nodig." Ida is de sleutelfiguur in de zorg voor Martin. Ze zorgt voor het eten en dat hij op tijd het toilet haalt. Iedere dag gaan ze naar buiten. Maar Ida doet meer dan dat: "Er komt een hoop regelwerk bij kijken als iemand die veel zorg nodig heeft thuis woont." Tóch heeft ze het er allemaal voor over als ze bedenkt hoeveel fijne momenten ze nog samen hebben. "Net als voorheen drinken we 's ochtends koffie en lezen we de krant." Hulp uit netwerk "Gelukkig helpen anderen ook. Het ach ternichtje van Martin gaat weieens met hem wandelen en de buurvrouw houdt Martin af en toe gezelschap, zodat ik even snel een boodschapje kan doen. Toen Martin net thuis kwam hadden meer mensen toegezegd te helpen, maar dat en thousiasme ebde helaas weg. Toen begon het echte werk en merkte ik wie daadwer kelijk deed wat 'ie had beloofd." Een van die trouwe helpers is overbuurman Hans, die toevallig net aanklopt. Ze spreken af wanneer Hans Ida weer komt helpen met het bijhouden van de tuin. "In je eentje is dat bijna niet te doen," aldus Ida. Als een ervaren team Martin geeft aan dat hij naar het toilet moet. Als een ervaren team gaan ze in de weer. Het duurt zeker twintig minuten voordat ze weer terug zijn in de woonkamer. "Meestal zijn we op tijd. En aan de luiers willen we niet," lacht Ida ietwat wrang. Ze helpt haar man weer netjes in zijn stoel. Zorgen voor iemand De mantelzorgconsulent maakt samen met Ida de balans op. Waar sta je en hoe kijk je vooruit? Hoe gaat het nu met je en wat heb je nodig om de zorg goed vol te houden en je fijn te blijven voelen? "Op zich draait ons huishouden nu best goed en voel ik me over het algemeen prima. Het lijkt me fijn om mijn ervaringen te delen met anderen die in dezelfde situatie zitten." De mantel zorgconsulent attendeert Ida op de cursus 'Zorgen voor iemand' die binnenkort weer van start gaat. Ida is geïnteresseerd en besluit deel te nemen. "Fijn om praktische tips te krijgen van een professional." Om de privacy van de personen in dit artikel te bescher men zijn de namen en het beeld gefingeerd. Biedt kennis en steun voor u als mantelzorger Mantelzorger bent u als u langdurig intensief zorgt voor een naaste. Dat kan uw partner zijn, of uw zieke kind. Maar ook een hulpbehoevende ouder of een gehandicapte vriend. Mantelzorgers zijn er van jong tot oud, in alle lagen van de bevolking, in alle culturen. De ?org is onbetaald en u besteedt er meer dan 8 uur per week aan in een periode langer dan 3 maanden. Bent u mantelzorger? Dan is Minters Mantelzorg er om u te ondersteunen. Wij bieden consulten, cursussen, en gelegenheden om andere mantelzorgers te ontmoeten. Aan al onze activiteiten kunt u kosteloos deelnemen. U heeft geen verwïjsbrief nodig. In een persoonlijk gesprek met een consulente kunt u uw verhaal vertellen en kijkt u gezamenlijk naar de beste oplossing. De mantelzorgconsulent weet alles over de mogelijkheden die de voorzieningen, wetten en regelingen u bieden. Bovendien hebben we goede contacten met zorgverleners in de buurt. Want: mantelzorgen doe je niet alleen. Meer weten? www.mintersmantelzorg.nl 0104351022 DIENSTVERLENERS IN WELZIJN 20% kortingspas Op vertoon van deze kortingspas ontvangt u exclusief bij Bruna en The Read Shop, 20% korting op onderstaande kranten. Tróuw Het Parool J-VolU.L-,..., T nrcjiext 05682 717439 Scan deze kortingspas bij Bruna of The Read Shop en profiteer direct! Het Oostenrijkse Circus Louis Knie maakt in 2016 een tournee door Nederland. Van 24 augustus t/m 30 oktober bezoekt de show 10 verschillende steden. Onder meer met vliegende motoren, acrobatiek op een rad des doods en messenwerpers zorgen voor sensatie. „Het programma is speciaal voor Nederland samengesteld", zegt circusdirec teur Louis Knie. „Spektakel staat centraal." De show vindt plaats in een immense circustent die plaats biedt aan 1.200 mensen per voorstelling en optimaal bezoekerscomfort garandeert. Kinderen vanaf 6,- GA SNEL NAAR WEEKKRANT.NL/ZOMERUITJES

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 16