Lekker filmpje kijken op 't Stadserf 400 11 2?0 900 955 K49 WAT IS ER TE DOEN IN SCHIEDA JgJESESE* Onderstaand aanbod is geldig van donderdag 1 t/m zondag 4 september 2016. m vers uit eigen oven NIJSDÜ W- Schiedam O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 31 augustus 2016 13 SCHIEDAM - Heeft Rotterdam de Pleinbioscoop, Schiedam heeft vanaf morgen Film op 't Erf. Het concept is hetzelf de, namelijk een film kijken op een megagroot filmdoek, maar verder voert organisa tor Edwin Spek geheel zijn eigen regie. Morgen, vrijdag en zaterdag kan de filmlief hebber terecht op het Stad serf. En hou je niet van films, ook geen probleem, want hoewel het festival natuurlijk hoofd zakelijk draait om korte en lange films, valt er ook als niet-filmliefhebber genoeg te genieten. Al is het alleen maar om de sfeer te proeven, in zo'n bijzondere setting. Spek: "Ik wil een sfeer creë ren waarbij je relaxed met je vrienden of als familie naar een film kunt kijken. Het moet kleinschalig en intiem zijn, maar vooral ook gezel lig." Hoe het werkt? "Je kunt bij ons een strandstoel of een klapstoel huren en deze neerzetten op het kunstgras veld, wat we speciaal hier voor gaan neerleggen", ver telt Spek. "Uiteraard mag je ook zelf een stoeltje meene men. We hebben priklichtjes aan de zijkant om het terrein aan te kleden. Het moet een gespreid evenemententer rein worden, waarbij je riièt alleen de drie grote films op Organisator Edwin Spek is ervaren als het gaat om het organiseren van filmfestivals. Foto: BvdL donderdag, vrijdag- en za terdagavond op het 17-meter brede doek kunt zieii, maar waar je ook in een grote tent in de middag korte films kunt bekijken. Verder staan er diverse foodtrucks op het terrein, zodat je voor, tijdens of na de film een hapje en drankje kunt kopen en heb ben we een podium waar dj Poiesz zal draaien." De films Liza The Fox Fairy, Hail Caesar! en Deadpool zijn door hem met zorg uit gekozen. Van arthouse tot commercieël. "Ik heb me ge richt op films waar 'overdrij ving' in zit. Het moet soms cartoonesk zijn, dat maakt op een plein de grootste in druk." Spek werkt bij Film op 't Erf samen met Kim van Beek van You Name It Events, de techniek laat hij over aan Filmtechniek Rot terdam. "Zij zijn ook verant woordelijk voor de techniek bij de Pleinbioscoop in Rot terdam." Daarnaast zorgt Fun-Key Events voor de in nerlijke mens met de food- trucks. Spek verwacht dat er 700 a 800 mensen op het veld kunnen zitten. Er zijn 500 stoeltjes beschikbaar voor verbuur. "De toegang is gra tis, maar vol is vol. Is dat zo, dan sluiten we het terrein af." En als het onverhoopt slecht weer is? "Met regen gaat het sowieso door, alleen als het gaat onweren moeten we het afgelasten. Maar de voorspelling is goed." Sirenedienst in De Wissel Maandag 5 september worden om 12.00 uur weer de sirenes getest. Direct daarna organiseert inloophuis De Wissel een Sirenedienst, een middaggebed met aandacht voor oorlog, terreurdreiging verzoening en vredesinitiatieven. Voorganger is Paul van Mansum, voorzitter van De Wissel: De bijeenkomst start om 12.00 uur precies en duurt ongeveer 20 minuten. Na afloop koffie en gelegenheid tot napraten. De Wissel is te vinden aan het Broersveld 123b. Cursus Computer Basisvaardigheden Dinsdag 6 september start de vierdelige cursus 'Computer basisvaardigheden' in de Bi bliotheek in de Korenbeurs. Deze is bedoeld voor men sen die geen of heel weinig ervaring met een computer hebben. Deelnemers ma ken kennis met de werking van een cbmputer; er wordt geoefend met muis en toet senbord en met 'Word'. Cur susdata: dinsdag 6,13, 20 en 27 september van 10.15 tot 12.15 uiir, kosten: 30 euro. Aanmelden: 714 63 00. Historische Bridgetocht Zaterdag 3 september wordt de twaalfde editie van de Historische Bridgetocht Schiedam gehouden. Op nieuw zullen 220 paren uit het hele land op de eerste zaterdag van september naar Schiedam afreizen. Al daar zal er de hele dag, op de mooiste plekjes, gebridged worden. Aanmelden via: www.schiedam59.nl of 06- 48264167. Jubileumconcert Rolantino's In verband met de speciale jubileumeditie (20e keer) van Muziek Handicaps is Marianne Weber 17 sep tember aanwezig bij het concert "Wij gaan ervoor!" De kaartverkoop is al van start gegaan en er zijn nog een beperkt aantal kaarten beschikbaar. In het avond programma staan de Rolan tino's zeker twee keer. Kaar ten verkrijgbaar via www. theateraandeschie.nl. Positief opvoeden Dinsdagavond 13 septem ber om 19.30 uur wordt in de Bibliotheek in de Koren beurs de actieve workshop 'Breinbegrip' gegeven. Er gebeurt in korte tijd onge looflijk veel in de breinont wikkeling van (ongeboren) baby's. Wat er allemaal ge beurt, dat vertelt Melissa Holleman (pedagoog bij KomKids) tijdens deze in-, teractieve bijeenkomst in de reeks 'Positief Opvoeden' in de Korenbeurs aan de Lange Haven 145. Deelname is gra tis, via www.debibliotheek- schiedam.nl. Inloophuis De Boei Inloophuis De Boei is open van maandag tot en met woensdag van 10.00 tot 16.00 uur. Gebruik maken van de gezamenlijk lunch? Bel dan even naar: 06-178 544 61of mail: deboeischie- Kramen te huur voor Nieuwland Life Zaterdag 10 september barst Nieuwland Life weer los op het Willem Dreesplein. Van 12.00-21.00 uur kun je er genieten van dans, zang en muziek, voor de kinderen zullen er leuke workshops zijn en voor de jongeren een programma op het Cruijff- court. Voor de rommelmarkt en de wereldkeuken zijn nog kramen vrij, te huur voor 15 euro aan de balie van Wijk centrum Dreesplein. Voor meer info: 473 86 71. Bridgeclub Spaland Bridgeclub Spaland gaat maandag 12 september weer van start met het nieu we seizoen. Er wordt elke maandagavond gespeeld van 19.30 tot 22.30 uur in de Beethovenflat aan het Beet- hovenplein 161. Nieuwe le den zijn welkom en mogen een paar keer gratis mee doen. Wilt u leren bridgen, ook dat kan. Info: secretari- aat.bcspaland@gmail.com. VOORDEEL C00P Coop roomboter appeltaart per stuk Capri-sun orange of cW mm multivitamine 4. 2 pakken 10 stuks Vers geperst sinaasappelsap Stoney Creek chardonnay, shiraz red of shiraz rose 2 flessen 750 ml Markant siroop aardbei, sinaasappel, cassis, bosvruchten, grenadine of framboos 2 flessen 750 ml or handelsdoeleinden. 's-Gravenlandseweg 606-608 bijv. space pak 9 stuks Alle Markant waterijsjes per stuk

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 13