Molens voor een euro per stuk Orpheus viert 150-jarig jubileum Certificaat Voedselbank COLOFON NATUURLIJK GEZOND Haal je zwemdiploma in korte tijd O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 24 augustus 2016 3 Half miQoen voor opknapbeurt Stichting Schiedamse Molens krijgt een eenmalig financiële injectie van een half miljoen. Voor het achterstallig onderhoud aan de vijf stadsmolens. Ook wordt de stichting, die de molens beheert, eigenaar voor 1 euro per stuk. Van armlastige huurder naar financieel gezonde eigenaar? Door Frank Willemse SCHIEDAM - Om de stichting financiële armslag te geven, verleent het gemeentebe stuur een eenmalige subsi die van 500.000 euro. Doel om het opgelopen achter stallig onderhoud van drie van de vijf stadsmolens in te lopen. De investeringen zijn hard nodig om de molens te be hoeden voor verval en dat is reden voor het gemeentebe stuur om de molenstichting een 'substantiële financiële injectie* te geven. In plaats van huurder/bruik- lener te zijn krijgt de stich ting nu de molens in bezit. Voor slechts een euro per stuk om helemaal precies te zijn, waarna er erfpacht opzit. Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus, een van de langst bestaande mannenkoren van Nederland en de oudste culturele vereniging van Schiedam, viert dit jaar haar 150e verjaardag met een aansprekend programma. Door Peter Spek SCHIEDAM - "Met het oudste koor van Nederland binnen de gemeente en de vele koor activiteiten is Schiedam met recht een zangersstad", zegt voorzitter Tjidde van Boe rum niet zonder trots. Het programma rond het jubi leum zal vooral draaien om heden en toekomst, maar ui teraard zal er ook af en toe teruggeblikt worden. Het jubileumjaar begint met de verjaardag van het koor, op 29 augustus en loopt door tot juli 2017. In deze periode is er onder andere een jubile umconcert (6 november) en een feestelijk kerstconcert. Geen kerntaak De gemeente doet afstand van (veel) onroerend goed omdat ze bezit van stenen niet tot haar kerntaak rekent. Beter is een subsidierelatie 'op afstand' met stichtingen In 2017 verder nog een audi tie en een masterclass en een slotconcert in mei of juni. In juli volgt dan de feestelijke afsluiting. "Voor Schiedam en de Schiedammers zul len deze hoogtepunten iets waardevols moeten worden. Zingen is de bindende factor tussen mensen." Matinee-concert Na het korenfestival van 2015 waar 14 mannenkoren aan hebben deelgenomen staat nu het jubileum als groot evenement voor de deur. Hoogtepunt moet een zonder winstoogmerk. Voorwaarden Aan de overdracht van de vijf stadsmolens aan de Stichting Schiedamse Molens zijn wel voorwaar- spetterend matinee-concert op zondag 18 juni worden in de Havenkerk. Het con cert begint met een ode aan de hedendaagse koorzang. Dit doet Orpheus met me dewerking van in principe alle Schiedamse koren en met begeleiding van Schie damse instrumentalisten uit de harmonie- en fanfa reorkesten. Daarna vindt de wereldpremière plaats van de in opdracht van Orpheus gemaakte compositie door Roel van Oosten op tekst van de Schiedamse dichter Ron Elshout. den verbonden. De molens moeten regelmatig draaien, open zijn op molendagen en tijdens festiviteiten en met een terugkoopbeding voor dezelfde symbolische prijs. Het bedrag van een half SCHIEDAM - Stichting Voed- selbank Schiedam heeft het 'Certificaat Voedsel veiligheid' van Sensz B.V. ontvangen. Dit certificaat wordt uitgereikt zodra een Voedselbank voldoet aan het 'Handboek Voedselvei ligheid'. Dit handboek is miljoen voor de financiële injectie komt uit de reserve Groot Onderhoud Gemeen telijk Onroerend Goed en voor de rest uit de Algemene Reserve van de gemeente Schiedam. gebaseerd op de CBL-Hygië- necode. De Stichting Voed selbank Schiedam voorziet 160 cliënten wekelijks van een voedselpakket. Vrijdag 2 september is er daarom om 17.30 in Wijkcentrum Dreesplein een feestje met de vrijwilligers. KORT NIEUWS Stamtafel dit keer over zwerfvuil SCHIEDAM - Vuil naast