Karaktervolle Kia Niro Suzuki S-Cross goedkoper AUTONIEUWS Ford verlengt productie Nieuwe stijl Cadillac Historie Grand Prix Viercilinder diesel voor Range Rover Sport Subaru met twee ogen Audi kan communiceren met verkeerslichten O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 31 augustus 2016 35 De Ford GT supercar van de huidige, tweede genera tie zou precies twee jaar in productie blijven. Gezien de grote vraag naar het model heeft Ford besloten de pro ductie twee jaar extra te la-, ten doorlopen. Liefhebbers kunnen zich tot begin 2018 melden. Cadillac gaat het qua ont werp anders doen. De op Pebble Beach gepresenteer de Escala concept is de voor bode van een nieuwe, top klasse sedan die qua lengte de Duitse toplimousines overtreft. De vloeiend verlo pende daklijn verschaft de auto een coupéachtige uit straling. De motor: een 4,2 liter V8 biturbo. In het weekend van 2, 3 en 4 september vindt op het Zandvoortse circuit weer de Historie Grand Prix plaats. Daar worden bezoekers naast 19 races getrakteerd op diverse demonstraties. Diverse Porsche raceklassie- kers, de BMW's 2002 en 3.0 CSL alsmede oude Formule 1 wagens en klassieke race motoren draaien er rondjes. www.historicgrandprix.nl. Recent liet Suzuki de facelift zien van de S-Cross. De auto heeft een compleet nieuw front gekregen. De eerste exemplaren zijn onderweg naar de dealer of daar al ge arriveerd. Dat betekent ook dat Suzuki de prijsstelling heeft vastgelegd. De auto is verkrijgbaar vanaf 20.999 euro en daarmee komt de prijs gunstiger uit dan voor heen. Nieuw onder de motorkap is de 112 pk sterke 1 liter 3 ci linder Boosterjet turbomo tor. Die wordt gekenmerkt door zijn vlotte prestaties gekoppeld aan een gunstig praktijkverbruik. De tweede motor is de 1,4 liter Booster jet, een viercilinder al be kend uit de Vitara. Deze staat met 140 pk garant voor een nog hoger prestatieniveau. De 1.4 is er tevens in com binatie met een automaat en AllGrip 4WD. De koper kan kiezen uit de uitrustingsva rianten Comfort, Exclusive en Executive. Tot slot is het kleurenpallet uitgebreid met vier nieuwe tinten. Een viercilinder biturbo diesel staat aan de basis van het motorenprogramma van de Range Rover Sport. Foto: Tony Vos De nieuwe 2 liter Ingenium dieselmotor behoort tot de noviteiten van de Range Ro ver Sport. De geheel in eigen huis ontwikkelde viercilin der levert in het model een vermogen van 240 pk door het monteren van een twee de turbo en komt aan een koppel van 500 Nm. Deze SD4 volgt de minst vermo gende V6 diesel op zonder aan prestaties in te leveren. Het brandstofverbruik ont wikkelt zich uiteraard in de gunstige richting. EyeSight is de naam van Subaru's veiligheidssysteem dat met directe ingang stan daard wordt geleverd op de Levorg. Het systeem kijkt met de bestuurder mee en zendt signalen uit die kun nen leiden tot automatisch ingrepen. Om te zien wat het systeem doet en kan is er een speciale website ge maakt: www.levorg.nl. EyeSight bestaat uit twee camera's die naast de bin nenspiegel gemonteerd zijn. De analyse van de beelden verloopt razendsnel. Het systeem werkt samen met Lane Keep Assist dat met een stuurcorrectie ingrijpt wanneer de auto onbedoeld een rijstrook verlaat. Eye sight werd al geïntroduceerd op de grotere Outback. Het beroemde klassiekerevenement op Pebble Beach in Californië brengt diverse autofabrikanten er jaarlijks toe om bijzondere conceptmodellen te onthullen. Zo ook deze Vision Mercedes Maybach 6. Deze uitzonderlijke gelijnde 2+2-zitter vormt een hommage aan de glorietijd van de aërodynamische coupés. Mercedes spreekt van een nieuwe interpretatie van kiassiek-emotioneel design met sensuele puurheid. In de nabije toekomst gaan auto's niet alleen met elkaar communiceren, maar ook met stationaire bronnen. Enige tijd terug mochten we op een testtraject al ken nismaken met een voorzie ning van Audi waardoor de auto weet wanneer het eerst volgende verkeerslicht op groen sprint. De berijder kan hierop anticiperen en dat is weer gunstig voor het brand stofverbruik. Het is de eer ste stap van de zogenaamde Vehicle to infrastructure in tegratie (V2I). Verschillende steden in de Verenigde Sta ten gaan dit systeem