El Sportend Schiedam met borst vooruit Mede dankzij u al zestig jaar. Samen op weg naar de toekomst! Eerland wisselde van club Een vliegreis door de tijd nsuPER moÊü ümy Driemaal de snelste Tweemaal 7-5 Mager weekend Scyedam Zuur verlies Rotterdam The Hague gQ ^Airport You're welcome. o©@© Het Nieuwe Stadsblad woensdag 21 september 2016 10 Tot voor kort liep Schiedam met sportvoorzieningen achter op de buurgemeenten. Veel was oud en aan onderhoud toe. door Gerard S. Verver SCHIEDAM - Achterstallig onderhoud. Het was en is een veelgehoorde klacht. Binnenkort kan echter de borst vooruit. Op 8 oktober opent het WA4-sportpark en begin volgend jaar volgt de accommodatie van Hockey Combinatie Schiedam, waar overigens al volop gespeeld wordt. "Het wordt prachtig. Met dit complex komen we zeker in de Top-10 van Ne derland", constateert voor zitter Rene van der Klink trots. "Ook met de bijzon derheid dat drie van de zes velden watervelden zijn." De fusie tussen Spirit en De meeste velden op het nieuwe complex van HCS zijn inmiddels in gebruik. Aan het clubgebouw wordt nog hard gewerkt. Foto: Persgroep Asvion werpt zo volop zijn vruchten af. Eigenlijk werd al eerder over een combina tie gesproken, maar hielden sentimenten een koppeling tegen. Maar nu de gemeente dankzij het project Schie- dam-in-Beweging middelen kon vrijmaken voor een su- per-hockeycomplex durfde niemand in beide kampen de deur dicht te houden. "Het bood een geweldig toe komstperspectief", meent Van der Klink. "Daar kon niemand nee tegen zeggen." Dinsdag keken sponsors, le den-van de businessclub en andere relaties hun ogen uit. Van der Klink: "We staan in de startblokken om hier een nieuwe start te maken." SCHIEDAM - Britt Eerland (22) speelt komend seizoen voor het Franse Etival Clai- refontaine. De Schiedamse tafeltennis ster nam afscheid van het eveneens Franse Quimper, dat uit de hoogste afdeling degradeerde. Bij haar nieu we club vormt ze een team met de (van oorsprong Chi nese) Portugese Jieni Shao en Roemeense Camelia Postoaca. De één is nummer 42 van de wereldranglijst, de ander bezet mondiaal de 92e plaats. Eerland staat op 93. De Franse Pro A is één van de sterkere nationale competities in Europa. Eti val opende het seizoen met een 3-0 nederlaag bij Lille. De Schiedamse verloor met 3-1 van Yang. SCHIEDAM - Alsof het afge sproken werk was: zowel zaterdag (tegen UW 2) als zondag (bij hekkensluiter Arnhem Rhinos) wonnen de honkballers van Schie dam met 7-5. Overigens niet iets om trots op te zijn, want coach Leo Voogd noemt de uitbeurt bij de Rhionos zelfs "een draak van een wed strijd". Zondag sluit Schie dam, dat inmiddels zeker is van de tweede plaats, de competitie af met een thuis- beurt tegen Zwijndtecht. "Tegen die gasten hebben we nog wat goed te maken." Het wordt tevens de afscheids- wedstrijd van Michel Ver- vloet en' Kim Maltha, die hun slaghout aan de wilgen hangen. SCHIEDAM - In de uitbeurt bij Avanti hebben de tafelten nissers van Scyedam het de thuisclub wel moeilijk ge maakt, maar zijn er niet in geslaagd om de eerste com petitiewedstrijd winnend af te sluiten. Bij de Hazerswou- ders speelde kopman Steffen Greup een doorslaggevende rol en won drie partijen plus de dubbel. Na het 6-0 verlies tegen landskampioen Dozy Den Helder hebben de vrou wen van Scyedam het twee de optreden in de eredivisie weer met het maximale ver lies afgesloten. In Nieuwe- gein was VTN/N met 6-0 te sterk. Handbal Luke Verburg is het cross-seizoen veelbelovend gestart. De Schiedammer reed in het Belgische Steenhuffel naar de eerste plaats, kwam in Kessel door materiaalpech niet verder dan plek drie, maar was in Geraardsbergen weer de snelste. Zaterdag won hij in Vorselaar. Foto: PR Het gepromoveerde Ventura gaat een treetje hogerop ge woon door met waar ze in de eerste klasse mee bezig waren: winnen. De hand- balsters openden het seizoen met 26-13 winst op Dios en vervolgden met een 20-29 overwinning op Indus'67. Dammen Bij nogal- wat teams in de ereklasse ontbraken, door het uitvallen van hun lijn- vlucht, Oost-Europese spe lers. Zo miste Van Stigt Thans/Schiedam nieuwe ling Raymond Vipulis. Te gen landskampioen Hijken/ DTC konden de Schiedam mers geen vuist maken en verloren met 8-12. SCHIEDAM - "Weer een zure nederlaag", concludeert Nexus na het verlies tegen VZOD. Gingen de korfbal lers zeven dagen geleden tegen Korbatjo in de laatste minuut onderuit, nu gebeur de dat tegen de koploper weer. Nota bene door een zwaar omstreden strafworp: 15-16. Al voor de pauze luk te het Nexus om de bezoe kers met 7-8 bij te houden. Daarna bouwde VZOD de voorsprong uit, maar keerde de thuisploeg het tij en nam met 12-10 de leiding. Dat was van korte duur. De Noord- Hollanders namen, het ini tiatief over. Ver kwamen ze evenwel niet: 15-15 leek de eindstand te worden. Totdat de arbiter anders besliste. luchthaven omwonenoen |ing de Rotterdamse luchtvaarth,stone. Dez e zal worden gehouden op een toepasselijke .Brasserie Waalhaven'op Rotter locatie. rt SDreker is Jan Willem de The Hague Airport. Sprezer geschiedenis van de Rotterdamse luchtvaart r verrassende tussenlandingen. De lezingen worden gehouden op 10,12. 25 oktober 2016. U kunt zich opgeven via. xssz Zaterdag 8 _^9 339 °p «°»erdam The h! UUr)' blague Airport;

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 10