Dier van de Week: Sjakie BURCHTHUYS Zomerse beweegtip Sirenedienst De Wissel Boek van de Week: 'De Truc' van Bergmann Schiedammers op weg naar Rio iaf "WKf h BIJ BURCHTHUYS W/1 Hartelijk welkom Escudostraat 7 I Barendrecht O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 27 juli 2016 -17 SCHIEDAM - Vanwege de zo mervakantie van onze kok is deze week geen 'Recept van de week' in het Nieuwe Stadsblad te vinden. Be- weegcoach Ben Snel neemt de honneurs korte tijd waar. "Bewegen is essentieel voor de gezondheid maar ook gewoon leuk. Juist in de zomer kun je uitstekend in de buitenlucht in beweging komen. Je kunt bijvoorbeeld samen dieren (of diertjes) 'spotten' in het bos, bij het water, op de hei en/of in het plantsoen. Turf hoeveel vo gels, konijnen en insecten je bij de natuurwandeling te genkomt. Hoeveel diersoor ten kom je tegen? Kom 30 minuten per dag in actie!" SCHIEDAM - Elke week le zen Ruud Aret of Gerben de Bruijn een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat 'De truc' van Emanuel Bergmann. Gerben de Bruijn: "De jonge Max Cohn is in paniek, want zijn ouders gaan scheiden. Zijn enige hoop is een magische spreuk op een LP van de goochelaar De Grote Zabba- tini. Helaas zit er een kras precies op de plek waar de goochelaar met zijn kenmer kende accent de formule uit spreekt. Hem rest dus niets anders, dan op zoek te gaan naar de man zelf. Een zoek tocht die hem onder andere langs een bejaardentehuis -en een stripcluh voert. In 1934 raakt Mosche Gol- denhirsch in Praag in de ban van de toverkunst en het circus. Hij loopt weg van huis om met de artiesten mee te reizen. Om een op leiding te krijgen, maar ook voor de liefde, want de góo- chelaarsassistente is oogver blindend. De karavaan trekt naar Duitsland. Dat is voor een joodse jongen in die tijd een lastige plek om op te tre den. Met een valse pas weet hij zich lang te redden, tot een schim uit het verleden wraak komt nemen. Uiteindelijk komen de af wisselend vertelde verhalen van Max en Mosche samen in de roman, op een andere manier dan dat ik in eerste instantie verwachtte. Berg mann vertelt zijn verhaal vol schwung, maar ook vol humor. De knorrige Zaba- tini wist mij met zijn woor den en daden regelmatig aan het lachen te maken. Het slot van de roman toont de schoonheid van de goo chelkunst en de enige echte truc die er in het leven echt toe doet." SCHIEDAM - Zomer of niet. De maandelijkse Sirenedien sten in inloophuis De Wissel gaan gewoon door. De eerst volgende is maandag 1 au gustus. Als om 12.00 uur de luchtalarmsirenes worden getest, gaat de middagdienst van start. Vanaf het begin van die klanken wordt ge beden voor terreurdreiging, verzoening en vredesini tiatieven. Lidwien Meijer, onder meer voorzitter van KBO Schiedam, voorganger bij de middagdienst. De bij eenkomst start om 12.00 uur precies en duurt ongeveer 20 minuten. Inloophuis De Wissel is te vinden aan de Broersveld 123b of via in gang: Baan 40. SCHIEDAM - Het Nieuwe Stadsblad volgt, via social media, de drie Schiedamse sporters die op de Olympi sche Spelen in Rio in actie komen. Handballer Kelly Dulfer is in Rio voor de laatste voorbereidingen. Zondag vertrok zij, onder veel be langstelling van de me dia, en twitterde een foto uit de vertrekhal: "Letsss goooo #teamnl #rio2016 #olympics #herewecome Amsterdam-Schiphol-flyg- platsen". Bokser Nouchka Fontijn probeert zich nog steeds te focussen op de prestatie: "Met mijn coach maak ik #opeigenkracht een strijdplan. Wat moet ik doen om ze te verslaan?" Dat fo cussen is niet eenvoudig: "Ooh Spannend hoor! of Spannend hè? Hoor ik de hele dag door. Als je nog niet zenuwachtig was, dan word je het vanzelf door je mede mens." Britt Eerland roerde zich niet via social media. Recensent Gerben de Bruijn: "De knorrige Zabatini wist mij met zijn woorden en daden regelmatig aan het lachen te maken." Sjakie gaat graag naar buiten. Een tuin is geen overbodige luxe om zijn energie kwijt te kunnen. Wie heeft een geschikte omgeving voor deze kanjer? SCHIEDAM - Sjakie is een ge vonden kater van ongeveer 8 jaar. Hij is als zwerver binnengebracht maar nooit meer opgehaald. Iets dat meer gebeurt in de zomer. Altijd moeilijk iets te vertel len over een kat zonder ach tergrond maar Sjakie is een lieve, rustige kater. Hij loopt met andere katten los op de afdeling en dat gaat goed. Voor meer informatie, tele foon 088-34 37 112 (locatie Schiedam) of kijk eens op onze website https://ikzoek- baas.dierenbescherming, nl/. SFEERCOLLECTIE ACTUEEL MODERN Bank Florence ifi sterke vlotte Mfcfcfiberstof, «el mogelijkheden in .ïfhoogtes eifeitdiejptes 2,5-zitsbank Showmodel 2-zitsbank Claudia Uitschuifbare zittingen, stof/leder combinatie Bank Texel 2-zits met boxspring- vering,prachtig leder Showmodel Topformbank Wing 3-zits Wandkast Kristal Vele mogelijkheden, nu ook met hout accenten Showmodel 2,5-zits bank London Keerbare kussens, vele maten en stoffen mogelijk Bank Mito van Baan 3-zits Bank Bella Vista Luxe bank met een cocnfèrtabele zit, uitschuif ba re .zitt V 2-zits in stof Fauteuil 1150 Bank Troy 2,5 zits, binnenvering, sterk rundleder in vele kleuren Setprijs bank en 2 fauteuils 4765" 3950 Bank Cambridge Klasse en comfortabel, met lux rundleder bekleed 2,5 zits Woonboulevard Barendrecht I 010-456 69 99 I gratis parkeren I www.burchthuys.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 17