Strijden tegen verloedering zerken m Verkoelende traktatie 4h Het succes van deze dag neemt niemand mij meer af 'Weer en werkgroep' COLOFON REACTIES Kolder in Schiedam West Vaalblauw O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 27 juli 2016 3 "De graven liggen erbij alsof er jaren niet naar omgekeken is. Ik schaam me dood", schrijft actievoerster Anja van Bekhoven. Zij strijdt al jaren tegen de verloedering van de oud-begraafplaats onder aan de Vlaardingerdijk. Tegen onbeheerde graven, vuilstort en spelende kinderen op deze monumentale maar verloederde gedenkplaats. door Frank Willemse SCHIEDAM - Tweemaal per maand ruimt Anja van Bek hoven (1961) 'die wilder nis' op. Als kind verloor zij haar broertje van 6 jaar. Op het sterfbed van moeder be loofde zij het kindergraf te onderhouden. Dat doet Van Bekhoven al jaren, twee maal per maand, maar zij er gert zich aan het achterstal lig onderhoud. "Ik schaam me gewoon dood als ik bij het grafje van mijn broertje ben." Samen met andere na bestaanden pïobeert zij het park toonbaar te houden. Maar de begraafplaats is te groot en te bewerkelijk met ■hhhhmh Anja van Bekhoven bij, wat zij noemt, 'het verloederde monumentale park van de in 1972 gesloten RK begraafplaats'. "Ik schaam me gewoon dood als ik bij het grafje van mijn broertje ben." oude bomen, veel struik gewas en tientallen verval len graven. Regelmatig treft Anja troep aan of instorten de graven. Ze geeft dit on middellijk door aan de afde ling Groen van de gemeente. Dat doet zij al jaren. Zij is nu uitgenodigd voor een ge meentelijke werkgroep voor het park. Maar ziet er weinig heil in. "Ik ben strijdlustig en sla liever op de trom. Het onderhoud is onregelmatig en stelt niet veel voor. Af en toe komt een busje met Ira- do-mensen die de boel wat aanharken. Dat zet weinig zoden aan de dijk. Het héle park moet op de schop." De begraafplaats is een vergeten Foto: Frank Willemse oase midden in de stad. Met een smeedijzeren hek van kunstsmederij gebr. Vincent en een neo-klassieke kapel te midden van overvloedige natuur. Hier staan de oudste bomen van de stad. ANBO-NIEUWS Allereerst een correctie. Iii mijn enthousiasme schreef ik vorige week dat de bingo op 28 juli (mor gen) wordt gehouden, maar helaas: hij is afgelopen week al gehouden, dus moet u nog even geduld hebben tot volgende maand. Gelukkig weten de trouwe bezoe kers beter dan ik en het was vorige week een volle bak. Maar wat heb ik genoten van de nieuwe leden dag. Ondanks het warme weer had bijna elke aanmelding de moeite genomen om ons een bezoek te brengen. Ik kan hier zo van genieten: een sociëteit vol nieuwe gezichten. Dat vind ik zelf het leukste: gezichten te zien achter de namen. Dat wij in een behoefte voorzien is mij dan ook duidelijk en het succes van deze dag neemt mij dan ook niemand meer af. Na de voortreffelijke Chinese maaltijd was het de beurt aan ons eigen Schiedamse shantykoor Stuurloos. Nu bestaat dit koor uit circa 45 mannen en waren zij bijna vol tallig aanwezig. De ruimte in onze sociëteit met alle bezoekers is dan best wel beperkt, maar wat een geluid komt er uit die kelen. Wat een enthousiasme kunnen deze man nen teweegbrengen en wat een gezelligheid weten zij te creëren. Ik, en met mij alle an deren, hebben uit volle borst mee gezongen en nu maar hopen dat ik morgen goed bij stem ben. Maar dat is van latere zorg. Het belangrijkste is dat iedereen genoten heeft. Ook wel leuk is dat ik die dag weer nieuwe leden heb kunnen noteren want ook daar doe je het natuurlijk een beetje voor. Denkt u nu: nou volgend jaar wil ik hier zeker bij zijn, geef u dan op als lid en ik ga het bestuur bewerken om deze succesvolle dag weer te gaan organiseren. Dat hij succesvol was, zal niemand kunnen ontkennen. Tot volgende week. Joke Ballijns SCHIEDAM - Ook Jan Schla- rmann (76 jaar) ruimt uit eigen beweging grafzerken schoon. Al jaren doet hij dat uit eigen beweging om dat hij het slecht kan aan zien. De graven, losse tegels en stuiken maakt hij weer toonbaar. Hij is een doener en klaagt over de gemeente die meer vergadert dan doet. "Ik ben liever bezig met mijn kruiwagen en zaag." Al in 2008 meldt de gemeente dat deze 'groene parel' spoedig wordt opgeknapt. "En nu komt er weer een werkgroep Noodoplossingen achteraf wegens geen geld en inte resse van de politiek", vindt Jan Schlarmann. Anja van Bekhoven blijft wel geloven in een gemeentelijke oplos sing. De Rooms-Katholieke begraafplaats werd in 1850 aangekocht door die kerk, een buitenpoldertje aan de voet van de Vlaardingerdijk. Een plek waar belangrijke Schiedammers zijn begra ven zoals de distillateurs families Nolet, Melchers en Beukers. Met neoclassi cistische grafmonumenten, zoals een