MODE FLITSEN woonbeurs SCHIEI Ooievaarsbrug helemaal eruit HEERDINK t Si Fiets Telweek Sportclubs zamelen geld in voor Prinses Beatrix Spierfonds KlasSjiek op het Water Caribbean Food Festival Nieuwe effectieve oplossingen bij aften, gevoelige tanden en droge mond NAJAAR/WINTER 2016 I VRIJDAG 16 SEPTEMBER Een leuke baan? Haal nu je diploma! hzi?. awyyil/! t*H O www.nieuwestadsblad.nl Een groot gapend gat waar ooit de Ooievaarsbrug over de Schie lag. De brug wordt momenteel gerenoveerd. Foto: Paul Meuldijk SCHIEDAM - Maandag 5 sep tember werd een begin ge maakt met de renovatie van de Ooievaarsbrug in de bin nenstad. Eerst werd de trap weggesloopt aan de bui tenzijde van de Schie. Dit weekeinde is hij er dan he lemaal uitgehaald, zoals op deze foto te zien is. De brug dateert uit 1950. Sommige onderdelen zullen helemaal worden vervangen, andere hergebruikt. Geld hiervoor is gedeeltelijk afkomstig van het Fonds Schiedam Vlaar- dingen. In maart 2012 werd de brug al geautomatiseerd. SCHIEDAM - Van 19 tot en met 25 september is het Natio nale Fiets Telweek. Tijdens deze week wordt met de Fietstel-app dagelijks het fietsgedrag van de deelne mers bijgehouden. Door de fïetsbewegingen in Schiedam in kaart te bren gen, kunnen op den duur de fietspaden verbeterd worden, is het idee. De app registreert hoe lang je op de fiets zit, welke route je fietst, maar ook waar je lang moet wachten. De app herkent fietsbewegingen en verza melt alleen data als je je ver plaatst. Dit jaar heeft de organisatie speciaal voor middelbare scholieren een actie bedacht om hen actief deel te laten nemen aan het fietsonder- zoek. Op die manier wor den de veel gefietste routes richting scholen in kaart gebracht. De schoolklassen met de meeste kilometers maken kans op een helikop- tervlucht. De Fietstel-app is te vinden in de Google Play- store en Apple store. Het Nieuwe Stadsblad woensdag 14 september 2016 5 Vv Kethel Spaland, Ventura en Ballet- en Dansstudio Schiedam Vlaardingen grij pen de opening van Sport park Willem-Alexander op 8 oktober samen met de ge meente Schiedam aan om geld in te zamelen voor het Prinses Beatrix Spierfonds. Alle donaties zijn welkom in de mobiele Studio 'Kom Maar op!' in het nieuwe sportcomplex aan de Zoom- weg 2. "Voor bewegen, sporten en dansen gebruik je je spieren. Daarom hebben we 'geza menlijk besloten de opening te koppelen aan het Prinses Beatrix Spierfonds. Wij ho pen dat heel Schiedam helpt zodat we een mooi bedrag kunnen overhandigen tij dens de opening", luidt de oproep van Nadine Kooke, woordvoerder van de drie sportclubs die het nieuwe sportpark in gebruik gaan nemen. In samenwerking met Po- pUpTv wordt een mobiele studio ingericht op Sport park Willem-Alexander. Op vier momenten kun je langs komen om een donatie te brengen. Tijdens live-uitzen dingen van PopUpTv kun nen zij aangeven op welke manier de donatie tot stand is gekomen en waarom zij deelnemen aan de actie. Ba sisschool De Klinker heeft bijvoorbeeld al aangegeven dat de school 500,- van het bedrag, dat is opgehaald met een sponsorloop, doneert. Vanuit de sportverenigingen wordt de komende weken breed de aandacht gevestigd op Studio 'Kom Maar Op!'. De drie sportverenigingen starten ook binnen de eigen club een inzamelingsactie, waarvan het eindbedrag op 8 oktober wordt bekendge maakt. SCHIEDAM - Het Rotterdams Jeugd Symfone Orkest is zaterdag 17 september te ho ren tijdens 'KlasSjiek op het Water', onderdeel van 'Mu ziek op het water'. Ze zullen werken van Shostakovich, Tschaikovsky, Mozart en Gluck ten gehore brengen. Stichting Muzikaal Schie dam organiseert tijdens 16 en 17 september voor een tweede maal eigen grach tenconcerten, die de naam 'Muziek op het Water' dra gen. Op vrijdag en zater dag vormt het water van de Oude Sluis het bijzondere decor voor een vervolg op KlasSjiek op het water. Aan vang is 20.00 