Woonplus nieuws Renovatie zeven flats Mgr. Nolenslaan De volgende stap Algemeen Hoe komt u in aanmerking voor een sociale huurwoning? Met het uitvoeren van 132 huisbezoeken aan de Mgr. Nolenslaan 462 t/m 772 luidt Woonplus deze week de tweede fase van het renovatieproject in. Bewo ners worden persoonlijk geïnformeerd over de werkzaamheden die worden uitgevoerd. Daarbij probeert Woonplus zo goed mogelijk rekening te houden met persoonlijke omstandigheden. Ook de financiële consequentie van de renovatie wordt besproken. De uitvoe ring van het werk start begin 2017. Wat gaat er gebeuren? "De lijst met ingrepen in deze tweede fase is aanzienlijk", zegt Ingrid Ohlsen, project manager Vastgoed. "Zowel in de woningen als in de algemene ruimten van de gebou wen gaan we aan de slag. De aanleg van een individuele Hoog Rendement (HR) cv- combiketel met nieuwe radiatoren en een kamerthermostaat, mechanische ventilatie, het vervangen van de standleidtngen, reno vatie van de douchruimte en het plaatsen van een nieuwe groepenkast is een greep uit de werkzaamheden. Daarnaast wordt in veel woningen ook de keuken en het toilet gerenoveerd. Buiten de woningen is het plaatsen van nieuwe liften in de hoogbouwflats een belangrijke verbetering", aldus Ohlsen. Klankbordgroep "Bij grootschalige projecten als deze vragen wij bewoners een Klankbordgroep te vormen. Door hun inbreng is een aantal werkzaamheden aan het oorspronkelijke plan toegevoegd", vertelt Casper Kouwen- berg, projectleider Wonen. "Het aanleggen van een videofoon bijvoorbeeld. Deze wordt nu in alle woningen zonder huur verhoging aangelegd. Ook heeft de Klank bordgroep aandacht gevraagd voor de post- kasten in de entrees. Om de flats een net en eigentijds aanzien te geven is daarom besloten naast de entrees van de laagbouw ook de entrees van de hoogbouwflats te vernieuwen", gaat Kouwenberg verder. HR cv-combiketel en mechanische ventilatie Alleen voor de aanleg van de HR cv-combi ketel vraagt Woonplus een huurverhoging. "Per saldo betalen de bewoners echter veel minder voor deze comfortverbetering. De huur van de geiser en de administratiekos ten van de huidige blokverwarming komen te vervallen. Daarnaast leveren een HR cv-ketel en de dubbele ramen die onlangs al zijn aangebracht een besparing van energiekosten op. Het verdwijnen van de rookgassen van de geiser en de aanleg van mechanische ventilatie zorgen verder voor een beter leefklimaat in de woning. Een goede afvoer van vochtige lucht uit de woning levert ook nog eens besparing in de stookkosten op", zegt Kouwenberg. Aandacht voor bewoners De werkzaamheden worden in bewoonde staat uitgevoerd. De overlast die bewoners ervaren kan heel ingrijpend zijn. Daarom is er vanuit de aannemer en Woonplus veel zorg om deze overlast zoveel mogelijk te beperken. "Naast een aantal noodvoor zieningen in de woning, richten we een aan tal 'huiskamerwoningen' in waar bewoners de overlast kunnen ontvluchten", legt Kouwenberg uit. "In deze woningen kan ook worden gekookt en gedoucht. En voor een aantal ingrepen stelt Woonplus aan bewoners een vergoeding beschikbaar". Meer informatie? Bewoners worden door nieuwsbrieven en huisbezoeken geïnformeerd over de reno vatiewerkzaamheden. De nieuwsbrieven zijn terug te vinden op www.woonplus.nl op de pagina 'Ik ben huurder'. Daar is een aparte pagina ingericht voor de Renovatie Mgr. Nolenslaan. Om voor een sociale huurwoning in aanmerking te komen geldt een maxi maal jaarinkomen van €35.739,-. De maximale netto huurprijs voor sociale huurwoningen is 710,68 per maand. Woonplus is verplicht de inkomens- gegevens te controleren. Het gaat daarbij om het gezamenlijk belastbaar inkomen van de huurder, eventuele partner en huisgenoten. Inschrijven Voor het toewijzen van sociale huurwoningen is Woonplus aangesloten bij het regionale woonruimteverdeelsysteem van Woonnet Rijnmond. Om in aanmerking te komen voor een huurwoning moet de woningzoekende daarom ingeschreven staan bij Woonnet Rijnmond. Dat gaat eenvoudig via de website www.woonnet-rijnmond.nl door 'woonpas aanvragen' te selecteren. De sociale huurwoningen van Woonplus worden dagelijks op de website van Woonnet Rijnmond geadverteerd. Met de woonpas kunt u vervolgens reageren. Nodige documenten Woonplus heeft een aantal documenten van de toekomstige huurder nodig om de inkomenscontrole goed te kunnen doen. Wij vragen bijvoorbeeld om een aanslag inkomstenbelasting. Heeft u die niet, dan kunt u alvast een 'IB-60 formulier' aan vragen bij de Belastingdienst via 0800-0543 (houdt daarvoor uw Burger Service Nummer bij de hand). Het duurt ongeveer vijf werkdagen voor u het 'IB-60 formulier' ontvangt. Verder heeft Woonplus de meest recente salarisstrook en een jaaropgaaf nodig en een kopie van een geldig legiti matiebewijs. Op www.woonplus.nl vindt u in de rubriek 'Ik zoek een woning' bij 'Huren' ook een overzicht van alle nodige documenten. Ander aanbod Mocht u niet voor een sociale huurwoning in aanmerking komen, dan wil dat niet zeggen dat we u niet verder kunnen helpen. We bieden ook huurwoningen aan die buiten de sociale verhuur vallen. De huur prijs ligt dan wel boven de sociale huur- grens. Voor deze woningen heeft u geen woonpas nodig en vaak zijn deze woningen per direct beschikbaar. Heeft u hierin interesse, stuur ons dan een email met uw naam en telefoonnummer via wps@woonplus.nl. Wij nemen dan zo snel mogelijk contact met u op. Algemeen Valeriusstraat 3 Postbus 25 3100 AA Schiedam (010) 20 45 100 www.woonplus.nl WE Beheer B.V. Colofon (010) 20 45 204 Woonplus verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Aan de inhoud kunnen geen rechten worden ontleend. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt woensdag 28 september.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 14