Luuk Elderkamp maakt... gezelligheid moo 3 more li laatste week van de met extra hoge kortingen! Leolux - Interstar -Topform - Bert Plantagie - Spectral wonen www.mooienmore.nl - Escudostraat 7 - Barendrecht O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 31 augustus 2016 23 Samen met zijn zakelijk partner Casper van Hattum (32) runt Luuk Elderkamp (30) Lucas Drinkwinkel aan de Grote Markt. Geen winkel, maar een mooi café met een zonnig terras dat uitzicht biedt op het oude stadhuis. Met 7 man personeel zijn ze zes dagen per week zo'n twaalf tot veertien uur open. Een intensief leven in dienst van gezelligheid. Door Janet van Huisstede SCHIEDAM - Luuk heeft in de afgelopen jaren duizenden stuks servies en pannen af gewassen voor hij eigenaar werd van dit mooie grand café. "Tijdens mijn oplei ding aan het hout- en meubi leringscollege vulde ik mijn inkomen aan met baantjes in de horeca. Ik waste af bij Luden en de Mouterij en verzorgde het terras bij Van Diggelen op deze plek. De horeca beviel goed, dus toog ik naar de Hogere Hotel school in Maastricht. Maar ik ben een praktijkmens en zwaaide na drie maanden daar al af." Berg ervaring Luuk deed daarna een berg ervaring op bij tal van res taurants: in de bediening en als bedrijfsleider bij Sjiek, bij Kip in Rotterdam en als bedrijfsleider bij Brasserie Stadhuis. Maar Luuk bleek geen restauranttype. In Dizzy in Rotterdam en bij van Diggelen in Schiedam werkte Luuk fijn samen met Casper. "Dus toen hebben we de brouwer voorgesteld DIT PAND WAS VROEGER POLITIEBUREAU, NU DRINKWINKEL om samen een café te star ten in voormalig Van Dig gelen. Een hele uitdaging en de start van, een fikse ver bouwing!" Frisse zaak, intiem café "We wilden een andere naam, écht iets anders, ei gen sfeer, eigen publiek", stelt Luuk. "Overdag een frisse zaak waar je met ge noeg licht een lekker broodje kunt eten. En 's avonds een intiem café waar je gezellig een goed glas wijn drinkt. Die mix hebben we nu ge vonden." Binnen kunnen 50 mensen terecht, op het ter ras 70. Op 2 april 2016 vier de Lucas Drinkwinkel het één-jarig bestaan. Het werd, mede dankzij het heerlijke lenteweer, een groot feest met tientallen vaste klanten en een overvol terras met ge zellige optredens. "Ons geheim?", peinst Luuk."Dat we iedereen Luuk Elderkamp maakt er samen met zakelijk partner Casper van Hattum een sport van om mensen écht welkom te laten voelen in Lucas Drinkwinkel aan de Grote Markt. Foto: Jan van der Ploeg een thuis-gevoel geven. We vinden het gemeend leuk dat mensen naar ons komen! De sfeer wordt niet alleen bepaald door de zaak, maar ook door de mensen achter de bar. En je moet goede pro ducten serveren. Een écht lekker biertje, een mooi be legd broodje. Gasten moeten zich verwend voelen, weten dat ze welkom zijn. Als je het niet meent, prikken ze daar zó doorheen." Regel matig gaat het personeel op cursus bij hun leveranciers. Een barista-training om de koffie van Giraffe nog beter te kunnen schenken, wijn proeven bij Van der Knaap. "Want je moet natuurlijk wel weten wat je schenkt." SCHIEDAMMERS MAKEN Het stadsthema 2016 is 'Schiedammers Maken'. En ze maken veel! Van bijzondere schroeven voor de mari tieme industrie, tot internationaal gewaardeerde kunst. Fotograaf fan van der Ploeg maakte van deze Schie- damse Makers een prachtige portretserie. Bekijk in de Grote- of Sint Janskerk aan de Lange Kerkstraat 37 van 13 mei tot en met 11 september de 'EXPO Schiedam mers Maken S'DAM'. Gratis toegankelijk, dinsdag tot en met zaterdag van 12 tot 16 uur. Woonboulevard Barendrecht - 010 420 41 45 GRATIS PARKEREN

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 23