Alle beurs- acties nu al bi Dier van de Week: Lola ii CampoWe! Boek van de Weet 'Het oude land' (9) ra Recept van de Week Ben Snel's beweegtip Uitslagen Spieringshoek nieuwe Vroege kopers profiteren: Extra voordeel! - Hoogste inruilpnis! Levering én betaling in voorjaar 2017! jethleffs beleef 't bij «Nor Üffl) sïSS «üb h Jazeker Nieuwe Stadsblad maken we samen! O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 14 september 2016 19 SCHIEDAM - Lola, een gevon den kitten van ongeveer 5 maanden, heeft tonnen energie en is erg speels. We nemen aan dat Lola ergens 1 en in een mo ment van onoplettendheid de pootjes heeft genomen. Het leven op straat is niet be paald -geschikt voor een kat deze leeftijd. Voor een kitten van deze leeftijd is het leven nog een groot feest. Lola zoekt dus een leuk gezin dat verder met haar wil feesten. Je moet wel alert zijn, als je een kitten alleen hebt moet je het ook zelf opvoeden. SCHIEDAM - Deze week ma ken we een lekker frisse wa- termeloen-granita, omdat de temperatuur wel is naar een fris tussendoortje. Nodig: (voor een granita voor 8-10 personen) 250 gram kristalsuiker 1 kilo rijpe watermeloen zonder schil, in stukjes ge sneden citroensap van 1 citroen Bereiden: Breng 2 dl water met de suiker aan de kook en laat zachtjes koken tot de suiker is opgelost. Laat deze siroop afkoelen. Pureer de water meloen in een keukenma chine en voeg de suikersi roop en het citroensap toe. Laat dit mengsel in ongeveer 6 uur bevriezen. Roer tussendoor het ijs en aan het einde goed los met een vork. Houd er rekening mee dat de bereiding onge veer 30 minuten duurt en het bevriezen van het meng sel zeker zes uur duurt. SCHIEDAM - Beweegcoach Ben Snel geeft wekelijks een beweegtip in deze krant. "Bewegen is gezond maar ook gewoon leuk. Kom dus lekker in beweging. Ditmaal een oefening die ook op het werk kan worden gedaan. Zoek, buiten of binnen, een trap. Alleen een paar maal omhoog en omlaag lopen is al goed voor lijf en leden maar je kunt variaties doen. Sla omhoog lopend bijvoor beeld een trede over, ga met je zij naar de trap staan en ga met gekruiste pas omhoog. Of voor gevorderden: spring met twee voeten tegelijk de treden omhoog. Veel plezier. En vergeet niet: kom 30 mi nuten per dag in actie!" SCHIEDAM - Het Spierings hoek Heineken open is weer gespeeld. Met 387 deelne mers, in de categorieën 3 tot en met 9, was de opkomst meer dan goed. De mooie week met zonnig weer heeft goed meegeholpen aan een probleemloze planning en afwerking van de wedstrij den. Geen wachttijden door SCHIEDAM - Elke week le zen Ruud Aret of Gerben de Bruijn een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat 'Het oude land' van Dörte Hansen, dat door Gerben beloond wordt met een 9. Speelde het boek van vorige week zich af in de grauwe buurten van Londen, deze week gaan we naar het te genovergestelde: het leven op het platteland ten zuiden van Hamburg, het grootste fruitteeltgebied van Cen- traal-Europa, genaamd het oude land. Daar ontmoeten we onze twee hoofdper sonen Vera en Anna. Vera woont al bijna haar hele le ven op de boerderij. Ze is er in de Tweede Wereldoorlog naartoe gevlucht, maar is altijd een buitenstaander gebleven. Op een dag staat haar nichtje Anna met haar zoontje op de stoep. Zij is ver trokken uit Hamburg, waar haar man er een verhouding op na hield en waar ze niet kon aarden tussen de hippe gezinnetjes. In ruil voor kost en inwoning gaat Anna de oude boerderij van Vera op knappen. Langzaam groeien de vrouwen naar elkaar toe. Het oude land was vorig jaar de lievelingsroman van de Duitse boekhandelaren en na lezing is het wel duidelijk waarom. Hansen vervlecht haar verhaal over tradities en (moeizame) familiever houdingen met