SCHIEDAM IN BEDRIJF Zomeractie Theater aan de Schie ZOS niet in Vlietland Slagerij Maan vernieuwd Waterparkfeest op 20 augustus in Groenoord Rondleiding Orgelmaand De Hypotheker regelt alles voor je hypotheek in het ^2^ O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 3 augustus 2016 5 SCHIEDAM - Ziekenom roep Schiedam is enkele weken niet te beluisteren door patiënten in het Sint Franciscus Vlietland. Door werkzaamheden aan de ap paratuur bij de bedden is ZOS radio, de ziekenomroep in Schiedam, de komende tijd niet te beluisteren in het Schiedamse ziekenhuis. De onderbreking van de radio ontvangst gaat zeker drie tot vier weken duren. Natuurlijk blijven de uitzen dingen van ZOS-radio wel te beluisteren via de vertrouw de frequentie 99.0 FM op het Schiedamse kabelnet, via kanaal 870 van het digitale net van Caiway en internet via www.zosradio.nl. SCHIEDAM - Slagerij Maan in de Gorzen is drastisch vernieuwd. Met een grote verbouwing hebben de hui dige eigenaren Ton en Yvon en hun medewerkers de slagerij, die al 129 jaar aan de Groenelaan gevestigd is, flink gemoderniseerd. "Het is nu weer een pareltje aan de Groenelaan", schrij ven De Maantjes, de voor malige eigenaars. Zij zijn maar wat trots op de huidige eigenaars die de zaak alweer ruim twintig daar voeren. De geheel vernieuwde slage rij Maan is vanaf donderdag 4 augustus weer open. "Ga er gauw eens kijken en ko pen", voegen de voormalige eigenaren Maan nog toe. SCHIEDAM - Rotterdammers komen op 13 augustus vanaf 14.00 uur Schiedam bewon deren. Onder leiding van Gilde Rotterdam wordt een rondleiding gehouden door onze stad. De organisatoren prijzen Schiedam als volgt aan: "Schiedam is als stad ouder dan Rotterdam en dat willen ze daar graag weten. De wandeling laat u kennis maken met 'sterke vrouwen' Aleida en Liduina, met bran ders en jenever, met Corin thische zuilen, een plantage en de hoogste oude molen ter wereld." De rondleiding kost 5,00 euro. Aanmelden en informatie: www.gilde- rotterdam.nl. SCHIEDAM - In Grote Kerk Schiedam wordt in au gustus elke dinsdagavond vanaf 20.15 uur het hoofdor gel bespeeld door gerenom meerde organisten. Dinsdag 9 augustus speelt Jaap Zwart werken van Bach en Reger. Toegangskaarten: 8,00 euro. SCHIEDAM - De jongeren- raad en kinderraad van Groenoord houden op woensdag 20 augustus weer het Waterparkfeest. Ditmaal aan de Jozef Oreliosingel. Het dagje nat vermaak be gint om 11.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De kids uit Groenoord krijgen bij de organisatie ondersteuning van de sociaal cultureel werkers van SWS Welzijn. Tijdens het Waterparkfeest zijn de grasvelden bij de Jo zef Oreliosingel omgetoverd tot een soort pretpark. De wijkjeugd heeft voor het slot van de vakantie zelf allerlei leuke activiteiten bedacht. Er zijn droge spelletjes maar voorval veel natte dus neem vooral zwemkleding en een handdoek mee op 20 augus tus. Het Fonds Schiedam Vlaar- dingen fonds maakt de ac tiviteit mogelijk maar het Waterparkfeest is vooral ook een samenwerking met vejen in de wijk. SG verhuur is aanwezig met onder meer een zwembad met even- wichtsbalk, speelkussen, buikglijbaan, opblaasbaar brandweerhuisje en 'bootjes spuiten'. "Daarnaast wor den verschillende zwemba den neergezet en een kleine bootcamp gehouden." Ook helpen veel vrijwilligers en de Wereldvrouwen uit de wijk mee om van het wij- kevenement net zo'n groot succes te maken als vorig jaar. Toen werd het Water parkfeest gehouden aan de johan Wagenaarsstraat. De waterdag wordt op 20 augustus ook ditmaal spet terend afgesloten met een waterballongevecht. SWS Welzijn hoopt op een ge slaagd feest. "Met veel en thousiaste kinderen die niet bang zijn voor water! Het Waterparkfeest werd vorig jaar gehouden aan de Johan Wagenaarstraat en was een groot succes. Foto: PR Iedere week staat hier een nieuwe schuifpuzzel en op www.theateraandeschie.nl. Meedoen kan tot 24 augustus. Bij zes goede antwoorden maakt u kans op enkele theaterprijzen. Speciaal voor theaterlief hebbers en lezers van het Nieuwe Stadsblad heeft Theater aan de Schie een leuke zomeractie. Wie kan deze schuifpuzzel ontrafe len en aan de hand van de beschrijving de juiste voor stelling te raden. "Deze gi- tariste/zangeres stond al op podia zoals Lowlands en Vrienden van Amstel. Hits zijn Hoe en Say Heaven, Say Hell. Misschien draait ze voor u haar stoel wel om." Antwoord vóór 26 augustus 2016 naar redactie.ns@pers- groep.nl o.v.v. zomeractie. ROBERT COLLETTE FOTOGRAFEERT EEN STAD IN VERANDERING t/m 25 september 2016 Loop deze zomer door het Schiedam van de jaren zestig. De foto's die Robert Collette een halve eeuw geleden maakte, hangen heel groot aan de muur. Nostalgie voor ouders en opa's en oma's. Laat de (klein)kinderen zien hoe het vroeger was. Lous Collette Het museum is gratis voor kinderen t/m 12 jaar. Ook gratis met Vriendenpas, Museumkaart en Rotterdampas. Normaal tarief: 9. Dinsdag: 4,50. Woensdag t/m zondag vanaf 15.30 uur: 4,50. Hoogstraat 112 3111 HL Schiedam open: di t/m zo 10.00 -17.00 uur www.stedelijkmuseumschiedam.nl 010 - 246 36 66 stedelijk museum schiedam Jazeker. De Hypotheker. We vergelijken alle banken en vinden voor jeu de beste deal. Schiedam, Broersvest 64 (oio) 4731150

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 5