Dit zijn jullie foto's van mooi Schiedam DSW Jongerenadviesraad KLEINE AMBASS Shell Pernis zoekt leden Waar zien we jou na de zomer? kinderraad Zomerpakket? Jongerenmonitor O www.nieuwestadsblad.nl Lezers laten hun favoriete plekjes in Schiedam zien Het Nieuwe Stadsblad woensdag 27 juli 2016 19 Karen de Geus geniet altijd zo van deze fotopagina in het Nieuwe Stadsblad "Zelf fotografeer ik ook heel graag en wil deze graag met jullie delen. Klaprozenvelden naast de nieuwe A4. Kijk die met het witte randje!" Fotograaf Willem van Vessem: "Laatst maakte ik foto's bij de mobiele buurtpost in Oost en toen kwamen deze twee dames aan lopen. Dat is eigenlijk ook wel 'Mooi Schiedam', dacht ik." Petra van der Ham maakte deze bijzondere foto. "De maan die zondag 20 juli haar idyllische licht liet schijnen over een karakteristieke plek in Schiedam, leverde dit plaatje op." Karen de Geus stuurde ons deze week nog een tweede foto. "Naast de drukte van de A4 zie ik deze nieuwsgierige koeien. «Poldergebied Midden-Delfland." Een karakteristieke Hollands plaatje. Dirk Pons, directeur Zorg bij DSW Zorgverzekeraar, met de net geïnstalleerde jongerenraad. Foto: PR SCHIEDAM - Zit jij in groep 7 of 8, ben jij nieuwsgierig, geef je graag je mening en wil je met andere kinderen uit Schiedam en omstreken een exclusief kijkje achter de schermen krijgen bij Shell Pernis? Meld je dan aan voor de Shell Pernis Kinder raad. Je krijgt {na schooltijd) lessen over veiligheid in de fabrieken van Shell Pernis, over beroepen in de tech niek en je gaat op excursie over het terrein. Daarna ga je samen met de andere kinderraadsleden een ad vies geven aan Shell Pernis. Afgelopen jaren bedacht de Shell Pernis Kinderraad bij voorbeeld een veiligheids- bril en een checklist waar mee je erachter kunt komen hoe sterk jouw team is. Dit laatste advies kwam tot stand omdat de kinderraads leden een aantal werkne mers van Shell interviewde en er daardoor achter kwam dat het heel belangrijk is als mannen en vrouwen samen werken, je elkaar compli mentjes geeft, en iedereen het gevoel geeft dat hij wel kom is. Enthousiast? Meld je dan aan via post@dekleineam- bassade.nl. Vermeld in je mail waarom je graag wilt meedoen en je naam, je school en groep, leeftijd en woonplaats. De DSW Jongerenadviesraad is geïnstalleerd. De jongerenraad geeft zowel gevraagde als ongevraagde adviezen aan de Schiedamse zorgverzekeraar. SCHIEDAM - Raadslid Dewi vindt het belangrijk dat jon geren meer informatie krij gen over zorgverzekeringen. "Nu weten jongeren vaak helemaal niets. Ook voor hen is het erg belangrijk." Volgens Roshni moeten jon geren niet op een andere ma nier worden aangesproken dan volwassenen. "Soms proberen bedrijven 'hippe' straattaal te gebruiken. Ik haak dan meteen af." SCHIEDAM - De zomerva kantie is begonnen maar de Kleine Ambassade is al druk bezig met alle nieuwe én lopende projecten voor het nieuwe schooljaar. De ver kiezingen zijn bijvoorbeeld in aantocht en dat betekent dat kinderen uit groep 7 en 8 bij deze verkiezingen wor den betrokken via een spe ciale verkiezingskrant. Op de dag van de verkiezingen zelf mogen ze hun stem uit brengen in een Kinderstem bus. We nemen afscheid van Kik'rTV: dit tv-programma krijgt eèn gloednieuw jasje én een nieuwe naam. Na tuurlijk verandert niet alles: we blijven dit programma maken voor en door kin deren. Kinderen van ver schillende basisscholen in Schiedam krijgen de kans om een uitzending te vullen met van alles wat kinderen bezighoudt. Daarnaast blijven we na tuurlijk kinderen en jonge ren betrekken bij de stad, geven we democratielessen in het kader van de Kinder gemeenteraad, gaan we op zoek naar deelnemers van Kindergemeenteraad 2017- 2019, wordt er gewerkt aan een nieuwe editie van Afval the Game en werken we sa men met een kinderredactie aan een spiksplinternieuw SchavUIT Doeboek. SCHIEDAM - Erop uit met de fietstocht door Kethelpoort, Schiedamse architectuur ontdekken met het Scha- vUIT-doeboek, veel tips en ideeën van culturele instel lingen, buitenspeeltips: je vindt alles wat je nodig hebt voor een leuke zomer in het Zomerpakket! Het pakket is nog af te halen bij het VVV- kantoor (I-punt S'DAM), Stedelijk Museum, Biblio theek Schiedam, Theater a d Schie en KomKids. SCHIEDAM - Maar liefst 1250 jongeren uit de groepen 7 en 8 van het Schiedamse basisonderwijs hebben de afgelopen weken de Jonge renmonitor ingevuld: een enquête met allerlei vragen op het gebied van vrije tijd, gezondheid, pesten, school en vrienden, maar ook over onderwerpen als je veilig voelen in de wijk, geld, je thuissituatie en over Schie dam. Fijn voor de gemeente Schiedam om te weten, want de gemeente vindt het superbelangrijk dat jonge ren betrokken worden bij de stad en wat daarin allemaal gebeurt. Hoe meer zij na melijk van de jongeren zelf te horen krijgen over wat zij nodig hebben en belangrijk vinden, des te beter kunnen zij aansluiten op hun wen sen en behoeftes. Wisten jullie trouwens dat de Jon gerenmonitor ook gemaakt is met de hulp van jongeren? Drie verschillende jongeren- panels, waaronder de Kin dergemeenteraad, hebben meegedacht over de thema's en de vragen. Maiwand, een van de kindergemeente raadsleden, vertelt waarom dat belangrijk is: "Kinderen hebben misschien iets wat ze niet leuk vinden en wil len dat het dan ook beter wordt. Door de vragenlijst kan de gemeente weten wat ze eraan kunnen doen." Twee andere groepen, jonge ren van 13-16 en 17-23 jaar, vullen de monitor ook in.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 19