juli 2016 Column Na regen komt zonneschijn Onderhoud. Straussplein: groot onderhoud en vernieuwing portieken Kort" Ik heb een vraag Algemeeni Vakantie? Verklein de kans op inbraak! Ik heb een vraag De laatste tijd word ik niet heel vrolijk als naar de tv kijk. Op het moment dat ik deze column schrijf, komen er weer tv-beelden voorbij van straten die volledig onder water staan, verzopen auto's en over stroomde huizen. Ook onze eigen wachtdienst is de afgelopen dagen druk geweest met de meldingen van wateroverlast. Het wordt tijd dat de zon weer gaat schijnen. Nog erger vind ik de toenemende ver deeldheid die ik zie. Bijvoorbeeld het oosten tegen het westen, pro-EU en anti-EU en vluchteiingen-verwelkomers versus viuchteiingen-verjagers. Uit de beelden van het EK-voetbal put ik enige moed. Afgezien van groepjes hooligans die met elkaar op de vuist gingen, zie ik beelden van supporters van verschillende landen die gebroederlijk de armen om elkaar heen slaan. En de 'kleine voetbal landen' als IJsland, Noord-lerland en Wales laten zien dat je met saamhorig heid en teamspirit een heel eind komt. De zon gaat weer een beetje schijnen. Dan denk ik maar even aan nog iets waar Ik vrolijk van word. Onze woning corporatie bijvoorbeeld. Het gaat beter met Woonplus en ik zie dat we veel bereiken door de intensieve relaties die we hebben met de gemeente, bewoners- verenigingen en andere organisaties in Schiedam. Ook zie ik veel Schiedammers die actief zijn in hun buurt. Bovendien heb ik de afgelopen tijd diverse evenementen gezien, waarbij veel vrijwilligers zich In-, zetten voor de leefkwaliteit in Schiedam. Op het moment dat u dit leest, schijnt de zon hopelijk volop. Ik wens u goede zomermaanden. Bob Venhuizen Directeur-bestuurder Reacties op deze column zijn natuurlijk welkom. Deze kunt u met mij delen via db@wQonpius.nl. Woonplus voert dit jaar groot onderhoud uit aan vier flats aan het Johann Straussplein. De portieken van de flats worden ook direct vernieuwd. Naar verwachting zijn alle werkzaamheden volgend voorjaar afgerond. De hekken van dè balkons en de galerijen worden geschilderd en er wordt een vloer- coating aangebracht. In de trappenhuizen komen nieuwe vloertegels en wordt ook het schilderwerk gedaan. Verder zetten de schilders de gangen van de bergingen en noodtrappenhuizen opnieuw in de verf. Portieken De portieken krijgen een flinke opknapbeurt. Er komen nieuwe vloer- en wandtegels, de postkasten en de intercominstallatie worden vervangen en de portiekdeur maakt plaats voor een automatische schuifdeur. Verder worden de plafonds en de verlichting aan gepakt. De vernieuwing van de portieken was oorspronkelijk gepland voor 2017. Woonplus heeft ervoor gekozen om dat project direct na het groot onderhoud uit te voeren. De overlast voor de bewoners wordt daarmee beperkt en de flats zien er dan in één keer weer helemaal fris uit. Gaat u op vakantie of een dagje weg? In de zomerperiode zijn woningen extra inbraakgevoelig. Een inbraak is nooit helemaal te voorkomen, maar u kunt wel veel doen om de kans te verkleinen. De belangrijkste tips op een rij. Probeer ervoor te zorgen dat het niet opvalt dat u met vakantie bent. VermeldrtJW vakan tie bijvoorbeeld niet op social media of uw antwoordapparaat. Zorg ervoor dat uw woning er bewoond uitziet. Vraag familie, vrienden of buren om regelmatig de brieven bus te legen, de gordijnen te openen of te sluiten en de planten water te geven. Met tijdschakelaars kunt u regelen dat 's avonds een paar lampen aangaan op diverse plekken in uw woning. Niet te gemakkelijk Maak het inbrekers niet te gemakkelijk. Plaats waardevolle spullen zoveel mogelijk uit het zicht. Zorg voor goed hang- en sluitwerk en plaats een anti-inbraakstrip op de buitendeuren. Sluit alle ramen en deuren goed af voordat u vertrekt. Heeft u een huis met bovenverdieping? Controleer dat ook daar alle ramen goed gesloten zijn. Berg 