'Een mooie herinnering voor je naasten/ Geen ring, toch briljant Rozenburg wil spitsbus naar Schiedam terug Geen dagkaarten meer bij chauffeur Collecte Beatrix Spierfonds O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 31 augustus 2016 -7 De burgemeester, het bruidspaar en de bloemen in de boekhandel. Tekst: Kathy Huitema/Foto: Marius Schinkel Met eenboeket bloemenin de hand wandelt burgemeester Lamers maandag boekhan del 't Centrum aan de Korte Singelstraat binnen. Hij overhandigt de fraai gebon den tuil, een miniatuur van het Schiedamse Stadhuis en de hartelijke felicitaties aan het echtpaar van der Graaf- Zaal, vanwege hun 65-jarig huwelijk. "Oh", klinkt het verbaasd, "Is dat vandaag?" Op zijn beurt verbaast de burgemeester zich over de hoeveelheid stripboeken in de winkel en de kennis die het echtpaar hierover heeft. "De burgemeester is een stripboekenfan, wij denken dat het hoort bij de functie. De heer Scheeres, die eerder burgemeester was, is ook zo'n stripboekenliefhebber." Boekhandel 't Centrum heeft er een klant bij. Albertus Maria van der Graaf: "Zeg maar Bep' en Maartje: 'iedereen noemt mij Mar", trouwen 29 au gustus 1951 in het Schie damse Stadhuis. Mar in een prachtige robe, die ze zelf had gemaakt. "Wij schoven geen ring aan eikaars vin ger, daar hadden we geen geld voor. Daarin zit denken wij de kracht van onze ja renlange verbintenis", zegt de bruid, met een schalkse knipoog naar haar bruide gom. Bep en Mar ontmoet ten elkaar eind jaren veertig op de Nieuwe Haven. Tij dens hun verkering dansen ze bij dansschool Schil- peroord de zolen onder hun schoenen vandaan. "Of we nu nog dansen? Nee hoor", zegt Mar, "Daar zijn we te oud voor, maar het was leuk. We deden ook mee aan danswedstrijden." Ze kre gen dochter Rina en in 1970 kochten ze de boekhandel, die langzaam maar zeker werd wat ie nog steeds is: een begrip en een eldorado voor stripliefhebbers uit alle windstreken. SCHIEDAM - De RET stopt met ingang van 1 september de verkoop van dagkaarten in bus en tram. In verband met de veiligheid wil de RET geen contant geld meer bij de chauffeurs. Dit naar aanleiding van een reeks overvallen op bus chauffeurs in Rotterdam. Voor de veiligheid van pas sagiers en personeel wil de RET daarom zo weinig mogelijk contant geld in de voertuigen hebben. Daarom worden er vanaf 1 september geen RET Dagkaarten meer in de bus en tram verkocht. Koop je dagkaart bij de ver koop- of oplaadautomaten op de stations, in de RET Servicewinkel of bij één van de RET Servicepunten. Het uurkaartje kun je nog wel in de bus en tram kopen. SCHIEDAM - Van 11 tot en met 17 september start de col lecteweek voor het Prinses Beatrix Spierfonds. In één week gaan 30.000 vrijwil ligers op pad om geld op te halen voor wetenschap pelijk onderzoek. Het is de grootste jaarlijkse actie voor de 200.000 mensen met een spierziekte in Nederland. Er zijn 600 verschillende spierziekten. Sommige zijn dodelijk, sommige zijn erfe lijk, ze hebben allemaal een verlammend effect. Door Kor Kegel SCHIEDAM - Rozenburg wil de snelle busverbinding met Schiedam terug. De spitsbus staat hoog op het wensen- lijstje van de gebiedscom- missie Rozenburg. Vandaag houdt voorzitter Frank Schelleboom hiervoor een pleidooi op de Coolsingel, waar de Rotterdamse raads commissie voor vervoer ver gadert. Rozenburg valt sinds 2000 onder Rotterdam. Rozenburg heeft altijd veel waarde gehecht aan buslijn 89, die de Rozenburgers in een half uur naar bedrij venterreinen in Schiedam- Zuid bracht, maar ook naar metrostation Vijfsluizen en treinstation Schiedam-Cen- trum. Toen de lijn in december 2008 zou worden opgehe ven, tekenden de Rozenbur gers protest aan. Aanvan kelijk met succes, maar bij het ingaan