kapel, en familie- en keldergraven. Sinds de sluiting (vol) in 1972 kreeg de gemeente het park voor één gulden in bezit. Wel een bezit met kopzorgen - teveel monumenten en te weinig geld - en de verplichting de begraafplaats te onderhou den. Voor de kapel werd de Roemeens Orthodoxe kerk als huurder gevonden. Zij houden er tweemaandelijks diensten. Anja van Bekho ven ergert zich aan kerkgan gers die er barbecueën en aan spelende kinderen bij het graf van haar broertje. SCHIEDAM - Het zomerweer is deze alweer een stuk aan genamer dan vorige week. Toen was het geregeld echt puffen en 's nachts lekker zweten onder een dekbed. Op veel plaatsen werden mensen getrakteerd op iets fris. Een koel blikje voor werknemers en een lekker ijsje voor bewoners. De tro pische temperaturen waren vorige week woensdag ook voor ziekenhuis Francis- cus Gasthuis Vlietland reden op de verpleegaf- delingen een verkoelende traktatie uit te delen aan de patiënten. Het Franciscus Vriendenfonds en Stichting Vrienden Vlietland Zieken huis maken met het uitdelen Het Franciscus Vriendenfonds en Stichting Vrienden Vlietland Ziekenhuis deelden ijsjes uit in het ziekenhuis. Foto: PR van de ijsjes tijdens warme dagen het verblijf van pa tiënten was aangenamer. De ijsjes werden dankbaar ontvangen. Op de Nieuwe Stadsblad Facebook-pagina baalde zelfs iemand niet in het ziekenhuis te liggen. ,sJ|A DE PERSGROEP NEDERLAND Contactgegevens redactie Bezorgklachten Delftseplein 27 1 www.deweekkrant.nl 3013 AA Rotterdam 1(06)29299696 Verspreidklachten E redactie.ns@persgroep.nl 1(0900)4245726 1 www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@persgroep.nl en advertentieverkoop 1(088)0137268 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088)0139985. E: rubriekenweekbladen@persgroep.nl 1(0900)6743836 Of mail naar het volgende adres: advertising.west@persgroep.nl Druk De Persgroep Nederland Commercieel Directeur Dirk Renders Algemene voorwaarden en overige Dirk.Renders@persgroep.nl informatie 1 www.depersgroep.nl/adverteren Redactie Nieuwe Stadsblad Nieuwe Stadsblad is een uitgave Bart van Zessen van De Persgroep Nederland. Karin Moerman Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Alg. redactiechef Zuid-Holland uitgaven van de Persgroep Nederland. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@persgroep.nl De Persgroep Nederland SCHIEDAM - Lezer M.C.M. van Galen hekelt met een ingezonden reactie het verzoek aan bewoners van Schiedam-west om mee te denken over een nieuw bouwproject. "On langs viel bij de bewoners van Schiedam West een flyer in de bus over 'The World Is My Home', afge kort WoH. Aan de bewo ners wordt gevraagd of zij willen meedenken over een project of gebouw of zoiets. Het is de bedoe ling dat 'in WoH havens, wonen, industrie, groene oase, verkeer, architec tuur, kunst en ontspan ning samenkomen'. Er zijn en komen ook nog allerlei bijeenkomsten en dan moet er over thema's gesproken worden als, en ik citeer wederom, 'de uit straling van het gebouw, voorzieningen, bereik baarheid, inrichting van de tuin en kunst'. Ik vroeg me het volgende af. Zit hier werkelijk één bewo ner van Schiedam West op te wachten? Krijgen de initiatiefnemers sub sidie voor deze nonsens? Weet bewonersvereniging BVSW hiervan? Naar mijn bescheiden mening is er rondom het Toernooiveld maar behoefte aan één ding: meer parkeerplaat sen. Verder is het hele Vijfsluizengebied al der mate vol bedrijven gezet dat nu al iedere ochtend en avond het verkeer tus sen Schiedam West en Vlaardingen Oost muur vast staat. De bereikbaar heid is dus volstrekt on voldoende. Ik heb onlangs nog geprobeerd via het mailadres sour@xs4all. nl informatie te krijgen, maar er wordt niet gerea- SCHIEDAM - Binnen Her mes DVS is beroering ont staan over een bericht dat vorige week in deze krant stond. De titel: 'Vaalblauw wint cricketderby'. Via Twitter liet de voetbalclub weten: "Beste redactie, kunnen jullie ons gewoon bij onze naam noemen? 'Vaalblauw' is een beetje flauw, doet geen recht aan de mooie overwinning en komt weinig objectief over. Hartelijk dank." Hermes DVS erelid John Beijer deed ook een duit in het zakje met deze reac tie: "Er is al een tijdje een hetze op social media aan de gang richting Hermes DVS. De denigrerende opmerking 'vaalblauwen' staat daarin centraal. Wij hebben dit inmiddels bij het bestuur van Excel- sior'20 aangegeven. Wat schetst mijn verbazing? Ook het Nieuwe Stadsblad doet hieraan mee door na de overwinning op Ex- celsior'20 deze benaming pontificaal boven het ar tikel neer te zetten. Is het uw bedoeling om Hermes DVS te kwetsen? Dit past niet vanuit een professio nele journalistieke kant."

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 3