Is de horeca toegankelijk? wel zijn tem*»»» 1452 zonnepanelen Einde Rentevaste Periode? Schiedam Broersvest 64 (010) 4731150 Senioreni Win nóg meer nummer-ihits uit 50jaar Top 40 Floryn blijft bestaan Frankelandgroep Impuls voor watertoerisme Post na zes jaar in de bus Win een fiets ïïi Stadsblad Woensdag 27 juli 2016 'DIE ENE LEUKE JONGEN' Vertel jé verhaal bij de foto's uit de jaren zestig van Robert Collette Onderzoek door gehandicapten Gehandicapte Schiedammers gaan de komende maanden de Schiedamse horeca testen op de toegankelijkheid. Ze gaan dat niet doen om een standje te geven, maar ze willen in overleg met de horeca-ondernemers bespreken of en hoe er verbeteringen mogelijk zijn. door Kor Kegel SCHIEDAM - "We gaan niet vermanen, verwijten of straffen. Integendeel. Ons onderzoek is gericht op het bereiken van oplossingen", zeggen Theo Schoenmakers en Rodger de Jong van de pas opgerichte organisatie MOBIS. Dat is een afkorting van Meedoen Ondanks Be perkingen In Schiedam. Recentelijk was Schoenma kers voorzitter van het Ge handicaptenplatform Schie dam, dat meer algemene doelstellingen heeft. MOBIS richt zich nu specifiek op mobiliteitsvraagstukken waarmee de invalide mede- Pure Energie heeft op het dak van Mammoet in Schiedam 1452 zonnepanelen geplaatst. De specialist in zwaar transport en hijswerk wekt nu zelf 343.000 kilowattuur stroom per jaar op. Jazeker. De Hypotheker. www.hypotheker.nl www.nieuwestadsblad.nl SCHIEDAMS HONKBALTALENT Pitcher Angelo Wicklert met Dutch Lions naar de World Series »11 TTnfjjirj'W mutts t-rtrit f-Mi mens te maken krijgt. Het kan daarbij gaan om hoge drempels en stoepranden waar je met een scootmobiel of rollator niet overheen kan, maar ook te volle caféterras sen, onhandig geplaatste kapstokken of de afwezig heid van normale stoelen en in plaats daarvan alleen barkrukken. MOBIS is ontstaan met me dewerking van het Schie dams Overleg Bewoners organisaties. Het SOBO onderkent het grote belang dat mensen met een beper king volwaardig deel kun nen uitmaken van de Schie damse samenleving. Lees verder op pagina 10 Kinderen van 8 tot 13 jaar kunnen iedere werkdag van 10.00 tot 15.00 uur, tot en met 5 augustus, onder professionele begeleiding timmeren, zagen en bouwen in het KidsBouwdorp in het Schiedamse Beatrixpark. Elke vrijdag worden de bouwwerken van die week beoordeeld door een professionele jury. Vorige week wonnen deze kinderen met hun bouwwerk 'Restaurant Gouden Lepel'. Meer informatie: www.kidsbouwdorp.nl. Foto: Natascha Pakkert KLIK WIN ACTIE Ga naar de onze site nieuwestadsblad.nl SCHIEDAM - De distilleerderij van de failliete Dirkzwager Groep maakt een doorstart. Daarmee komt het békende jenevermerk Floryn in han den van bottelarij Avandis, een samenwerking van de drankenbedrijven Lucas Bols, Herman Jansen Be verages en De Kuyper Royal Distillers. De laatste twee zijn Schiedamse bedrij ven. Het Schiedamse Dirk zwager kwam eerder deze maand in acute financiële problemen onder meer door de ondergang van dochter Mitra. Door de deal met Avandis is het voortbestaan van het grootste onderdeel van Dirkzwager verzekerd. Gevolg van de overname is dat Lucas Bols de jenever van Dirkzwager, waaronder Floryn, in handen krijgt. De Schiedamse bedrijven krij gen likeur (De Kuyper) en wijn (Herman Jansen). SCHIEDAM - Zorginstelling Frankelandgroep is in twee categorieën genomineerd als 'Beste Werkgever 2016'. Het gaat om