MELD JE AAN ALS COLLECTANT Koop nu Helden van Rio! Wenneker Cinema Filmzomer W ti/ite— AGENDA Kunst en eten Zomerterras in 't Hof/Oranjepark Activiteiten voor de agenda Droomatelier ö<>e,<w Plaats zelf berichten schrijf mee! BON Helden van Rio O www.nieuwestadsbiad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 3 augustus 2016 23 SCHIEDAM - Na drie succes volle edities van Verborgen Stegen, staat het festival dit jaar in het teken van Food Art. Op 10, 11, 17 en 18 september worden ruim vijftien verborgen stegen in Schiedam opengesteld voor publiek. De soms wat benauwende stegen vormen het toneel voor frisse he dendaagse kunst van jonge ontwerpers. Bezoekers ont dekken bijzondere tijdelijke eetplekken en wervelende kunstinstallaties op deze bijzondere locaties in Schie dam. Bezoekers worden uitgedaagd hun grenzen te verleggen en achter poorten en deuren op avontuur te gaan. Al glurend bij buren, ontdekken en proeven zij van bizarre eetconcepten op locaties die normaal afge sloten zijn voor publiek. De route gaat niet alleen langs Verborgen Stegen maar bij voorbeeld ook langs een leegstaande kerk waar door de jonge designers van Oh- Studio een theetuin is ont worpen. Verborgen Stegen streeft ernaar de Maasste den met elkaar te verbinden. Dit jaar staat 'Food' centraal in deze verbinding. Voor afgaand aan het Verborgen Stegen festival in Schiedam worden tijdelijke food in stallaties en evenementen in Rotterdam, Vlaardingen en Maassluis gehouden. Kijk voor meer informatie op de website www.verbor- genstegen.nl. SCHIEDAM - Vanwege het eer ste lustrum van Wenneker Cinema, start deze week de Filmzomer. Wenneker Ci nema aan de Vijgensteeg 2 toont kassuccessen van de afgelopen 5 jaar en een aan tal nieuwe titels. Op 5 en 6 augüstus twee 'krakers' uit 2010 en 2011, die door het filmpubliek zijn gekozen. The King's Speech is een biopic over de stotterende Engelse koning George VI. Door een onorthodoxe lo gopedist overwint hij zijn handicap vlak voor WOU uitbreekt (5 en 6 augustus, 20.30 uur. Intouchables is een geestig verhaal over de onwaarschijnlijke vriend schap tussen een invalide miljonair en een brutale, ontwapenende immigrant (5 en 6 augustus, 21.00 uur). Intouchables. De vriendschap tussen een invalide miljonair en een brutale maar ontwapenende immigrant uit Parijse achterbuurt. Reserveren: 010-47330 00 ofwww.wennekercinema.nl. REGIO - In drie weekeinden tussen 5 en 21 augustus be leeft het populaire Zomer terras in Vlaardingen haar 17e editie. Zoals altijd biedt de organisatie een mix van toffe buitenlandse acts, Ne derlandse doorbrekers en lokale helden. Nieuw dit jaar is het Akoestisch Ter ras. Elke vrijdag en zaterdag spelen artiesten in een heel intieme setting. Op zonda gen is het Zomerterras het domein voor gezinnetjes met wereldmuziek en sfeer volle concerten. In het eerste weekeinde heeft het festival net over de grens een Schie dams tintje. 6 augustus treedt Caffeine op. Dat zijn drie muzikale meiden uit Schiedam: Luna Hallenga, Meike Steerneman en Nien- ke van der Velden. Ze schrij ven en spelen een frisse mix van pop, singer-songwriter, folk en a cappella. De dames spelen om 17.00 uur op het Terras en om 20.00 uur op het Grote podium. Head- liner op 5 augustus is De Vaart. Zes ras-Vlaardingers laten het publiek een muzi kale rollercoaster beleven. Op zaterdag sluit zanger en producer Brownie Dutch af. De man in pak en met zon nebril is bekend van onder meer Ali B op Volle Toeren en De beste zangers van Ne derland. SCHIEDAM - Heb je ook leuke activiteiten op cultureel, muzikaal of literair gebied te melden voor de agenda? Plaats deze dan zelf in de agenda op de website van het Nieuwe Stadsblad: www.nieuwestadsblad.nl. Wij doen dan ons best om dit agendabericht ook mee te nemen in de agendapagi na in de krant en te plaatsen op Facebook en Twitter. ACTIVITEITEN Kuuk en Nelis in de Graauwe Hengst SCHIEDAM - Kuuk en Nelis spelen donderdag 4 au gustus vanaf 22.00 uur in podiumcafé de Graauwe Hengst aan de Lange Ha ven 28. De broers Karei en Cees van Hartings- veldt spelen liedjes van deze broers zelf maar ook van andere broers en of zussen. Kuuk en Nelis maken ongecompliceerde muziek: twee gitaren, twee microfoons, twee zielen, één gedachte. En volgens ingewijden krijgt deze muziek door nieuw repertoire nog een hoger meezinggehalte dan normaal. SCHIEDAM - Altijd al je ei gen foto willen maken in een echte fotostudio? In het Droomatelier in Ste delijk Museum Schiedam kan dat nog tot 25 sep tember. Ga als een model op de foto. Kies je eigen decor en outfit en bepaal vervolgens zelf hoe je op de foto gaat. Het kan alle maal in hét Droomatelier. Foto's maken iri de studio is gratis, wel is de entree tot het museum verschul digd. Kinderen tot 12 jaar hebben ook gratis entree tot het museum aan de Hoogstraat 112. Door rond Dierendag te collecteren, help je dieren in nood. Ook bij jou in de regio. Bel 088 811 3000 of geef je op via dierenbescherming.nl/collecte. i*\*® Nieuwe Stadsblad www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad staat midden in de samenleving en is 24 uur per dag betrokken 0.a. verkrijgbaar bij: AK0, Attent, Btz., Bruna, Cigo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, The Read Shop, Spar en Vivant. 8 710114 003263" Alles over onze Oranje sporthelden Alle equipes, ploegen en deelnemers overzichtelijk weergegeven Dagelijkse agenda met alle onderdelen PcrruuK. j Totw ê/r.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 23