oticon Een afscheid in de juiste sfeer, hoe doe je dat dan? Nieuwe wereld Oude wereld O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 14 september 2016-7 OTICON Opn Opent het geluidsbeeld en sluit geen sprekers buiten. Made for liPod OiPhone öiPad De eerste hcoroplosstng met een 360° geiuidsbeleving Eindelijk is er een hooropiossing die u alle geluiden em u heen Iaat horen, zodat u gesprekken kunt voeren met meerdere wrekers en niet alleen met de persoon direct ■never u. Dat Is OticonOpn™ Alleen Opn ■n 360° geluidsbeleving door alle orn u heen te beheren. Het Een natuurlijkere beleving van leluid, het vermogen om spraak te begrijpen :t. meerdere sprekers tegelijk en het gemak verleggen van de ene naar de andere spreker. Net zoals u gewend was. aar Oticon Opn zelf, geheel vrijblijvend PC van Cent Hoortnestellén ■8 00 70 voor een afspraak PEOPLE FIRST Wat is er allemaal te doen? SCHIEDAM - 'Kom en laat je verrassen', staat er op de folder van de uitvaart in- spiratiemarkt, die Matrice Uitvaartbegeleiding zondag 18 september van 13.00 tot 17.00 uur organiseert aan de Prins Bernhardlaan 121. "Laat je prikkelen, verras sen, informeren en inspire ren." Wat is er te doen? Het meest opzienbarende is misschien wel dat er een kist klaar staat, waar je in kunt liggen. Maar er staat ook een fietstruck, waar mee de kist vervoerd kan worden, een rouwauto voor kinderen en een knalblauw volkswagenbusje. Ook met as kan tegenwoor dig veel worden gedaan. Te zien is dat het verwerkt kan worden in bijvoorbeeld sieraden of dat het in een vogelhuisje kan komen te liggen. Daarnaast zijn er tips over hoe om te gaan met mensen die in de rouw zijn, is er een mini-workshop 'Voordat ik dood ga, wil ik nog...' en kun je zien hoe je je eigen rouw kaart kunt ontwerpen. Dat zelfde geldt voor grafstenen en bloemstukken, ook die kun je helemaal zelf ontwer pen en samenstellen. De notaris komt langs om te vertellen over testament en erfenissen en natuurlijk kun je die dag ook de vraag stel len, die we allemaal willen weten: 'Wat kost het?'. Focust op één spreker, onderdrukt alle andere sprekers. Proefliggen in een kist, ontdekken hoe het voelt om een kist te dragen; niks is taboe tijdens de inspiratiemarkt, die uitvaartbegeleiding Matrice zondag 18 september organiseert. Kom kijken, luisteren en laatje inspireren. Door Karin Moerman SCHIEDAM - De Schiedamse uitvaartonderneming be staat 20 jaar en directeur Helen Teunissen wil graag laten zien wat er in die peri ode allemaal bereikt en ver anderd is. Het is niet over dreven te stellen dat Matrice heel wat los heeft gemaakt in de branche, de boel heeft opgeschud. Zelf gingen haar ogen open tijdens de uit vaart van een kind, waar zij als verpleegkundige On cologie naartoe ging. "Het deed me pijn dat die uitvaart zo totaal niet paste bij de ou ders en het kindje dat daar lag. Voor mijn gevoel heb ik van de ene op de andere dag r ;.ijn werk opgegeven en ben in het diepe gesprongen." De bedoeling was (en is!) uitvaarten met gevoel te re aliseren, met oog voor de wensen en behoeften van degene die dood is, maar ook voor degenen die ach terblijven. "Het moet bij ie dereen passen." Voortrekker In de beginjaren was Ma trice echt een voortrekker. Ook landelijk. Er gebeurden BEWUSTER WORDEN VAN WAT JE ZELF WILT, IN PLAATS VAN WAT STANDAARD IS en konden ineens dingen die daarvoor als onmogelijk werden gezien. "Wij denken erg vanuit sfeer, welke sfeer wil je dat het afscheid heeft? Daar zoek je de locatie bij en alle andere mogelijkheden. Mensen moeten veel be wuster worden van wat ze zelf willen en niet van wat de standaard is. Er kan heel veel en dat reiken wij graag aan. Daar zijn wij voor. Te gelijkertijd hopen we dat we mensen een zetje kunnen ge ven om ook bewuster om te gaan met afscheid en rouw. Dan is ons doel bereikt." Mooi Dat de uitvaartbranche on dertussen flink veranderd is, vindt Helen alleen maar mooi. "We zijn op dit mo- Helen Teunissen voorziet genoeg verbaasde blikken als deze kist te staan. "Maar laten we erover praten, niks is taboe!" ment geen voortrekker meer,' maar he, pionier in uitvaart: land blijf je niet eeuwig. Het is alleen maar goed dat anderen gevolgd zijn. We hebben ogen geopend, mee gedaan aan een verandering in visie. Dat is heel fijn." Muziek De inspiratiemarkt valt sa men met het festijn Cultuur Borrelt in het Julianapark. Dus een 'dooie boel' zal het ook bij Matrice niet worden. "Nee, er staat geen strijkor kestje bij de deur', lacht He len. Wat wel? In ieder geval een flamencoband, dj, accor deonist en sopraan Waldin Roes zingt. in de tuin van Matrice komt Foto: Rob Kamminga Maar het draait zondag na tuurlijk vooral om de inspi ratie. Die er meer dan volop zal zijn zondag aan de Prins Bernhardlaan. Inspiratie 'Ik hoop dat mensen hierdoor thuis na gaan denken over wat ze willen, er over praten en het uiteindelijk opschrijven", zegt Helen Teunissen. "Sommigen vinden dat 'de goden verzoeken', maar ik wil juist laten zien dat zoiets veel rust kan geven. En dat je niet alleen kijkt naar wat jij wilt, maar ook naar wat je gezin wilt." PC van Gent Hoortoestellen Korte Hoogstraat 6A 3131BK Vlaardingen Tel. 010-248 00 70 www.hoortoestellen-vangent.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 7