Musical meets Opera Dier van de Week: Dirkje C&A verbouwt Digitale vragen? Zomerse beweegtip Gratis naar zwembad Boek van de Week: De oude man en de kat (7,5) 0L Bestel direct op weekkrant.nl/mmo O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 3 augustus 2016 17 Dirkje zoekt een rustige omgeving zonder andere huisdieren. Ergens waar ze wordt geaccepteerd zoals ze is. Wie heeft een geschikte snoeptent voor dit snoepertje? SCHIEDAM - Poes Dirkje is 2 jaar oud en binnengekomen via Stichting Zwerfkat. Ze zit meestal verstopt in de krabpaal want Dirkje is niet erg gecharmeerd van andere katten. Maar komt wel uit de krabpaal voor Snoepjes. Je kunt met haar kroelen onder voorbehoud. Als het te lang duurt of ze er geen zin in heeft, kan ze meppen. Daarom wordt Dirkje niet bij kinderen geplaatst. Meer in formatie, telefoon 088-34 37 112 (locatie Schiedam) of de website https://ikzoekbaas. dierenbescherming.nl/. SCHIEDAM - C&A Schiedam vernieuwt haar winkel vloer. Hoewel het een kleine verbouwing is, brengen de werkzaamheden wel 'enkele ongemakken' met zich mee. De winkel blijft wel gewoon geopend tijdens de reguliere tijden. De verbouwing duurt tot donderdag 11 augustus. Op elfde wordt C&A Schie dam om 09.00 uur weer offi cieel heropend door middel van het doorknippen van een lintje. SCHIEDAM - In de bibliotheek in De Brug aan het Heijer- mansplein 35 is dinsdag 9 augustus van 14.00 tot 16.30 uur weer het digitale spreekuur. Stel vragen over het gebruik van mobieltjes, laptops, tablets of e-readers aan de deskundige vrijwil ligers van het Leercentrum Seniorweb Bibliotheek Schiedarti. Het spreekuur is gratis en heeft een open in loop. Bezoekers nemen hun eigen apparaat mee. SCHIEDAM - Vanwege de zo mervakantie van onze kok is deze week geen 'Recept van de week' in het Nieuwe Stadsblad te vinden. Be- weegcoach Ben Snel neemt de honneurs korte tijd waar. "Bewegen is essentieel voor de gezondheid maar ook gewoon leuk. Juist in de zomer kun je uitstekend in de buitenlucht in beweging komen. Ga samen naar de dichtstbijzijnde speelplek en neem bellenblaas mee. Laat iemand bellen blazen en prik vervolgens zoveel mogelijk zeepbellen stuk. Draai daarna de rollen om en kijk wie de meeste bellen prikt. Veel plezier. Kom 30 minuten per dag in actie!" SCHIEDAM - De winkeliers van winkelcentrum Hof van Spaland hebben op dit moment een letterlijk spet terende actie. Bij deelne mende winkeliers van het winkelcentrum in Schie- dam-Noord kan tot eind september gespaard worden voor gratis bezoekjes aan zwembad Groenoord. Het SCHIEDAM - Elke week le zen Ruud Aret of Gerben de Bruijn een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat 'De oude man en de kat' van Nils Uddenberg. Door Ruud beloont met een 7,5. "De oude man en de kat van de Zweedse schrijver Nils Uddenberg knipoogt naar Hemingway's De oude man en de zee, maar zijn twee totaal verschillende boeken. Deze Zweedse equivalent is een aaibare liefdesverkla ring en staat lijnrecht te genover zijn collega die een bloederige strijd beschreef tussen een man en een mer- lijn. Op een dag vindt de psycholoog Uddenberg een jonge zwerfkat in zijn tuin. Hoewel hij zich bewust is van zijn besluit nooit meer een huisdier over de vloer te nemen, laat hij Poes stapje voor stapje toe in zijn do mein. Zet een aangewaaide kat een maaltje voor en het zal deze geste opslaan en een volgende dag om een vervolg bedelen. Uddenberg gaat door de knieën en een liefde is ontstaan. Het mooie in dit boek is dat hij, als psy choloog in ruste, zichzelf en Poes probeert te doorgron den. De ware kattenliefheb ber zal de eigenschappen van Poes (en mens) herken nen maar zich waarschijn lijk nooit hebben afgevraagd waarom een kat tijdens zijn vierde ochtendslaapje zich niet stoort aan een radio die op een hoog volume zwaar klassieke of modern op zwepende technobeat laat horen; de kat zal hooguit een oortje spitsen. Dit is een leuk boekje over het meest eigenzinnige huisdier op aarde en mag geen poezen- fan ontgaan. Het is boven dien prachtig geïllustreerd." werkt zo. Bij besteding van elke tien euro ontvangen klanten een spaarzegel. Als een volle spaartkaart in het zwembad wordt ingeleverd, mag een tweede persoon gratis vrijzwemmen. De spaarkaarten zijn bij de 35 deelnemende winkeliers te verkrijgen en meedoen kan onbeperkt. De oude man en de kat van de Zweedse schrijver Nils Uddenberg knipoogt naar Hemingway's De oude man en de zee. "Zo heb ik The Phantom of The Opera nog nooit gehoord" - bezoeker editie 2015 - i JT t 1# v ROttERDaMS PHiLHaRMOMiSCH Gebruikte beelden zijn van premiere editie 2015 Waar musical en opera elkaar ontmoeten met de mooiste livemuziek! Bekende musicalsongs en fragmenten uit beroemde opera's komen door de live uitvoering in de concertzaal groots tot leven. Van Don Giovanni tot Les Miséra- bles, van liefdesduet tot cross-over: een gegarandeerd onvergetelijke middag vol grote emoties. Het Rotterdams Philharmonisch Orkest werkt dit jaar samen met Marcel Reijans, Kelly God, René van Kooten en Willemijn Verkaik. Exclusief voor lezers: bonusprogramma met activiteiten voor het hele gezin op zondag 9 oktober. Het bonusprogramma zal bestaan uit: Musical/Opera schmink Instrumentenparade Sing-along met het koor De Orkest Ontdekker Knutseltafel Meet Greet met Willemijn Verkaik Voorstelling bonusprogramma 9 oktober om 13.00 uur - De Doelen, Rotterdam Er zijn ook tickets verkrijgbaar voor 6 en 8 oktober, exclusief bonusprogramma.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 17