OPEN DAG Southbeach ook een Maasbou leva rdfeest 'Duur verlies' voor Nexus MAd/bOL THE COFFEE FACTORY DEMODAG www.coffeefactory.nl Tegen kampioen 'Punten sprokkelen' Verder als toeschouwer Tweede plaats Manege de Prinsen stad zondag 18 september van 11.00 tot 16.00 uur Rondleidingen ook engelstalig Demonstraties Gratis pony en paardrijden Bij Manege de Prinsenstad is altijd iets te doen! O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 14 september 2016 10 Het Maasboulevardfeest ontbrak dit jaar. Helemaal stil blijft het echter niet aan de boorden van de Maas. door Gerard S. Verver SCHIEDAM - Southbeach gaat namelijk vanaf zaterdag 1? september zorgen voor zes dagen sportieve onrust. Gekoppeld aan Nationale Sportweek en aangestuurd door de gemeente en tal van lokale partners ont staat er op een beach-arena een sportfeest voor jong en zeker ook oud. Wethouder Nathalie Gouweleeuw zal het evenement op zaterdag om 17.00 uur openen en de aftrap verrichten voor een beachsoccerwedstrijd met Schiedamse voetbalvetera nen en prominenten. Het sporten is dan al vanaf 11.00 uur bezig. Een danstraining bijt bet spits af, om 12.00 uur gevolgd door een tafeltennis- Hoogstad 251, 3131 KX Vlaardingen ttt» oe Zes dagen lang kan jong en oud zich sportief vermaken op de beach-arena aan de Maasboulevard. Foto: PR clinic met Olympia-ganger Britt Eerland. Daarna volgt dagelijks een lange lijst acti viteiten. Zo is er op zondag 18 september vanaf 12.15 uur een toernooi voor de F-, E- en D-pupillen van Schie damse voetbalclubs met als inzet het beachsoccerkam- pioenschap. Datzelfde doen op woensdag 21 september leerlingen van de groepen 5 tot en met 8 van het basis onderwijs. Uiteraard komen ook andere sporten aan bod. Zo is er beachvolley, salsa dansen, een volleybaltoer nooi en muziek. En wie niet mee wil doen kan vanaf een terras toekijken. Het com plete programma: www. southbeachschiedam.nl. SCHIEDAM - Nexus heeft zich door Korbatjo de kaas van het brood laten eten. De korfballers waren in de uitwedstrijd lang de betere partij en bouwden, na een 7- 10 ruststand, de voorsprong verder uit naar 6 punten. Met nog een kwartier te gaan stokte de doelpunten- machine echter en ging het bij de uit de eerste klasse gedegradeerde tegenstander juist vloeiender lopen. De Oud-Beijerlanders kwa men vervolgens langszij en namen zelfs de leiding. Nexus knokte zich nog wel naar 16-16, maar zag Kor batjo de winnende treffer scoren: 17-16. In het Schiedamse kamp wordt bet gezien als een 'dure nederlaag'. SCHIEDAM - Het tiental van VST/Schiedam startte in de vorige competitie met een redelijk makkelijke proloog, nu worden de dammers meteen geconfronteerd met landskampioen HijkenDTC. Teamcaptain Frits Luteijn gaat er ontspannen mee om. "Gezien de krachtsverhou ding in de ereklasse, zal bet kampioenschap toch niet echt ons deel worden." Schiedam finishte in het voorgaande seizoen als de nummer drié. "Nu gaan we voor een lichte verbetering." Dat doet het team zonder Martijn Rentmeester, die is gestopt. Hij wordt opgevolgd door het uit de kring van Anatoli Gantwarg afkom stige Raimonds Vipulis. SCHIEDAM - Dat er weinig aan de strijkstok zou blijven hangen wisten het tafelten- nisvrouwen van Scyedam, die zaterdag in alle vroegte naar Den Helder vertrokken, al bij voorbaat. Dozy/Den Helder is landskampioen en zelfs tegen een tegenstan- der-van-louter-goede-wille niet van zins om gas terug te nemen. Het werd dus 6- 0. De Schiedamse vrouwen knokten zich vorig seizoen terug naar de eredivisie. In de wetenschap, dat ze er eigenlijk niks te zoeken hebben. "Want de zeven andere clubs hebben teams, die bestaan uit jeugdspelers uit Jong Oranje en verster kingen uit het buitenland. Meïjjridert Steigers Na een lange staat van dienst als voetballer en trainer is Marvin Janssen (midden) nu toeschouwer. Zaterdag speelde hij bij HBSS, waar hij 5 seizoenen de selectie leidde, zijn afscheidswedstrijd. Met zijn voetbalvrienden maakte hij er een ludiek duel van. Foto: waterwegsport.nl Daar wordt ook meerdere keren per week getraind. Wij zijn gewoon een stel ge zellige meiden die het leuk vinden om samen op te trek ken en een balletje te slaan", schetst Patricia Zwartjes de situatie. Omdat Scyedam het enige uit de eerste klasse gepro moveerde team is, ontbreekt de strohalm, die directe degradatie kan voorkomen. "Als er nog een gepromo veerd team zou zijn, kun nen we proberen om zeven de te worden. Dat gaat nu vast niet lukken." Het doel is om punten te sprokke len. "Want winnen van een sterke geachte tegenstander blijft leuk." SCHIEDAM - "Jantje lacht, Jantje huilt", schetst Schie- dam-coach Leo Voogd de situatie in de slotfase van de competitie. De honkballers verloren recent drie van de vier wedstrijden, maar her stelden zich zondag tegen Hazenkamp met een 15-0 overwinning. "Voor beide ploegen stond er niets meer op het spel. Wij kunnen geen kampioen meer worden en zij niet meer degraderen. Dan komt toch de klasse van de betere ploeg boven drij ven." In de le klasse B werd Wassenaar na 11-1 winst op Jeka kampioen. Naast Schie dam (19-26) zijn Braves (20- 26) en Gryphons (20-25) de kandidaten voor de tweede plaats. De komende maanden zijn we bezig met werkzaamheden aan een aantal van onze fabrieken. Dit is een combinatie van onderhoudswerkzaamheden en aanpassingen die nodig zijn voor de bouw van onze nieuwe SDA fabriek. Deze investering zal een belangrijke rol spelen in de toekomst van Shell Pernis. Tijdens de werkzaamheden kan er verhoogd fakkelaanbod zijn door het uit bedrijf nemen en opstarten van de fabrieken. De fakkel kan zichtbaar en mogelijk hoorbaar zijn in de omgeving. Fakkelen is onderdeel van het veiligheidssysteem dat ervoor zorgt dat fabrieken veilig druk kunnen verminderen en later weer in gebruik kunnen worden genomen. We doen ons uiterste best om eventuele overlast zoveel mogelijk te voorkomen of te beperken. Half november hopen we de werkzaamheden af te ronden. Door al deze werkzaamheden zijn er ongeveer 300-600 extra medewerkers op het terrein, waardoor er rond Shell Pernis meer verkeer zal zijn. Heeft u vragen? Met vragen kunt u terecht bij infopérnismoerdi of bij onze gratis burenltjn; 0800-0238044. Wilt u meer weten over Shell? Surf dan naarwww.shell.nl/pernis. Wij zoeken voortdurend naar goed geschoold personeel. Kijk op www.she nl 'werkenbijpemis voor onze actuele vacatures. ontvangst met koffie TWEEVOUDIG WINNAAR HIPPISCHE ONDERNEMER R^ksstraatweg 146,2629 JE Dekt Telefoon 010 - 470 48 60 grj www.rnaneged8prtnsenstad.nt lLf

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 10