'klimmateriaal' als ladders en kliko's op of zet ze vast met een hangslot. Zorg verder voor voldoende buitenverlichting. Toch ingebroken Woonplus adviseert al haar huurders een inboedelverzekering af te sluiten. Is er toch ingebroken, dan is de (financiële) schade in ieder geval afgedekt. Dit geldt bijvoorbeeld ook voor schade als gevolg van brand. Doe van een inbraak aangifte bij de politie en neem contact met ons op voor de nodige reparaties. Meer informatie hierover vindt u door op www.woonplus.nl 'inbraak' te typen bij 'ik heb een vraag'. f Typ uw vraag of zoek woord Vragen Q Sinds februari is onze 'kennisbank' te vinden www.woonplus.nl. U kunt de kennisbank gebruiken door op de start pagina van onze website in de afbeel ding 'Ik heb een vraag' de kernwoor den van uw vraag te typen. In de ken nisbank zijn honderden van de meest gestelde vragen en antwoorden opge nomen. Verder vindt u er handige links naar formulieren en websites. U krijgt een overzicht van alle onderwerpen in de kennisbank door 'onderwerpen' in te vullen bij 'Ik heb een vraag'. Staat uw vraag er niet bij? Dan kunt u die di rect stellen door het invullen van een contactformulier. Ook deze vindt u op onze website. We geven hier enkele voorbeelden uit de kennisbank. Hoe is mijn huurprijs opgebouwd? De maandelijkse huur bestaat uit twee gedeelten: de netto huur, ook wel kale huurprijs genoemd en daarnaast service kosten en/of voorschot stookkosten. Samen, vormen deze twee gedeelten de bruto huur, die u maandelijks voor uw woning, betaalt. De samenstelling van uw huurprijs kunt u nakijken door in te loggen op 'Mijn Woonplus'. Wat is het 'toetsingsinkomen'? Bij het toewijzen van een woning kijkt Woonplus naar het huishoudeninkomen van u en uw eventuele partner. Uitge gaan wordt van het 'verzamelinkomen' zoals de Belastingdienst dat hanteert. Om uw inkomen vast te stellen, vraagt Woonplus u om een inkomensverklaring van de Belastingdienst (IBRI). Met deze inkomensverklaring bepalen we uw inkomen. Om de actualiteit van uw inkomensgegevens te toetsen vragen wij naar uw meest recente loonstrook. De kennisbank geeft verder informatie over wat u moet doen wanneer uw in komen wijzigt. Ik heb glasschade. Wat moet ik doen? U bent via Woonplus verzekerd voor glasbreuk en u kunt direct telefonisch contact opnemen met Centraal Beheer: 0800 - 022 99 55. Zij helpen u verder. Openingstijden en afspraak maken Ons kantoor is van maandag t/m vrijdag van 08.00 - 17.00 uur geopend. Woonplus werkt op afspraak. U kunt zelf via www.woonplus.nl een afspraak maken op het moment dat het u uitkomt. U kunt ook op werkdagen bellen tijdens ons tele fonisch spreekuur van 08.00 - 11.00 uur. Telefonische bereikbaarheid Woonplus is op werkdagen tussen 08.00 en 11.00 uur telefonisch bereikbaar via (010) 20 45 100. U kunt de volgende keuze maken: 1Reparatieverzoeken, vragen van de huurders 2.Verhuur, huuropzegging, nieuwe woning, woonruimteverdeling 3.Eindafrekening, afrekening stookkosten, incasso eri7of servicekosten 4.Vragen/meldingen over woonomgeving, vervuiling, ongedierte of overlast 5.Overige vragen Website Veel informatie is ook terug te vinden op www.woonplus.nl. Staat het antwoord op uw vraag er niet bij of is het niet het antwoord dat u zoekt? Dan kunt u uw vraag ook stellen door het contactformulier in te vullen. Dit kan 24 uur per dag, op het moment dat het u uitkomt. Reparatieverzoek U kunt uw reparatieverzoek doen via onze website. Aan de hand van uw digitale melding, nemen wij contact met u op voor verdere afhandeling. Ook kunt u maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 11.00 uur uw reparatieverzoek melden via telefoon nummer (010) 20 45 100, keuze 1. Spoedeisende reparatieverzoeken kunt op alle dagen en tijdstippen doen via (010) 20 45 100. Buiten kantoortijden wordt u dan doorverbonden met onze nooddienst. f

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 9