Traditionele kus onder de mistletoe FSkI a Outdoor- en wandel- collectie 2016 'Van begraafplaats blijf je af beleef't bij 15B) O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 3 augustus 2016 7 Op de eettafel van het Schiedamse echtpaar van der Lubben-de Regt staat een groot boeket rode rozen in een grote vaas. Mevrouw van der Lubben: "Het zijn er welgeteld 65, met één witte roos in de midden." door Kathy Huitema SCHIEDAM - Het echtpaar kreeg het boeket van de kin deren ter gelegenheid van hun 65-jarig huwelijk. "Mijn man heeft de bloemist ge vraagd één witte roos in het boeket te steken als symbool voor onze onvoorwaarde lijke liefde voor elkaar." Jo- han Gerrit van der Lubben en Geertruida (Truusj de Regt zijn allebei in Schie dam geboren. Ze zien elkaar voor het eerst als Truus met haar zus boodschappen gaat doen. "Kijk", zei zuslief. "Daar komt Johan van der Lubben aan.' Waarop Johan zei: "Ik ben Gerrit Geiten- breier!" Truus - ze was toen 17 jaar - dacht: "Loop door, jou hoef ik niet." Enkele weken later ging Truus op verjaarsvisite bij haar zus en ze zat onder een hele grote plant, een mistletoe. En wie stapte daar binnen? Gerrit Geitenbreier! Omdat Truus onder de mistletoe zat, gaf hij haar de traditionele zoen. Mevrouw van der Lub ben: "Dat was onze eerste zoen en sindsdien zijn wij een paar." Ze hadden grote plannen, wilden emigreren naar Australië, maar na rijp beraad zagen ze daar toch vanaf. Ze trouwden 26 juli 1951 vanuit het weeshuis aan de Lange Achterweg, waar Truus een eigen kamer op zolder had. Zij in een prachtige witte bruidsjurk: "Die had ik gehuurd." En hij in een mooi trouwkostuum met hoed. Ze reden in een koetsje naar het Schiedam se stadhuis. Mevrouw van der Lubben: "Wij huurden een huisje in de poort bij de Lange Achterweg. Daar had Johan eigenhandig een paleisje van gemaakt. Dat was onze gelukswoning, het mooiste huis waar ik ooit in heb gewoond. Ik voelde me de koningin." Het echtpaar Van der Lubben kreeg vijf zonen. Het droomhuis aan de Lange Achterweg werd te klein. Het echtpaar van der Lub ben zit nog in een feestroes. In mei werd de heer van der Lubben 90 jaar. "Dat hebben we uitgebreid gevierd, daar na hadden we de smaak van feestvieren te pakken. Met 45 familieleden hebben we onsbriljantenhuwelijksfeest gevierd. Dat burgemeester Lamers ons hiermee per soonlijk kwam feliciteren spande de kroon." Fotografe M.W. Lebbink maakte een serie foto's op de voormalige Rooms-Katholieke begraafplaats onder aan de Vlaardingerdijk. De foto hierboven is er één van. "Ik zag er vele vervallen stenen." Het is een van de reacties op het artikel dat vorige in de krant stond. Sonja Gouka Fister zette op de Facebook-pagina van het Nieuwe Stadsblad foto's met kinderen die tussen de graven rennen en spelen. "Familie van mij maakte deze foto's." SCHIEDAM - Het artikel van Frank Willemse waarin hij vorige week onder meer Anja van Bekhoven aan het woord laat over haar strijd tegen de verloedering van de voormalige begraafplaats onder aan de Vlaardinger dijk zorgde voor veel reac ties. Ruud Collignon is vind ook dat deze begraafplaats in stand moet blijven. "Ik ben van mening dat de gemeente haar verantwoordelijkheid moet nemen. Ik ben be nieuwd hoe de kapel er aan de binnenzijde uitziet nu." Hans Blom was er in 2015 voor het eerst na 50 jaar. "Ik woon in Los Angeles. Mijn zusje rust hier. Ik kwam Jan S. tegen die onkruid stond te wieden. Een leuk gesprek mee gehad. Hij zei dat er een stichting zou komen. Ik zou graag Zien dat de Nolets en de Melchers daar iets mee zouden doen. Ik wil graag een bijdrage doen." Afschuw is er over de suggesties dat kinderen van de kerkgaande Roemenen tussen de graf zerken zouden spelen. Nel lie Notenboom schaamt zich dat er een speelplaats van is gemaakt. "Ze zeggen dat ze daar gaan bidden en vroegen of wij weg wilden gaan maar ik ging naar mijn zusjes toe die daar liggen. Te gek voor woorden." Sandra Jonker voegt toe dat de kerk gangers daar ook regelmatig een feestje vieren. "Ik vind dat niet kunnen." Mieke Po lak vindt de gang van zaken totaal respectloos. "Van een begraafplaats blijf je af." caravans campers vouwwagens occasions recreatie XftaetAvx rrcter BRUNOTTI saiomon 0 ülsport gI^IJtdoors fdlfiffff» geleuter Echtpaar Van der Lubben: "Heel bijzonder, dat burgemeester Lamers ons persoonlijk kwam feliciteren." Foto: Marius Schinkel

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 7