'Voor Schiedammers is het echt een feest van herkenning' Duurzame markt bij oude stadhuis Een greep uit Schiedam live! Chocolade festival Modeltreintjes Culinaire markt Fluisterboot Branderszwemtocht O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 21 september 2016 13 Voorzitter Phons Ockerse wil niet te veel tornen aan het concept 'Brandersfeesten' Het is bijna het laatste weekend van september en dat betekent dat Schiedam weer aan de vooravond staat van de traditionele Brandersfeesten. Voor de 32e keer alweer wordt het driedaagse evenement georganiseerd. Phons Ockerse, voorzitter van het bestuur Brandersfeesten, blikt vooruit. Door Bart van der Linden SCHIEDAM - Samenwerking. Het woord komt een paar keer terug in het verhaal van Phons Ockerse. Hij be nadrukt dat dit essentieel is om de. Brandersfeesten tot een groot succes te maken. Als iedereen bereid is zijn steentje bij te dragen, 'wordt het weer een heel mooi Schiedams feestje': "Je moet dit echt met elkaar doen. Ie dereen erbij betrekken. Dus de horeca, de watersport verenigingen en ga zo maar door." Ook dit jaar is er weer een bomvol programma opgezet, verdeeld over de vrijdag, za terdag en zondag. De jene- verstad is het toneel van on der meer een jeneverroute, het Chocoladefestival, een Branderszwemtocht door de havens van Schiedam, een miniatuurspoorlijn in de Nieuwe Passage en za terdagavond op het Land vanBelofte spectaculaire optredens van de zangeres sen Maan en Jennie Lena SCHIEDAM - In en rondom de Havenkerk en de prachtige monumentale distilleerde rijen waarin De Bonte Koe Chocolade gevestigd is, is het één grote chocoladebe leving. Het hele weekend kunnen bezoekers onder begeleiding van. een cho colatier repen, harten, lol ly's en maskers versieren. Kleine bezoekers maken handafdrukken in chocola de en kunnen hun ogen niet afhouden van het Hans en Grietje huisje dat gebouwd wordt tijdens het festival. Er draaien gratis chocolade kinderfilms, Willy Wonka uit 'Sjakie en de chocola defabriek' is ook aanwezig en bezoekers kunnen een chocolade-bad nemen. Bij de cocktailbar worden cho coladedrankjes gemixt. Natuurlijk wordt er ook gegeten en gedronken. In de imposante Havenkerk wordt drie avonden een viergangenchocoladediner geserveerd. Op zondag is het heerlijk wakker worden bij een chocolade-ontbijt. Zie ook: www.chocoladefes- tivalschiedam.nl. Phons Ockserse, die met de andere bestuursleden alweer druk bezig is met de Brandersfeesten van 2017, kijkt zonnig naar de toekomsr: "De kaders van de Brandersfeesten staan vast, daarbinnen kun je variëren." uit The Voice of Holland. Ockerse: "Leuk is ook dat de plezierbootjes weer terug zijn in de Lange Haven en we vuurwerk gaan afsteken vanaf het dak van het thea ter." Gondelvaart De Lange Haven; het onder werp is genoemd. En dan komt ook meteen de gon delvaart ter sprake. Al een paar jaar ontbreekt dit hoog tepunt van de Brandersfees ten in het programma. Maar niet getreurd: de hoop is dat in 2017 de gondels weer gaan varen. "Voor dit jaar is het net te vroeg", stelt Ockerse. "We wilden niet het risico lopen iets te gaan organise ren, terwijl de werkzaamhe den aan de Lange Haven nog niet waren afgerond." Drie jaar is Ockerse nu ER IS GOEDE HOOP DAT DE GONDELS VOLGEND JAAR WEER KUNNEN VAREN voorzitter van het bestuur Brandersfeesten. Namens hen is hij. tevreden over het programma van deze edi- tie. "We waren er snel uit wat we wilden. We heb ben weinig strubbelingen ondervonden. Alles is heel soepel verlopen." Maar zo'n voorbereiding vergt wel een lange aanloop. "We zijn nu al bezig met de organisatie van 2017", lacht hij. Trots Ockerse verwacht weer veel bezoekers. "Voor Schiedam mers is het echt een feest van herkenning. Iedereen is trots op dit feest." Hij. kijkt zonnig naar de toekomst. "Die is goed. Aan het con cept moeten we niet te veel tornen. De kaders van de Brandersfeesten staan vast, daarbinnen kun je variëren. Spreiding in de programme ring is daarin heel belang rijk." Wanneer is hij zelf tevreden? "Als we na drie dagen Brandersfeesten met z'n allen terug kunnen kij ken op een geslaagde editie. Dan ga ik zondagavond met een biertje nog even genie ten van de live muziek." Info Kijk voor het volledige pro gramma op www.branders- feesten.nl. Ook dit jaar kun je weer de speciale Brandersfeesten App downloaden. Hierop staat uiteraard het program ma en ook een