de ondergrondse containers, bij de AAP's, het illegaal deponeren van grofvuil, vuil naast de gele prul lenbakken: zo kan de lijst met zwerfvuilergernissen worden aangevuld. Ook in Schiedam-Oost leeft het zwerfvuilpro- bleem enorm. De 'Buren van Oost' komen dit tijdens de maandelijkse stamtafel toelichten, 27 augustus vanaf 13.00 uur op het Broersveld 31. Tijdens de Stamtafel Publiek kunnen bewo ners problemen en ideeën bespreekbaar maken en voorleggen aan de deel nemende raadsleden en andere aanwezigen. De stamtafel start om 13.00 uur en vanaf 14.10 uur is er een borrel. Collectanten gezocht SCHIEDAM - Voor de jaarlijkse collecte van de Hersenstichting zijn zij op zoek naar organisato ren en collectanten. De komende collecte wordt gehouden in de week van 30 januari tot en met 4 februari. Wie heeft een paar uur tijd om de stichting uit de brand te helpen? Voor meer informatie: www. hersenstichting.nl of 070 - 360 48 16. Stimulerings subsidie voor Ontbijtproject SCHIEDAM - Het Ontbijt project van de Argos Zorggroep heeft een stimuleringssubsidie ge kregen van het Universi tair Netwerk voor de Care sector Zuid-Holland. De cheque van 15.000 euro werd tijdens een thema middag overhandigd. In 2015 startte een afde ling van Francois Haver- Schmidt een pilot om het ochtendritueel van bewoners met dementie anders in te richten. Een gezamenlijk ontbijt op de afdeling met bewoners en verzorgenden op een vast tijdstip en met meer eigen keuzes voor de bewoners. Bijvoorbeeld ontbijt in de ochtendjas aan de gezamenlijke ontbijtta fel of liever op de eigen kamer. De voorkeur van de bewoner was leidend, niet de werkwijze van de afdeling. De resultaten van de pilot waren posi tief. De zelfstandigheid van de bewoners met dementie werd gesti muleerd omdat ze zelf keuzes maken. DE PERSGROEP NEDERLAND Contactgegevens redactie Bezorgklachten Delftseplein 27 1 www.deweekkrant.nl 3013 AA Rotterdam T (06) 2929 9696 Verspreidklachten E redactre.ns@persgroep.nl T(0900)4245726 1 www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@persgroep.nl en advertentieverkoop T (088) 01372 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088)0139985. E: rubriekenweekbladen@persgroep.nl 1(0900)6743836 Of mail naar het volgende adres: advertising.west@persgroep.nl □ruk De Persgroep Nederland Commercieel Directeur Dirk Renders Algemene voorwaarden en overige Dirk.Renders@persgroep.nl informatie 1 www.depersgroep.nl/adverteren Redactie Nieuwe Stadsblad Nieuwe Stadsblad is een uitgave Bart van Zessen van De Persgroep Nederland. Karin Moerman Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Alg. redactiechef Zuid-Holland uitgaven van de Persgroep Nederland. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@persgroep.nl De Persgroep Nederland Voorzitter Tjibbe van Boerutn, hard aan het werk voor Orpheus. SCHIEDAM - Voor veel men sen is het lastig om meer dere malen per week, vaak totaal een uurtje, naar zwemles te gaan. Ook is het vaak moeilijk de zwemles sen te combineren met werk of zorg. Om het wat makke lijker te maken organiseert Optisport Schiedam in de twee zwembaden turbo cursussen zwemmen. De leerlingen krijgen steeds les van dezelfde lesgever (uit gezonderd ziekte of onver wachts verlof). De cursus vindt plaats in een rustige omgeving. Ook wordt er ge lest in kleine groepjes. De kinderen moeten minimaal 5 jaar. Dinsdag 27 septem ber starten twee cursussen in Groenoord en Zuid om in vier maanden je A-diploma te halen (650,-), woensdag 14 september starten twee cursussen in Groenoord en Zuid om in 7 maanden je A te halen (620 euro]7lnfo via: 010-426 16 82. Momenteel is molen De Kameel aan de beurt voor een onderhoudsbeurt, nadat eerder De Vrijheid al helemaal onder handen was genomen. Foto: Paul Sporken staat voor verse groente en fruit van originele teelt. Waarbij smaak en voedingsstoffen nog volledig aanwezig zijn Broersveld 137,3111 LG SCHIEDAM - 06-36546388

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 3