Staconcert Focus Film: The Man Who Knew Infinity AGENDA Save the date: Open Schiedam Jan Akkerman in het Wennekerpand Shakespeare, Dood of Groot? Activiteiten voor de agenda ACTIVITEITEN Lezing over groot taboe Gratis lunchconcert Wilfried de Jong Bruut! O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 14 september 2016 31 SCHIEDAM - In 2016 is Wil liam Shakespeare 400 jaar dood. Naar aanleiding hier van wordt in de Bibliotheek Schiedam in samenwerking met het gloednieuwe Schie- damse stadsgezelschap De Stokerij, een serie van acht toneelstukken van Shake speare behandeld in col leges met acteurs die zelf in het te bespreken stuk gespeeld hebben, of er dit seizoen in spelen. Woens dag 28 september behan delt acteur Fabian Jansen Midzomernachtsdroom van Shakespeare. Deze roman tische komedie beschrijft de avonturen van vier jonge geliefden en een groep ama teuracteurs in een bos dat verlicht is door de maan; Het verhaal vertelt de ma nier waarop de vier gelief den en de acteurs met elkaar omgaan. Op het toneel heeft Fabian gespeeld bij gezelschappen als NT Gent, het Onafhan kelijk Toneel, Theater Arte- mis, De Toneelschuur, Het Toneel Speelt en de Peer- group. Bij laatst genoemde gezelschap speelde hij mid zomernachtsdroom. De avond start om 20.00 uur. Inloop vanaf 19.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Bibliotheek in de Koren beurs voor 10,-. Alvast reser veren via: 714 63 00 of mail programmering@debiblio- theekschiedam.nl SCHIEDAM - In Wenneker Ci nema draait deze week 'The Man Who Knew Infinity' van Matt Brown. The Man Who Knew Infinity is een in drukwekkend waargebeurd drama over hét leven van Srinivasa Ramanujan (Dev Patel uit Slumdog Millio naire). Hij was een briljant wiskundige die in armoede opgroeide in het Indiase Madras, maar door zijn uit zonderlijke talent als autodi dact werd toegelaten op de Universiteit van Cambridge. Daar wordt hij als buiten staander met gemengde ge voelens ontvangen. Terwijl WO I zijn nieuwe thuisland in de greep heeft, groeit hij onder begeleiding van zijn professor G.H. Hardy uit tot een pionier op het gebied van wiskundige theorieën. Te zien: donderdag 15 september, vrijdag 16 en zaterdag 17 om half negen in de kleine zaal. SCHIEDAM - Op 17 septem ber kun je tijdens Open Schiedam voor één dag bij Schiedamse makers bin nenkijken. Laat je verrassen en inspireren door het brede aanbod van écht Schiedam se kunst en vakmanschap en ontdek de verborgen schatten van de stad. Benieuwd wat er achter de deuren van al die makers in Schiedam gebeurt? De 17e kun je er een kijkje nemen. Via speciaal samengestelde routes neus je rond bij be drijven, studio's, werkplaat sen en huizen en ontdek je de wereld van het vakman schap. Kom meer te weten over productieprocessen, krijg een rondleiding door een fabriek, ga aan de slag in een workshop, zie toffe de monstraties of ga als maker langs bij andere makers. De diverse routes door de stad hebben verschillende afstanden en zijn verbonden aan een thema en een ge bied. Zo leer je bijvoorbeeld alles over industrie, am bacht, brouwers, kunst of de haven. Volg de route lopend of per fiets en ontdek de stad op een andere manier. Bij de loketten, die verspreid door de stad staan, kun je terecht voor meer informatie over de routes en locaties. Kijk voor actuele info: www. openschiedam.nl SCHIEDAM - Heb je ook leuke activiteiten op cultureel, muzikaal of literair gebied te melden voor de agenda? Plaats deze dan zelf in de agenda op de website van het Nieuwe Stadsblad: www.nieuwestadsblad.nl. Wij doen dan ons best om dit agendabericht ook mee te nemen in de agendapagi na in de krant en te plaatsen op Facebook en Twitter. De Vlaardingse Janna Pardella (1958) schreef een aangrijpende boek, waarvan het thema he den ten dagen nog steeds beschouwd wordt als een taboe: seksueel misbruik binnen een familierelatie. Vrijdag 16 september zal Janna in boekhandel Post Scriptum spreken over haar dichtbundel 'Laat mij slapen'. Entree is 2,50. Graag reserveren. 