1 augustus 2016 mm Onderhoudswerkzaamheden Touwslagerpad en Ambachtweg Serviceabonnement Column^ Verkiezingsprogramma voor de huurder Korf Voorkom legionella! Onderhoud. De belangrijkste op roep van de corpora ties aan politieke partijen is te helpen investeren in sociale huisvesting. Er liggen grote maatschappe lijke opgaven waarin woningcorporaties een belangrijke rol spelen: zorgen voor voldoende betaalbare wonin gen voor huurders, huisvesten van kwetsbare doelgroepen zoals toe gelaten vluchtelingen en ouderen, het energiezuiniger maken van huurwoningen, vernieuwing in stedelijke gebieden. Woonplus ziet deze opgaven ook in Schiedam. Om aan at deze opgaven te werken én tegelijkertijd de Nederlandse sociale woningvoorraad op peil te houden, moeten woningcorporaties flink investe ren. De meeste corporaties, waaronder Woonpius, hebben het geld daarvoor niet op de plank liggen. Volgens Aedes, de belangenorganisatie van de woning corporaties, moet de politiek ruimte bieden voor investeringen in sociale huisvesting. "Er moet na 2017 een einde komen aan de verhuurdersheffing", zegt Aedes-voorzitter Mare Ca Ion. "En als dat niet de politieke realiteit is, dan moet dit belastinggeld van huurders ten goede komen aan de sociale huisvesting. Inves teren in plaats van belasting betalen." Een herverdeling van gelden tussen rijke en armere corporaties wordt daarmee ook mogelijk. In lijn daarmee roept Calon de politiek ook op om een einde te maken aan de vennootschapsbelasting voor corporaties: "Het is absurd dat we over sociale taken belasting moeten betalen. De scheiding tussen maatschappelijke en commerciële activiteiten is volgend jaar een feit. Dat is het moment om deze belasting af te schaffen." De afgelopen jaren hebben wij in de verkiezingsprogramma's nauwelijks iets gelezen over de sociale huisvesting in Nederland. De Tweede Kamerverkiezingen zijn volgend jaar maart. Het zou mooi zijn als politieke partijen nu wel keuzes durven maken die onze huurders hel pen. Een investeringsprogramma voor sociale huurwoningen moet eigenlijk te vinden zijn in elk verkiezingsprogramma. Bob Venhuizen Directeur-bestuurder Reacties op deze column zijn natuurlijk welkom. Deze kunt u met mij deien via db@woonplus.nl. Op verschillende locaties laten wij onderhoudswerkzaamheden uitvoeren. Zo werkt Breijer Schilders op dit moment in opdracht van Woonplus aan twee woonblokken aan het Touwslagerpad (nummers 12 t/m 34) en de Ambachtsweg (nummers 20 t/m 42). De woonblokken in de wijk Woudhoek worden aan de buitenkant geschilderd en waar nodig wordt het voegwerk vervangen. Planning De werkzaamheden starten in augustus en duren naar verwachting acht tot tien weken. De woningen blijven tijdens de werkzaamheden gewoon toegankelijk voor de bewoners. Vragen? Bewoners van de woonblokken zijn met een brief over de werkzaamheden geïnformeerd. Voor vragen kunt u op werkdagen tussen 8.00 en 11.00 uur contact opnemen met de afdeling Vastgoed via (010) 204 51 00 (optie 5). Een defecte deurbel, een lekkende kraan of kapotte schanieren? Klust u liever niet zelf, maar vindt u een monteur te duur? Dan is het serviceabonnement iets voor u. De kosten van dit soort reparaties zijn volgens de huurovereenkomst en de wetgeving voor de huurder. Dat kan aardig in de papieren lopen. Sluit u een Service abonnement met Woonplus af, dan bent u goedkoper uit: voor het vaste maand bedrag van 4,55 staat er een vakman voor u klaar. Over voorrij kosten, materiaal kosten en de arbeidsuren hoeft u zich geen zorgen te maken, want die brengen wij niet in rekening. Aanmelden? Meer informatie over het Serviceabonnement vindt u op onze website www.woonplus.nl. Door op de startpagina bij 'ik heb een vraag' het woord 'serviceabonnement' in te toetsen, ziet u direct de meest gestelde vragen. Hier vindt u een link naar de brochure 'Onderhoud' en de aanmeldings- kaart. In dè tabel achterin de brochure staat welke werkzaamheden onder het abonnement vallen. Tijdens de zomervakantie staat water vaak lang stil in de waterleidingen, terwijl de temperatuur vaak hoog is. Dat vergroot de kans op de legionella- bacterie. Deze bacterie kan de 'veteranen- ziekte' veroorzaken, waarbij de ziekteverschijnselen variëren van een lichte griep tot longontsteking, kunt met legionella besmet raken, wanneer u zeer kleine waterdruppeltjes in de lucht inademt. Bent u langer dan een week niet thuis geweest? Laat het water van alle kranen (warm en koud) dan een minuut lang rustig stromen. Voorkom daarbij dat u het water vernevelt. Houdt de sproeikop onder water in een emmer of haal het sproeistuk van de kraan af. Ook in een tuinslang kan legionella zich ontwikkelen. Spoel daarom de tuinslang die u niet dagelijks gebruikt eerst door. Laat het water zonder sproeistuk een minuut in een gieter stromen. Beter nog; laat uw tuinslang na elk gebruik leeglopen. Kijk voor meer informatie op www.rijksoverheid.nl bij 'onderwerpen' en kies 'legionella'. Openingstijden en afspraak maken Ons kantoor is van maandag t/m vrijdag van 08.00 - 17.00 uur geopend. Woonplus werkt op afspraak. U kunt zelf via www.woonplus.nl een afspraak maken op het moment dat het u uitkomt. U kunt ook op werkdagen bellen tijdens ons tele fonisch spreekuur van 08.00 - 11.00 uur. Telefonische bereikbaarheid Woonplus is op werkdagen tussen 08.00 en 11.00 uur telefonisch bereikbaar via (010) 20 45 100. U kunt de volgende keuze maken: 1.Reparatieverzoeken, vragen van de huurders 2.Verhuur, huuropzegging, nieuwe woning, woonruimteverdeling 3.Eindafrekening, afrekening stookkosten, incasso en/of servicekosten 4.Vragen/meldingen over woonomgeving, vervuiling, ongedierte of overlast 5.Overige vragen Website Veel informatie is ook terug te vinden op www.woonplus.nl. Staat het antwoord op uw vraag er niet bij of is het niet het antwoord dat u zoekt? Dan kunt u uw vraag ook stellen door het contactformulier in te vullen. Dit kan 24 uur per dag, op het moment dat het u uitkomt. Reparatieverzoek U kunt uw reparatieverzoek doen via onze website. Aan de hand van uw digitale melding, nemen wij-contact met u op voor verdere afhandeling. Ook kunt u maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 11.00 uur uw reparatieverzoek melden via telefoon nummer (010) 20 45 100, keuze 1. Spoedeisende reparatieverzoeken kunt op alle dagen en tijdstippen doen via (010) 20 45 100. Buiten kantoortijden wordt u dan doorverbonden met onze nooddienst.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 15