Speciale tocht van fluisterboot by night .1, I PfC De Nuon Club Competitie: goed voor het milieu én de clubkas PÖfëïij O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 14 september 2016 9 I UJ Maand september Expositie in Frankeland Siem Wijnhorst (84) heeft tijdens zijn studie voor binnenhuiskunst aan de Academie voor Beeldende Kunsten zich het aqiiarel- leren eigen gemaakt. Na zijn werkzaam leven als tech nisch tekenaar bij Wilton Feyenoord heeft hij deze vaardigheid als hobby op gepakt. Wijnhorst schildert voornamelijk schepen en landschappen, maar ook ta ferelen waarin mensen een rol spelen. Zijn werk is tot half oktober te zien in ver zorgingshuis Frankeland. 15 september Scootmobielkunstroute Rij je in een scootmobiel en heb je zin om samen met andere scootmobiel- rijders kunstwerken in het centrum te ontdekken? De cultuurscouts en Senioren- welzijn organiseren 15 sep tember een nieuwe scoot mobielkunstroute. Om 9.30 uur wordt er verzameld bij stichting Kunstwerkt, Bo- terstraat 81. Tussendoor zal er op locatie geluncht wor den. Deelname kost 5,- (incl. lunch en koffie). Meer info: info@seniorenwelzijn.nl of 248 68 88. Female Force Ladies Fair Donderdag 15 september vindt van 10.00 - 20.00 uur de Female Force Ladies Fair plaats in de Bibliotheek in de Korenbeurs. Tijdens dit event presenteren ruim 30 vrouwen en instellingen zich in de Korenbeurs met van alles wat het leven leuk maakt, zoals fashion, beau ty, art, lifestyle, en cultuur. Ook is er aandacht voor se rieuzere onderwerpen zo als werk, eenzaamheid en financiën. Luister of praat mee tijdens talkshows en geniet in een ongedwongen sfeer van entertainment, muziek, workshops en kunst. De toegang is gratis. Meer info: facebook.com/ StichtingFemaleForce 18 september Film 'Omar' Zondag 18 september om 15.00 uur wordt in het kader van de Vredesweek 2016 in Wenneker Cinema (Spin- huispad/Vijgensteeg 2) de film 'Omar' gedraaid. Over het Palestijns - Israëlisch conflict, waarin vertrou wen, vriendschap en liefde centrale thema's zijn. Na afloop is er gelegenheid tot discussie. Cultuur Borrelt Zondagmiddag 18 septem ber begint om 14.00 uur alweer de vierde en laat ste Cultuur Borrelt van dit 10e jaar. Meneer van Dalen opent deze middag met Ne derlandstalige popsongs. De Schiedamse band Ur ban Distortion, een Topper van Tien, brengt 'alterna tive rock' en de wereldmu ziekband Laraiya sluit het programma én het seizoen vrolijk af. Afloop is gepland rond 17.15 uur. 20 september Lezing over Constant Bij GGZ Delfland, De Stad houder, wordt dinsdag 20 september een lezing gege ven over kunstenaar Con stant, een van de oprichters van de Cobra-groep. Aan vang is 19.30 uur, entree tien euro (inclusief hapjes en drankjes). Reserveren via: r.debeer@ggz-delfland. nl 24 september Open Dag Dahliavereniging Ondanks dat het weer nu goed is, heeft de Dahlia- vereniging met behoorlijk wat tegenslag te maken ge had. "Eerst was er veel re gen, daarna was het weer te warm", zeggen ze. Op de Open Dag van zaterdag 24 september zullen de resulta ten bekend worden gemaakt. Dan is iedereen welkom op de bekende locatie achter de Vijfsluizenflat om van 10.00 tot 15.30 uur te genieten van alle prachtige dahlia's. 2 oktober Concours Hippique Manege Mate Copains or ganiseert op 2 oktober een Concours Hippique met tal van activiteiten tussen 09.00 en 18.00 uur. De in schrijving sluit op 15 sep tember: deelname aan een onderdeel kost tien euro en deelname aan twee 18 euro. In het strodorp kun je workshops doen en op het springkussen. Zie ook: www.matecopains. nl Vorige jaren was het een enorme hit: de fluisterboottocht by night. Je krijgt een heel andere kijk op Schiedam als je er's avonds doorheen vaart. Dus grijp ook dit jaar weer je kans op