uur, toegang gratis. SCHIEDAM - Zaterdag 17 sep tember wordt voor de derde keer op rij het Caribbean Food Festival gehouden. Organisator N. Mambi is hier bijzonder rots op. Naast kraampjes met allerlei Cara- ibische lekkernijen, aardige spulletjes en gadgets zijn er doorlopend optredens van live-artiesten, waaron der ex-deelnemer aan Idols Jeffrey Sabeel. Het festival begint om 13.00 uur en ein digt om 18.00 uur. Locatie is het Van 't Hoffplein (achter Wijkcentrum Oost). Voor de kinderen zijn er uiter aard ook activiteiten, zoals- bijvoorbeeld een springkus sen. Popcorn en suikerspin zijn er ook. Doneren in de studio op 28/09 en 5/10 (14.00-15.00 uur), zaterdag 1/10 (10.00-11.00 uur) en natuurlijk op 8/10 (13.00-18.00 uur). Zaterdag 8 oktober 10 - 16 uur Grote- of Sint Janskerk Schiedam www.woonbeurs-schiedam.nl nieuwbouw - woonaanbod - inspiratie - styling - en meer Aften? Gevoelige tanden? Een droge mond? Grote kans dat deze problemen worden veroorzaakt doordat de mondflora uit balans is. Multi-Oral biedt een effectieve oplossing bij de belangrijkste mondproblemen. Het behandelt niet alleen de klachten, maar optimaliseert ook de mondflora. Een evenwichtige mondflora, waarbij goede en slechte bacteriën in balans zijn, helpt om mond en gebit gezond te houden. Hierdoor kunnen nieuwe problemen worden voorkomen. Aftenen pijnlijke plekjes Bijna iedereen heeft er wel eens last van: aften, wondjes en pijnlijke plekjes in de mond. Of gezwollen en geïrriteerd tand vlees. Multi-Oral Gel1 verzacht en verlicht aften, geïrriteerd tandvlees en pijnlijke, geïrri teerde, gezwollen of ontstoken plekjes in de mond. De gecon centreerde gel optimaliseert de mondflora en ondersteunt de natuurlijke genezing van het mondweefsel. Gevoelige tanden Tandglazuur beschermt tanden en kiezen. Tandglazuur wordt aangevuld door mineralen die voorkomen in gezond speeksel en een gezonde mondflora. Als de mondflora uit balans is, wor den de tanden kwetsbaarder en kunnen ze gevoeliger worden voor warmte en kou. Multi- Oral RemiDent' versterkt het tandglazuur. Het vormt een on zichtbaar werkzaam laagje over de tanden en kiezen. De gel bevat natuurlijke mineralen die het tandglazuur aanvullen en plantaardige extracten die de mondflora optimaliseren. Droge mond problemen Moeite met spreken, proeven, kauwen of slikken? Grote kans dat deze problemen worden ver oorzaakt door een droge mond. Een droge mond kan een seri euze medische klacht zijn. Het is niet alleen vervelend, maar kan ook andere (gezondheids) problemen veroorzaken, zo als tandvleesproblemen, een slechte adem en problemen met de spijsvertering. Multi-Oral Spray1 werkt effectief bij een droge mond en problemen die hierdoor veroorzaakt worden. Het bevat natuurlijke speeksel stimulerende ingrediënten en plantaardige extracten die de mondflora optima liseren en slechte bacteriën op een natuurlijke manier neutraliseren. I I- Tonen onze mannequins u de nieuwe collectie van 10.00-17.00 uur. Veerplein 29, 3131 CX, Vlaardingen MutTI-ORAt" Verkrijgbaar bij drogist, apotheek en gezondheids winkels. Adviesprijs 9,99 'Medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Geen specifieke vooropleiding nodig Fabius is een CRKBO erkende opleider 1 ochtend of 1 avond p/w les in meer ds Meer dan de cursisten beveelt onze opleidingen VRAAG ONZE BROCHURE AAN! 0800-4464464 (gratis) www.fabiusopleidingen.nl o.a. Rotterdam, Spijkenisse, Vlaardingen, Capelle, Delft, Zoetermeer, Dordrecht Receptioniste Telefoniste (6 mnd), Administratief Medewerker (9 mrid), Financieel Administratief Medewerker (12 mnd), Commercieel Administratief Medewerker (12 mnd), Diverse commerciële opleidingen (12 mnd), Medewerker Projectadministratie (12 mnd), Secretaresse (12 mnd), Basiskennis Boekhouden Basiskennis Calculatie Praktijk Diploma Boekhouden

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 5