van de nieuwe concessie Voorne-Putten/ Rozenburg werd buslijn 89 in december 2009 toch op geheven. Sinds die tijd hebben de Rozenburgers twee alterna tieven, maar in beide geval len zijn ze veel meer reistijd kwijt. Het ene alternatief is de veerpont naar Maassluis, waarna het een stukje lopen en fietsen is naar het station van de Hoekse Lijn (Schie- dam-Hoek van Holland). Het andere alternatief is buslijn 115 naar Spijkenisse om daar over te stappen op de metro naar Schiedam. Tot 2009 reed lijn 89 zonder tussenstop van Schiedam naar Rozenburg vice versa. Een spitsbus, die via de A15 ook Hoogvliet en Spijkenisse zou aandoen, wordt vanwe ge de extra reistijd minder aantrekkelijk gevonden. Nu moeten Rozenburgers met de bus naar Spijkenisse en vervolgens met de metro naar Schiedam. Veel tijdrovender! (advertorial) SCHIEDAM - Begraven of cremeren? Thuis opbaren of juist in een uitvaartcentrum? Een traditionele koffietafel of liever een goed glas wijn met borrelhapjes? Geen leuke zaken om over na te denken. Toch blijkt uit onderzoek* dat ruim de helft van de Nederlanders (52%) daar wel over nadenkt, maar deze uitvaartwensen niet altijd uitspreekt of vastlegt. Ton Ham en Hans de Graaff, uitvaartverzorgers bij Goetzee DELA in de regio Schiedam, we ten als geen ander hoe belang rijk het is om dat wel te doen. 'Zo maak je het afscheid persoonlijk en eigen en wordt het een mooie herinnering voor je naasten', aldus Ton. Bijna iedereen denkt wel eens na over zijn eigen uitvaart. De een vrijblijvend, omdat de dood nog heel ver weg lijkt. De ander wat vaker, hetzij vanwege de hoge leeftijd of omdat men het einde voelt naderen. De manier waarop we afscheid willen ne men van het leven en van onze geliefden, verschilt van persoon tot persoon. Nu al nadenken over later Bij coöperatie DELA beseffen we iedere dag hoe waardevol het le ven is. Doordat het eindigt. En ook weer doorgegeven' wordt. Ton: 'Elke dag ervaren we aan tafel bij nabestaanden wat wel en niet goed is geregeld. Ze moeten in een korte, verdrietige periode een uitvaart regelen. Uit onze er varing blijkt hoe fijn het dan voor nabestaanden is als de uitvaart wensen bekend zijn. Dat geeft houvast. Door nu al na te denken over later, ontneem je straks dus stress bij je nabestaanden. Wij helpen daar graag bij door te adviseren en te inspireren'. Persoonlijk afscheid Hans: 'Vaak zijn mensen niet goed op de hoogte van alle moge- Hans de Graaff en Ton Ham uitvaartverzorgers hij Goetzee DELA lijkheden rondom een afscheid. En dat is zonde want bijna alles kunnen we regelen. Zo kan je een afscheidsdienst op elke dierbare plek houden. Bijvoor beeld in je favoriete restaurant of op de sportclub. Maar ook in de aula van het uitvaartcentrum aan de Burgemeester Honner- lage Gretelaan in Schiedam of in ons uitvaartcentrum in Rotter dam, organiseren wij regelmatig intieme afscheidsdiensten met of zonder kerkelijke invulling. Nabestaanden kunnen dan zelf invulling geven aan de dienst en ■zo op een huiselijke, ongedwon gen manier afscheid nemen'. Vastleggen van je uitvaartwensen Ton vult aan: 'Ons advies is daarom: laat je goed informeren over wat er allemaal mogelijk is en bepaal zelf hoe je uitvaart eruit gaat zien. Kosteloos en geheel vrijblijvend komen we bij je langs voor een persoonlijk ge sprek waarin we je wensen door nemen en ook vastleggen. Of je bij ons verzekerd bent of niet. Want, nadenken over de dood, is nadenken over het leven'. Contact Heeft u een vraag of wilt u meer weten over de mogelijkheden rondom de uitvaart? Bel dan met Hans of Ton op telefoonnummer 010 851 62 80. Mderzoek uitgevoerd in opdracht van coöperatie DELA in oktober 2015

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 7