vanaf deze herfst invoeren. Dan komt ook Audi met de pro ductieversie in de Q7, A4 en A4 allroad. De bestuurder krijgt de informatie op het instru mentarium en eventueel de head-up display. De in formatie afkomstig van de servers van Traffic Tech nology Services bereikt via een G4/LTE dataverbinding de auto. Het is nog maar de eerste stap. Audi denkt deze techniek in de nabije toe komst te kunnen integreren in het navigatiesysteem en met de start/stopfunctie en droomt er al van om ermee de verkeersdoorstroming in steden te kunnen verbeteren met als resultaat een hogere efficiency en kortere reistij den. Audi lanceerde al in 2010 de connected car met als primeur breedband internet in de auto. In sneltreinvaart breidt Audi de connected services verder uit. Twee jaar geleden al weer volgde het merk als eerste autofabri kant met 4G/LTE breedband internet. Uiteraard is Audi hier slechts toe in staat door strategische samenwerkin gen aan te gaan met specia listen op dit vlak. Wanneer verkeerslichtinformatie ih Europa beschikbaar komt, is nog niet bekend. Vanaf deze herfst weten Audi's wanneer het verkeerslicht op groen springt. Kia bundelt in de Niro een nieuw eco-car-platform en een hybridesysteem. Het leidt met een nieuwkomer die aantrekkelijk oogt, naar zuinige prestaties. 'Eco-car' maakt voor Kia de weg vrij naar een verdrievoudiging van het wereldwijde aanbod aan 'groene' auto's. Denk aan een Niro met plug-in- hybrid toepassing. In een elektrische versie is voor alsnog niet voorzien. Het merk noemt zijn hybride telg Hybrid Utility Vehicle (HUV). De auto oogt door de breedtelijnen krachtig, JE HEBT BIJ DE KIA NIRO NIET HET IDEE IN EEN HYBRIDE TE RIJDEN heeft een lange daklijn en korte overhangen. De spor tiviteit wordt extra bena drukt met forse wielkasten, bodemplaatbescherming aan de achterzijde en dak rails. De 'tiger nose' grille wordt geflankeerd door, iets naar achter geplaatste, koplampunits. Wat direct opvalt bij het betreden van de auto is de ruimte. Zowel voor als achter voor zowel benen als schouders. Dat comfort vloeit voort uit een wielbasis van 2,7 meter. Het crossover-karakter draagt bij aan een iets hogere zit. De plaatsing van het lichtge wicht lithiumpolymeer bat terijpakket onder de tweede zitrij zorgt voor een vlakke vloer. Behalve in het interi- Kia heeft de'Niro een sportief karakter gegeven. eur is er ook in het bagage- compartiment veel ruimte. Centraal in de aandrijving staat de benzine-elektrische hybride aandrijflijn. Die is, volgens Kia, speciaal voor de Niro ontwikkeld. Al is de Niro 5 pk sterker, er zijn nauwe overeenkomsten met de Ioniq-hybride van zuster maatschappij Hyundai. De benzinemotor is een nieuwe versie van de 1.6 liter GDI viercilinder met 103 pk. Hij is gekoppeld aan een 43 pk sterke elektromotor die bin nenin het transmissiehuis is gemonteerd. De gezamen lijke aandrijflijn is goed voor een vermogen van 146 pk en een koppel van 264 Nm. Die krachten worden via een nieuw ontwikkelde, soepel schakelende tweede-genera tie zestraps DCT-transmissie met dubbele koppeling op de voorwielen overgebracht. In de praktijk is de automaat een verademing. Al die on derdelen leiden naar een verbruik van zo'n 1 op 18. Het hybridesysteem van de Kia Niro schakelt naadloos in de vermogensoverdracht naar de voorwielen. Je hebt niet het idee in een hybride te rijden. Kia voorziet de Niro van uitgebreide rijassi- stentiesystemen en comfort- technologieën. In de Niro debuteert het Eco-DAS [Dri ver Assistance System). Dat draagt bij aan nog zuiniger rijden. Dat systeem omvat onder meer een Coasting Guide en Predictive Energy Control. De eerste adviseert de bestuurder wanneer hij het gas moet loslaten en moet afremmen voor een zo zuinig mogelijk verbruik. Predictive Energy Control maakt gebruik van het na vigatiesysteem en de cruise control, om actief het ener gieverbruik te beïnvloeden op basis van topografische veranderingen op de route. Zo bepaalt het systeem wan neer de batterij op het beste moment bijgeladen kan worden en op welk moment de opgeslagen energie het meest efficiënt benut kan worden. Kia levert de Niro vanaf 25.995 euro.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 35