Woonplus nieuws Hoeveel kan Woonplus de komende jaren investeren? Tijdig de huur opzeggen De indicatieve bestedingsruimte Kwart maandhuur bonus en spullen overdragen Voor de huurder^ I Eind juni maakte Minister Blok de zogeheten indicatieve bestedingsruimte' van woningcorporaties bekend. Dat is het bedrag dat woningcorporaties zouden kunnen investeren als ze het maximale bedrag dat ze mogen lenen ook daadwerkelijk zouden lenen. De bedragen die het ministerie voor Woonplus Schiedam heeft be rekend, bevestigen dat Woonplus na een herstelperiode van twee jaar een finan cieel gezonde organisatie is. We zien mogelijkheden om de komende jaren weer meer te investeren. Dat blijkt ook uit ons voorstel voor de set prestatieafspraken voor 2017 en 2018, dat we begin deze maand bij de gemeente indienden. Uit de berekeningen van het ministerie blijkt dat wanneer Woonplus het maximale bedrag leent, wij 142 miljoen euro extra kunnen investeren in nieuwbouw of 113 mil joen euro extra kunnen investeren in verbe tering van ons bestaandebezit. Daarvoor in de plaats kunnen we ook een eenmalige huurkorting geven van in totaal 5,7 miljoen euro. Dit zijn bedragen die niet bij elkaar opgeteld mogen worden en het gaat niet over geld dat 'bij Woonplus op de plank ligt'. Het zijn dus bedragen die in theorie geïnvesteerd zouden kunnen worden. Verstandig investeren Woonplus gaat de komende periode meer in vesteren, maar zal dit wel verstandig doen. Woonplus komt uit een periode waarin finan cieel herstel noodzakelijk was. Met maximaal lenen hou je geen rekening met tegenvallers als een rentestijging, verhoging van heffin gen of andere onvoorziene ontwikkelingen. Dit zou betekenen dat we bij elke tegenvaller onze plannen moeten aanpassen. De meer jarige afspraken die Woonplus maakt met de gemeente, bewonersorganisatie SOBO en andere organisaties zouden daarmee continu onder druk staan. De praktijk Volgens het ondernemingsplan zou Woonplus vanaf 2018 meer investeringsruimte moeten hebben. Met onze nieuwe koers slagen we erin die ruimte te creëren. Bij het doen van investeringen zoekt Woonplus de optimale balans tussen de betaalbaarheid, beschik baarheid en kwaliteit van woningen. Met dat doel gaan we in de periode 2016 tot 2020 fors investeren: 72,6 miljoen euro in nieuwbouw en groot onderhoud en 95,6 miljoen euro in verbetering van ons bestaand bezit. Tegelijkertijd verminderen we onze verkopen, zodat het totale aanbod van woningen op peil blijft. Prestatieafspraken Woonplus heeft haar 'bod voor de prestatie afspraken 2017 en 20i8' met het SOBO afgestemd en de vorige maand bij de ge meente ingediend. Het bod sluit aan bij de uitdagingen in de gemeentelijke Woonvisie 2030 en het plan om de komende jaren meer te investeren is in hét bod meegenomen. Het is de bedoeling dat de gemeente, het SOBO en Woonplus aan het eind van dit jaar een handtekening zetten onder de prestatieafspraken. Bij het doen van investeringen zoekt Woonplus de optimale balans tussen de betaalbaarheid, beschikbaarheid en kwaliteit van woningen. Huurders die verhuizen moeten de woning leeg en schoon opleveren. Misschien heeft u spullen die u niet mee wilt nemen, zoals een laminaatvloer, gordijnen of kasten. Zegt u tijdig de huur op, dan kunt u deze spullen mogelijk overdragen aan de nieuwe huurder, als deze bekend is voordat u de woning verlaat. Dat scheelt u veel werk en de nieuwe bewoner wil u er wellicht een vergoeding voor geven. Tijdig de huur opzeggen heeft meerdere voordelen. Hoe eerder u de huur opzegt, hoe groter de kans dat de nieuwe huurder bekend is voordat u de woning verlaat. Woonplus heeft dan langer de gelegenheid een nieuwe huurder voor de woning te vinden. Zegt u minimaal twee maanden van tevoren de huurovereenkomst op, dan ont vangt u van Woonplus een bonus van 25% van een netto maandhuur. Bezichtiging in bewoonde staat Nadat u de huurovereenkomst heeft opge zegd, nodigt Woonplus meerdere kandidaten tegelijk uit voor een bezichtiging van de woning. Een bezichtiging duurt ongeveer een half uur en wordt begeleid door een woonmakelaar van Woonplus. Het is belang rijk dat u aanwezig bent bij deze bezichtiging. Overname zelf regelen Eventuele overname en vergoedingen regelt u zelf met de nieuwe huurder. De gemaakte afspraken legt u samen vast op het over nameformulier dat u en de nieuwe huurder ondertekenen. U levert het formulier in zo dra u de sleutels inlevert, zodat Woonplus weet wat er in de woning achterblijft. De overname is geldig wanneer de nieuwe huurder de huurovereenkomst voor deze woning heeft getekend. Meer informatie over het opzeggen van de huur, vindt u door op www.woonplus.nl 'huur opzeggen' in te typen bij 'ik heb een vraag'. Algemeen Valeriusstraat 3 Postbus 25 3100 AA Schiedam (010) 20 45 100 www.woonplus.nl WE Beheer B.V. Colofon (010) 20 45 204 Woonplus verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Aan de inhoud 'kunnen geen rechten worden ontleend. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt woensdag 31 augustus.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 8