Film deze week: Race Het Zandkasteel AGENDA Stand Together op zoek naar een pianist Open Podium bij PopUpTv Verueho: filmavond met diner en livemuziek Activiteiten voor de agenda ACTIVITEITEN Paul de Munnik in het Wennekerpand Theater aan de Schie op Brandersmarkt Winnaars zomeractie Theater aan de Schie meest gastvrij? O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 31 augustus 2016 28 SCHIEDAM - Na twee zeer succesvolle seizoenen is het Schiedamse koor Stand Together per direct op zoek naar een nieuwe pianist. Het repertoire is uitermate geschikt voor een pianist, die ervaring heeft met het lichte genre. Het bestaat uit evergreens, popsongs, liede ren uit musicals en films. Iedere woensdagavond re peteert Stand Together van 20.00 - 22.00 uur in Zalen centrum De Ark. Neem contact op met voor- zitter@standtogether.nl als je interesse hebt. Om een in druk te krijgen van het koor, kun je de site bezoeken: www.standtogether.nl. SCHIEDAM - Ben je zanger, danser, toneelspeler, cabare tier, dichter of muzikant in de dop? Heb je een weinig, veel of juist helemaal geen ervaring met optreden? Wil je live op Tv komen? Doe dan mee aan het PopUpTv Open Podium tijdens het drie ja rig bestaan van PopUpTv op zaterdag 3 september tussen 12.00 en 16.00 uur. Ook singer/songwriters en akoestische bands kunnen zich inschrijven-via: www. popuptv.nl/openpodium. SCHIEDAM - Deze week in Wenneker Cinema: 'Race' en 'Een man die Ove heet'. Race is te zien op 1, 2, 3 en 7 september op verschillen de tijden in de kleine zaal. Race is het waargebeurde en indrukwekkende verhaal van de iconische atleet Jesse Owens die tijdens het nazi regime van Hitier maar liefst vier gouden medailles in de wacht sleepte op de Olym pische Spelen in Berlijn in 1936. Een indrukwekkende prestatie op zich, maar ook zeker gezien de enorme dis criminatie waar Owens in Berlijn maar vooral ook in Amerika mee te maken had. Een man die Ove heet gaat over Ove, een 59 jaar oude mopperkont die recht voor zijn raap is, vooral tegen de bewoners in zijn buurt. Reserveren: VVV Schiedam, tel. 473 30 00. SCHIEDAM - Na het succes van vorig jaar organiseert We reldmuziekfestival Verueno wederom, in samenwerking met Wenneker Cinema en het Suikerzoet Filmfestival en Kookstudio VanDeKook, een onvervalste filmavond met een heerlijk 3-gangen diner. Spetterende gipsy klanken zullen deze maaltijd muzi kaal omlijsten. Aansluitend wordt er een wervelende wereldmuziek film vertoond. Waar? Vrijdag 2 september, Juli- anapark, vanaf 18.45 uur, prijs: 25,- Inschrijven kan via het mailadres: info@verueno.nl Tip Tipje van de sluier: zater dagavond 3 september bij Verueno: Izaline Calister! Programma Vrijdag 2 september 18.30 - 23.30 uur Zaterdag 3 september 19.00 - 24.00 uur Zondag 4 september 13.00 - 18.00 uur O Voor meer informatie: www. verueno. nl SCHIEDAM - Heb je ook leuke activiteiten op cultureel, muzikaal of literair gebied te melden voor de agenda? Plaats deze dan zelf in de agenda op de website van het Nieuwe Stadsblad: www.nieuwestadsblad.ril, Wij doen dan ons best om dit agendabericht ook mee te nemen in de agendapagi na in de krant en te plaatsen op Facebook en Twitter. OM-dagen in de Korenbeurs SCHIEDAM - Zaterdag 10 en zondag 11 septem ber, tijdens de Open Monumentendagen, is ook in Bibliotheek in de Korenbeurs van alles te beleven. Opera Tl segreto di Susan na' Zaterdag 10 september verzorgt Opera aan de Schie van 14.45 uur tot 15.30 uur de gratis voorstelling 'II segreto di Susanna'; opera in één bedrijf van Ermanno Wolf-Ferrari op het bor des voor de Korenbeurs. Rondleidingen Zondag 11 september geeft bibliothecaris Jan van Bergen en Hene gouwen rondleidingen door de monumentale Korenbeurs. Deze starten om 13.00,14.00 en 15.00 uur. Het is niet nodig van tevoren aan te melden. Bluesmuziek Van 16.00 tot 16.45 uur