16 september, 20.00 uur In gesprek met Jan Hoek Wat gaat er om in het hoofd van een kunste naar? Hoe kijkt hij tegen zijn werk aan? Schrijver en presentator Ernest van der Kwast gaat daarover zondag 18 september in gesprek met Jan Hoek, de fotograaf die zijn mo dellen op straat oppikt. Het gesprek vindt plaats tussen de kunst op de tentoonstelling Jan Hoek New Supermodels die nog t/m 25 september is te zien bij het Stedelijk Museum. Gratis,, excl. entree museum. Aanmel den via info@stedelijk- museumschiedam.nl 18 september, 13.00 uur Verschillende hita van Focus zijn monumentaal, nu zijn ze ook weer in het theater te horen. Een volstrekt unieke vorm van progressieve rock maakte Focus in de vroege zeventigerjaren tot het meest succesvolle en gewaardeerde exportproduct van de Nederpop. Door het theater SCHIEDAM - Hits als Hocus Pocus, House Of The King en Sylvia zijn klassiekers. Albums als Moving Waves, Focus 3 en Hamburger Concertostaante boek als monumentaal. Sinds het begin van deze eeuw is Focus eindelijk terug. Er wordt opnieuw tot vér over de Nederlandse landsgren zen opgetreden. Dat Hocus Pocus in een Nike-com- mercial en in RoboCop te horen was, heeft hier zeker aan bijgedragen."Our music is evolution, not revolution", zei oerlid Thijs van Leer ooit. Welnu, die evolutie is weer in volle gang. Wanneer Focus, met onder andere Thijs van Lees, Pierre van der Linden, Bobby Jacobs en Menno Gootjes, is zondag 2 oktober, om 15.00 uur, tij dens een staconcert te zien in het Wennekerpand. Toegang: 21,00. Reserveren Kaarten reserveren voor deze voorstelling kan via het bespreekbureau van Theater aan de Schie, geopend op dinsdag van 13.00 - 16.00 uur en driekwartier voor aanvang van iedere voor stelling. Telefonisch is de kassa bereikbaar van dins dag tot en met vrijdag yan 13.00 - 16.00 uur op num mer (010) 2 467 467. Online reserveren kan 24 uur per dag via www.theateraande- schie.nl. Eén keer in de maand orga niseert Theater aan de Schie lunchconcerten waarbij het publiek in de theaterfoyer kan luisteren naar live mu ziek. Het bedrijfsleven, win kelend publiek; iedereen is van 12.15 tot 13.00 uur van harte welkom in de foyer van het Schiedamse theater. De toegang tot het concert is gratis. Tijdens de lunchcon certen kan het publiek een zelf meegebrachte lunch, nuttigen. Aan de bar zijn drankjes verkrijgbaar. Kijk op www.theateraandeschie. nl voor meer informatie en andere data. De Amsterdamse jazzfor matie BRUUT! produceert stevige, dampende en opge wekte superjazz. De band timmert hard aan de weg, hun jongste album Mad Pack werd genomineerd voor de Edison Jazz Award én de Radio 6 Award. Alle titels van dit album zijn voorna men. Namen van mensen met unieke verhalen, van hilarisch tot wonderschoon, van tragikomisch tot sen sueel. Kortom, koren op de molen van schrijver en the atermaker Wilfried de Jong, liefhebber van echte verha len en emoties. Wilfried de Jong Bruut! Zijn zondag 25 september, om 15.00 uur, te zien in het Wennekerpand. Toegang: 21,00. Back to Vinyl is een ode aan vinyl én aan het favoriete ei-, gen album van Akkerman, Jan Akkerman (1977), waar voor hij eeri Edison ontving. Onlangs werd dit album op nieuw uitgerecht, wederom op vinyl, en wordt Jan eind dit jaar 70. Redenen genoeg om het podium weer te be klimmen. Gitarist Jan Akkerman (1946) is al vijftig jaar één van de meest gerespecteerde gitaristen van Nederlandse bodem. Naast zijn rol in internatio naal befaamde groepen als Brainhox en Focus heeft hij samengewerkt met uiteen lopende muzikanten als BB King, Charlie Byrd, Cozy Powell, Claus Ogerman en Ice-T. Hij maakt meer dan een dozijn soloplaten, waar op hij zich van zijn verschil lende kanten laat horen en zijn creativiteit de vrije loop laat gaan. Voorbeelden zijn Tabernakel (1973) en zijn beroemde gitaar in bed'- plaat 'Jan Akkerman' (1977), maar ook recente albums als CU (2003) en Minor Details (2011) waarop hij op eigen wijze elementen uit rock, jazz, blues en dance combi neert. Internationale podia Al jarenlang is Jan veelvul dig op internationale podia te zien en kan Jan nog steeds wereldwijd rekenen op lief hebbers van zijn muziek. Uit alle hoeken van de we reld komen fans naar Neder land. Akkerman wordt in 2005 onderscheiden met een Gouden Harp voor zijn ge hele oeuvre. Daarmee krijgt hij wederom verdiende aan dacht en erkenning voor zijn invloedrijke rol binnen de gitaarmuziek. Jan Akkerman band is zondag 18 september, om 15.00 uur, te zien in het Wennekerpand. Toegang 22,50. i

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 31