Vertel je verhaal: 'Die leuke jongen' Twee Schiedammers Europees kampioen honkbal U18 Spoorwerkzaamheden metro A en B, Capelsebrug - Graskruid S'DAM SCHRIJFT Vergeet in de zomer niet te sporten Werken met zomers weer Onze aangepaste reis h Het Nieuwe Stadsblad woensdag 27 juli 2016-7 SS Nieuw Amsterdam in het dok bij Wilton-Feijenoord, 1967. Foto: Robert Collette, Copyright: Lobs Collette O www.nieuwestadsblad.nl "De foto's van Wilton- Fijenoord hebben een speciale herinnering", vertelt Paula Burggraaf. Ze is in het Stedelijk Museum Schiedam bij de tentoonstelling met foto's van Robert Collette, die in de jaren zestig foto's maakte van Schiedam. SCHIEDAM - De foto's hangen nu groot aan de muur. Loop je erdoorheen dan is het net alsof je met de tijdmachine vijftig jaar terug bent. Col lette fotografeerde de bouw van de nieuwe wijken aan de rand van de binnenstad, maar ook bewoners, die op de Solex naar hun wjerk re den. De goede herinnerin gen van Burggraaf hebben te maken met de liefde. Collet- tes fotp van het imposante schip in het dok van Wil ton-Feijenoord brengen haar terug in de tijd. "Tussen de 7000 mensen die er werk ten, was er die ene leuke jongen dié mij voor het raam zag staan. Daarmee ben ik dit jaar (2016, red) 45 jaar getrouwd." Vertel deze zomer je verhaal in Stedelijk Museum Schie dam. Waar was je? Wat deed je in de jaren zestig? Tijdens de tentoonstelling SCHIEDAM - Sportcoach Li- zet Bakker die zelf dol is op sporten, waarschuwt ook in de zomer te blijven sporten. "Tijdens 'barbe cue- en terrasweer' gaan veel mensen wat minder sporten. Zonde! Want ook in de zomer is trainen van kracht en conditie belang rijk, anders moet je in het najaar je conditie weer opbouwen." Bakker zoekt leuke buitensportplekjes in Schiedam en ontdekte een ideale sportpek voor een warme zomerdag. "Het Sterrebos is opgeknapt! En blijkt een hele goede plek om te sporten als het warm is, vooral door de grote bo men die zorgen voor de no dige schaduw." met foto's van Robert Col lette kunnen bezoekers hun herinneringen delen. Elke donderdagmiddag tot mi met 8 september zit een mu seummedewerker van 14.00 tot 16.00 uur in het Stede lijk Museum Schiedam klaar om de ervaringen op te schrijven. Wat betekende de sixties? De tentoonstel ling met foto's van de jaren zestig duurt tot en met 25 september 2016 en heeft de titel: 'Schiedam in bedrijf. Robert Collette fotografeert een stad in verandering'. Er hangen ruim honderd foto's als blow up aan de muur. Uit de foto's die Collette in de ja ren zestig in zijn woonplaats maakte, spreekt een flinke dosis liefde. Voor ouderen zijn de foto's pure nostalgie en jongeren kunnen zien hoe het vroeger was in de stad. Robert Collette fotografeer de mensen op de (brom)fiets op weg naar hun werk, de aanleg van woonwijken en het imposante schip Nieuw Amsterdam in het dok van Wilton-Fijenoord. Dè foto's staan model voor de meeste Nederlandse steden toen. Korting op entree Lezers van het Nieuwe Stad- blad kunnen met korting naar de tentoonstelling met foto's van Robert Collette. Knip dit artikel uit en neem het mee naar het museum en de entree bedraagt dan slechts 2,50 euro inclusiej een kopje koffie of thee. SCHIEDAM - A. de Groot schreef mee en liet op onze website weten dat Schie dammers Darryl Jamoena en Aaron de Groot in het Spaanse Gijón Europees kampioen honkbal U18 zijn geworden. Het Nederlandse Koninkrijksteam met wer pers Jamoena en De Groot zegevierde in de eindstrijd tegen Italië met 7-3. Oranje pakt met deze overwinning voor de tweede keer in het bestaan van het junioren EK honkbal de titel. Lees het volledige toernooiverslag op nieuwestadsblad.nl. "Zo is werken bij Irado nog leuker", laat de inzender van deze foto, Dick van der Hoeven weten. Een zomers plaatje van een 'gewone' werkdag in Schiedam. De Schiedamse werpers Darryl Jamoena en Aaron de Groot werden met het Koninkrijksteam Europees kamioen. Vanaf maandag 1 tot en met vrijdag 5 en van maandag t5 tot en met vrijdag t9 augustus rijdt metro A rijdt niet tussen Graskruid en Capelsebrug vice versa. Metro B rijdt bij Schenkel in beide richtingen over 1 spoor. Vanaf zaterdag 6 tot en met zondag 14 augustus rijden metro A en B met tussen Graskruid en Capelsebrug vice versa. Pendelbus 705 rijdt tussen Graskruid en Capelsebrug. Reisadvies fases 1 en 3:1-8 t/m 5-8 en 15-8 t/m 19-8 Metro A rijdt niet tussen Graskruid en Capelsbrug: maak tussen Graskruid en Capelsebrug gebruik van metro B. Metro A rijdt bij Romeynshof in beide richtingen over 1 spoor. Metro B rijdt bij metrostation Schenkel in beide richtingen over 1 spoor. Dienstregeling en algemeen reisadvies fases 1 en 3:1-8 t/m 5-8 en 15-8 t/m 19-8 Metro A rijdt ieder kwartier, Metro B en C rijden volgens de vakantiedienstregeling. Controleer de bestemming op de metro en informatieborden voor u instapt. Houd rekening met overstappen en extra reistijd. Raadpleeg de RET reisplanner op ret.nl of maak gebruik van de RET Real Time App voor een actueel reisadvies. Reisadvies fase 2:6-8 t/m 14-8 Metro's A en B rijden niet tussen Graskruid en Capelsebrug: maak tussen Graskruid en Capelsebrug v.v. gebruik van pendelbus 705. Metro A rijdt bij Romeynshof in beide richtingen over 1 spoor. Metro B rijdt bij Hesseplaats in beide richtingen over 1 spoor. retnl/omleidingen Dienstregeling en algemeen reisadvies fase 2:6-8 t/m 14-8 Metro's A en B rijden ieder kwartier, metro C rijden volgens de vakantie dienstregeling. Controleer de bestemming op de metro en informatieborden voor u instapt. Houd rekening met overstappen en extra reistijd. Raadpleeg de RET reisplanner op ret.nl of maak gebruik van de RET Real Time App voor een actueel reisadvies. Pendelbus 705: haltes en dienstregeling Pendelbus 705 stopt bij metrostations Graskruid, Alexander, Oosterflank, Prinsenlaan, Schenkel en Capelsebrug en rijdt 8 keer per uur. Meer informatie? Wilt u meer weten over werkzaamheden die invloed hebben op uw reis? U kunt actuele informatie vinden via: ret.nl/omleidingen RET Real Time app Twitter @RETRotterdam Omleidingen Alert (e-mail) Tot slot treft u informatie aan bij haltes, op stations en in voertuigen. Schiedam Centrum Capelsebrug Graskruid Binnenhof Schiedam Centrum Capelsebrug Graskruid Nesselande De Akkers De Terp B HTH Graskruid Alexander*» Oosterflank Prinsenlaan A Schenkel pendelbus Capelsebrug Graskruid etterde^: Nc-cïö Fase 2 6 t/m 15 augustus

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 7