zal de band Blues Update op het terras voor de Korenbeurs optreden. Tentoonstelling De fototentoonstelling 'Iconen van de Stad' is heel het weekend op de le verdieping te zien. Zondag 4 september in het theater, inclusief een meet&greet. Foto: Victor Arnolds Al acht jaar reist Het Zandkasteel succesvol langs de theaters. Hun spiksplinternieuwe show nodigt kinderen vanaf 3 jaar uit om lekker méé te doen. Van het theater SCHIEDAM - Want spelen is leren. Met de voorstelling Koning Koos is jarig! gaan Koning Koos, Prinses Sassa en Prins Toto een nieuw avontuur aan. Het wordt één groot feest, compleet met konijntjes en de Neuzen- kriebeldans! En omdat de koning jarig is heeft hij voor alle kinderen ook een klein cadeautje! Koning Koos is bang dat ze zijn verjaardag zijn verge ten! Prinses Sassa en Prins Toto vragen zich juist af wat ze hem gaan geven. Een bal? Een toeter? Ze besluiten zélf een origineel cadeau te maken. De koning gaat in tussen pannenkoeken bak ken en daar mogen Toto en Sassa dan weer niet achter komen. Meet greet Na afloop is er een meet en greet en mogen de kinderen op de foto met Koning Koos, Prinses Sassa en Prins Toto. Koning Koos is jarig! is zon dag 4 september, om 14.00 uur en om 16.00 uur, te zien in Theater aan de Schie. Toegang: 16,00. Kaarten re serveren voor deze voorstel ling kan via het bespreekbu reau, geopend op dinsdag van 13.00 - 16.00 uur en vijfenveertig minuten voor aanvang van iedere voorstel ling. Telefonisch is de kassa bereikbaar van dinsdag tot en met vrijdag van 13.00 -16.00 uur op telefoonnum mer (010) 2 467 467. Online reserverfen kan via www. theateraandeschie.nl. De historische binnenstad van Schiedam is 23,24 en 25 september weer het toneel van De Brandersfeesten. De Brandersfeesten is éen van de grootste evenemen ten uit de regio. Ook Theater aan de Schie is aanwezig en staat zaterdag 24 en zon dag 25 september met een stand op de Brandersmarkt. Theaterliefhebbers kunnen vragen naar informatie over voorstellingen en de specia le kortingsbonnen inleveren voor British Pop Invasion en Irish Christmas om direct kaarten te kopen. In verband met groot enthou siasme op 'onze zomeractie hebben wij nog even nodig om een winnaar te kiezen. Volgende week maken wij de winnaar(s) bekend. De ANWB heeft een nieuwe publieksprijs in het leven geroepen en wel die voor het meest gastvrije theater van Nederland. Theater aan de Schie doet ook mee aan de verkiezing. Tot 1 september kan het publiek zijn of haar stem uitbrengen via www. anwb.nl/theaterverkiezing. Luisteren naar verschillende melodieën, zachtjes mee zingen en dansen op het ritme van de muziek. Van het theater SCHIEDAM - In het voorjaar van 2016 presenteerde Paul de Munnik zijn eerste album Nieuw. Dit seizoen staat hij in het theater met de gelijk namige voorstelling, geba seerd op de liedjes van dat album. Alleen. Slechts ge wapend met een piano, een gitaar en een stem. NAAM Begin 2014 kondigen Acda en de Munnik aan te stop pen als theater duo. Er volgt een uitgebreide afscheids- tournee, getiteld NAAM. Eind maart 2015 speelden zij de laatste voorstellingen in Koninklijk Theater Carré waarbij Paul en Thomas geëerd worden met een Ko ninklijke onderscheiding en de Andreaspenning van de stad Amsterdam. Inspiratie Paul onderzoekt hoe hij gekomen is waar hij nu is. Waar de inspiratie ligt en wie zijn voorbeelden waren. Hij kijkt de weg terug die hij gegaan is om zijn nieuwe richting te kunnen bepalen. En doet wat hij het liefste doet: Zingen. Paul de Mun nik haalt adem en gaat door. Info Woensdag 7 september 2016, om 20.15 uur, is Paul te zien en te horen met zijn gelijk namige voorstelling in het Wennekerpand. Toegang: 19,00. Reserveren via www.thea- teraandeschie.nl Hij komt doen wat hij het liefste doet: zingen!

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 28