vrijdag 23 en zaterdag 24 september. Door de redactie SCHIEDAM - Op vrijdag 23 september en zaterdag 24 september kun je tijdens de Brandersfeesten weer meevaren met de speciale fluisterboot by Night tour. Je geniet van een leuke avond vaartocht terwijl er op de kades feest wordt gevierd. Vanaf het water zie je de stad ook eens van een heel ande re kant. Je vaart langs pak huizen, de hoogste molens ter wereld en de branderijen in de oude binnenstad. Tij dens het Brandersfeesten- weekend liggen er veel sche pen in de havens omdat veel schippers het vaarseizoen in Schiedam afslüiten. Je vaart dus ook nog eens langs veel pleziervaartuigen en monu mentale schepen! Je kunt mee fluisteren op: vrijdag 23 september van 20.00 tot 21.00 uur en zater- 's Avonds ziet de binnenstad er heel anders uit vanaf het water. Foto: archief dag 24 september van 18.30 uur tot 19.30 uur (muziek programma start 20.00 uur!) Bijzonderheden Voor maar 7,50 vaar je mee met de Fluisterboot by Night tour. Bestel direct je kaarten online. Voor meer infor matie bel je met het I-Punt S'DAM: 473 30 00. Start- en einde van de Fluisterboot by Night is Noordvest 34, naast Museummolen De Nieuwe Palmboom. Zwemtocht Een ander dingetje om al vast in de agenda te zetten is de Branderswemtocht. Za terdag 24 september wordt voor de 4e keer de inmiddels befaamde 3 kilometer lange zwemtocht in de havens van Schiedam georganiseerd. De zwemmers beginnen deze unieke en historische wed strijd bij Nolet. Vervolgens zwemmen ze via de Nieuwe haven naar de Korte Haven, daarna vervolgt men de route linksaf via de Schie Nadat Molen de Vrijheid aan de Noordvest gepasseerd is komen ze bij Herman Jan sen Beverages aan de finish. Deze zwemtocht is histo risch omdat de eerste Bran ders Zwemtocht, exact 104 jaar geleden, ter ere van het 100-jarig jubileum van de onafhankelijkheid van het Koninkrijk der Nederlanden gehouden werd. Kijk voor info en aanmelden: www. branderszwemtocht.nl advertorial Sport draait om energie! Sport verbindt en vele duizenden vrijwilligers zetten zich in voor hun sportvereniging. Maar de clubinkomsten dalen en de financiële ondersteuning van over heid en sponsoren wordt steeds minder. Veel amateursportclubs geven bovendien onbewust meer geld uit aan energie dan nodig is: van de totale begroting gaat 15-20% op aan energiekosten. Bij Nuon weten we alles van energie en vinden we het belangrijk om clubs te helpen bewuster met energie om te gaan: moet de veldverlichting echt altijd aan? Kan de verwarming niet een standje lager? Is de oude koelkast niet aan vervanging toe? En hoe zit het eigenlijk met de isolatie van het clubgebouw? Met de 3e editie van de Nuon Club Competitie helpen wij amateur sportclubs de energierekening te verlagen, ledereen kan meedoen: van (bestuurs)lid tot betrokken toeschouwer, van judoclub tot voetbal- verenfging. Nuon daagt de clubs uit om na te denken over een ludieke en originele manier om energie te besparen. Wij vragen sportclubs een leuke foto of film van hun idee in te sturen via nuon.nl/club. De negen amateurclubs met het leukste idee verdienen elk 10.000 om te besteden aan energiebesparende maatregelen zoals isolatie, duurzame veldverlichting of een nieuwe koeling. Deze investering heeft direct een lagere energierekening tot gevolg. Goed voor het milieu én de clubkas, waardoor er meer geld beschikbaar komt voor wat echt belangrijk is: de sport! Nuon. We zijn er altijd. Kijk voor meer informatie op nuon.nl/club De belangrijkste voorwaarde voor deelname is dat de deelnemende amateur sportvereniging zelf verantwoordelijk is voor de eigen energierekening. Jouw sportclub hoeft geen klant van Nuon te zijn om mee te doen aan de wedstrijd.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 9