veel humor en spot. Daardoor wordt het verhaal nergens echt zwaar, want om de hoek toont zich altijd weer een lach, vooral daar waar ze de nieuwe bewoners van de streek belachelijk maakt om hun naïviteit. Een paar pagina's verder word je weer verrast door trefzekere observaties van de schrijfster. uitloop en op zondag om 18.00 uur de prijsuitreiking. Dit jaar zijn de winnaars in de: HE3: Bram Bruinse DE3: Sharon veldhoven DE4: Elena Hoegen GD4: Fleur Buitelaar met Maurice van der Leeden HD4: Tobias van Toledo met Sjoerd van Strijen Een mooie roman, die hopelijk ook in Nederland veel harten zal verwarmen. Het toverwoord voor een kitten: wees consequent! Voor meer informatie, tel. 088-34 37 «2. MODELLEN2 mAUS caravans campers vouwwagens occasions recreatie Langeweg 1a Heinenoord (Bedr.park Heinenoord) 0186-60 40 00 WWW.CAMPOLIFE.nl Schiedam (010) 473 11 50 de Column van Margriet Bol www. hypotheken nl De makelaar.(l) Het woord makelaar verwijst naar een eeuwenoud beroep. In de middeleeuwen kenden handelssteden met een stapelmarkt makelaars die de transacties tussen koper en verkoper tot stand brachten. De oudste vermelding van het Nederlandse woord makelare komt uit Brugge. Een middeleeuwse verordening uit Middelburg regelt hoe handelaars van buiten verplicht waren om hun waren door bemiddeling van Middelburgse makelaars te verhandelen. Tegenwoordig verwijst de term makelaar in het spraakgebruik vooral naar de makelaar in onroerende zaken. En zo kennen wij de makelaar ook. Bij de makelaar koop je een woning, en de makelaar verkoopt woningen. Een beëdigd makelaar is de deskundige die de verkoop van de woning realiseert en de schakel is tussen verkoper en koper. Zorgt voor de papierwinkel die daarbij komt kijken en zonodig onderzoek doet naar allerlei zaken die met de verkoop te maken kunnen hebben. Staat de makelaar aan de zijde van de koper dan onderhandelt hij met de verkopende partij over prijs en voorwaarden van de aan te kopen woning. Verder kan hij optreden als taxateur en onroerend goed taxeren. In de laatste jaren is daar ook de WOZ waardebepaling aan toegevoegd omdat gemeenten die waarde met regelmaat te hoog inschatten. Dus, een beëindigd makelaar is een belangrijke en waardevolle speler op de huizenmarkt. Nu zult u wel denken, dat is allemaal leuk maar ik voel een spreekwoordelijke adder onder het gras. En u heeft gelijk want die is er ook. En een tamelijk riskante ook. Want naast het feit dat de makelaar een deskundige en belangrijke partij is bij de woningaan-of verkoop begeeft hij zich helaas ook vaak of het gebied van de financiering of speelt daar een sturende rol in. Een rol die de makelaar niet past en die hij of zij ook niet moet aannemen. Een rol die u als consument ook behoorlijk kan schaden. Want een makelaar die betrokken is bij de aan- of verkoop van een woning stuurt u als consument vaak en graag door naar zijn of haar collega op hetzelfde kantoor. Dat is wel zo makkelijk, u bent er immers toch al. Het lijkt zo handig en voor de hand liggend, maar wij zien het steeds vaker gebeuren dat er informatie uitgewisseld wordt die u als consument schaden, en dat is een heel kwalijke zaak die zelfs wettelijk verboden is. Daarom ons advies, voor makelaarszaken gaat u naar de erkende en beëdigde makelaar/taxateur maar voor financiële zaken gaat u naar een onafhankelijke hypotheekadviseur zoals wij. In onze column van volgende week gaan we hier op verder met voorbeelden die u hierin zullen steunen. Mail uw reactie naar: margriet.bol@hypotheker.nl Nieuwe Stadsblad www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad staat midden in de samenleving en is 24 uur per dag betrokken

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 19