de categorieën 'zorginstellingen' en 'non- profitorganisaties'. SCHIEDAM - Deze week kun nen lezers van het Nieuwe Stadsblad een mooie prijs winnen: een Mobion Coloré fiets. Deelname is simpel: los de prijswoordzoeker op en bel de oplossing door of stuur een sms. Alle details staan vermeld bij de puzzel op pagina 2 in deze krant. Kijk na volgende week op sanderspuzzels.nl voor de winnaars. Naast de win naars, zijn daar ook veel meer gratis kruiswoord raadsels, woordzoekers, su- doku's en andere puzzels te vinden. Veel puzzelplezier. SCHIEDAM - D66 diende vorig jaar, tijdens de behandeling van de zomernota, samen met de VVD een motie in, die tot doel had Schiedam, na het oplossen van de pro blemen met de Proveniers- brug, aantrekkelijker te maken voor watertoeristen. Als gevolg van deze motie gaat Schiedam na de werk zaamheden aan de Prove- niersbrug, Ooievaarsbrug en Lange Haven het aantal aanlegplaatsen vergroten en deze beter te presenteren. Ook onderzoeken zij hoe de openingstijden van de Plaats zelf nieuwtjes SCHIEDAM - Heb jij een leuk nieuwtje uit je wijk of wil je een activiteit aan kondigen? Dat Jean op de website van het Nieuwe Stadsblad. Je kunt een nieuwsbericht plaatsen, iets in de agenda zetten of iets aanbieden op het prikbord. Als je zelf je bericht pu bliceert, verspreiden wij het via Facebook, Twitter én proberen er een plekje voor in de krant te zoe ken. Schrijf ook mee! O nieuwestadsblad.nl diverse bruggen beter afge stemd kunnen worden op de pleziervaart en of het ope nen van bruggen geautoma tiseerd kan worden. Tevens is het passeren van brug gen in Schiedam nu gratis. Volgend jaar start het vaar- seizoen met een evenement vanwege de oplevering van de Lange Haven. Ook gaat dan een promotiecampagne van start om het bezoek aan Schiedam over het water te stimuleren. D66 is blij met deze maatregelen en hoopt dat het watertoerisme zo een stevige impuls krijgt. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten e BARENDRECHT Tot en met 31 augustus door Frank Willemse SCHIEDAM - Het zal je maar gebeuren. Rouwpost in de brievenbus die al zés jaar eerder bezorgd had moeten worden. "De oorzaak is niet meer te achterhalen", meldt PostNL aan de broer van de overledene. Hij vraagt zich af waar de rouwkaart al die tijd is gebleven. "Tot ons groot verdriet is overle den Jaap Bokkers", meldt de rouwkaart. Gelukkig was de familie volledig op de hoogte van dit overlijden zodat zij naar de rouwdienst op het tennispark van SLV konden. Wel blijft het gissen hoe een rouwkaart zoek kan raken, vraagt broer Wim zich af. "Onlangs is ons be drijf (PostNL) in het bezit gekomen van poststukken die veel langer geleden be zorgd hadden moeten wor den", meldt de excuusbrief die Tante Post hem stuurde. "De poststukken zijn na een melding aangetroffen in een kelder in Kralingen." Intern onderzoek toont, volgens PostNL, aan dat de oorzaak helaas niet meer te achterha len valt omdat het incident jaren geleden voorviel. Dat zelfde onderzoek leert dat de adresgegevens van (oud- jmedewerkers geen match geven met de plek van de 'gevonden' post. De familie Bokkers blijft met vragen achter. Was het een verza kende postbesteller? Of ver loren gegaan bij het vervoer? Blij zijn zij wel dat de post is na zes jaar terecht is. www.thermenbarendrecht.nl gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen op www.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 1