plattegrond van de stad. SCHIEDAM - Op* de duurzame markt bij het stadhuis van Schiedam kunnen bezoe kers van de Brandersfeesten bij dertien kramen kennis maken met groene, duur zame en gezonde producten en diensten. Zaterdag is een meetwagen van de Milieu dienst Rijnmond aanwezig, die ter plaatse de luchtkwa liteit meet; de WoonWijzer- Wagen is op zondag present en wie altijd al eens in een elektrische auto heeft wil len rijden, kan een proefrit maken met een Nissan Leaf op de Broersvest. De thema- markt is georganiseerd door de Stichting Milieu Dichter bij in opdracht van de ge meente Schiedam. De duur zame markt voorziet ook in activiteiten voor kinderen. Het NME-centrum laat wa terdieren zien, die op naam gebracht kunnen worden met behulp van zoekkaar- ten. Kinderen met groene vingers mogen zich uitleven met stekjes en zaadjes bij de kraam van de Groene Raat. SCHIEDAM - Na de goed be zochte kijkdagen op de Bran dersfeesten van de afgelopen jaren, laat Modelspoorgroep 'De Nieuwe Waterweg' dit jaar wederom voor de jonge re en oudere bezoekers hun treinen rijden. Dit keer niet op de Hoogstraat, maar in de voormalige winkelruim te van Free Recordshop, in de Nieuwe Passage, onder ste verdieping. Eigenlijk bestaat de trein- baan uit diverse delen. Ieder lid van de groep heeft thuis een of meerdere stukken mo delbaan met een specifiek thema gebouwd. En elk jaar worden er nieuwe taferelen toegevoegd. Te zien zijn di verse grotere en kleinere stations, de Kethelbrug, een modern locomotiefdepot (in aanbouw), een bosbrand. Nieuwsgierig geworden? Loop tijdens de Branders- feesten de winkel eens bin nen. De leden van de mo delspoorgroep geven graag uitleg over hun veelzijdige hobby. Voor meer info, be zoek de website: www.msg- denieuwewaterweg.nl. SCHIEDAM - De culinaire versmarkt die al tien jaar in Schiedam georganiseerd werd en in juli van dit jaar voor het laatst op de Grote Markt was, krijgt een ver volg Tijdens de Brandersfeesten zullen in de lege winkel ruimte van het Miss Etam- pand in winkelcentrum Nieuwe Passage enkele ondernemers hun verspro ducten onder de aandacht brengen. De markt wordt aangevuld met een speci- aliteitenmarkt. Bedrijven, specialisten en organisaties presenteren hun producten en diensten. Van donderdag 22 tot en met zondag 25 september tijdens de winkelopeningstijden van de Nieuwe Passage. SCHIEDAM - Op 23 en 24 sep tember kun je tijdens de Brandersfeesten meevaren met de speciale fluisterboot by Night tour. Je geniet van een leuke avond vaartocht terwijl op de kades feest wordt gevierd. Vrijdag vanaf 20.00 uur, zaterdag vanaf 18.30 uur. Per kaartje 7,50. Voor meer info: 010-473 30 00. SCHIEDAM - In de Schiedam- se cafe's is vrijdag, zaterdag en zondag een gezellig mu ziekprogramma tijdens de Brandersfeesten. In cafe Sjiek vrijdag 23 sep tember vanaf 21.00 uur Am ber Roots, zaterdag om 15.00 uur 2B en van 21.00 tot 01.00 uur The Euro's, zondag van af 16.00 uur op deze locatie Vrienden van Sjiek Live: diverse grote Nederlandse artiesten. Bij Tapperij t Weeshuis vrij dag vanaf 21.50 uur Bodhi The Elephantshow, zater dag 13.50 uur Gentlemen of rock'nroll, vanaf 17.24 uur The Outlando's en vanaf 22.10 uur Biggs. Zondag treedt hier vanaf half vier 40 fingers Bombita's op. In cafe De Kleine herinne ring vrijdag 23 september vanaf 20.00 uur en zaterdag vanaf 17.00 uur zangeres Sa line Mare, na 19.00 uur Jean Claude Baeyens, en na 21.30 uur Martino. Deze treedt ook zondag om 20.00 uur op. Op de zondag hier ook achtereenvolgens Aissa Pi- peleers (15.00), Grace Reese (16.30) en Vicky Timmer mans (18.00). Bij Cafe Van der Wal vrijdag om 22.00 uur Bang the Skil let, zaterdag 22.00 uur The Dead Flowers en zondag vanaf 16.00 uur De Splinter Band. Graridcafe De Koemarkt brengt Francoise Pieters vrijdag om 20.00 uur, Bloa- spiepers zaterdag om 14.00 uur en Djensasound vanaf 20.00 uur. Koen Blom treedt zondag op vanaf 14.00 uur. Graauwe Hengst heeft vrij dag om 22.00 uur De Dood en Standup 69, zaterdag Mombassa en zondag Kees van Bemmel (16.00 uur). In 't Proosje verschillende dj's op alle dagen vanaf 14.00 uur. In cafe Het Anker zondag vanaf 15.00 uur Peter Been- se/Bob Offenberg. Die laatste treedt ook in cafe Pleinzigt zaterdag om 21.00 uur. Lucas Drinkwinkel heeft dagelijks avanaf 16.30 uur artietsen, 't Spul alleen op zaterdag vanaf 20.30 uur. Tijdens de historische Branders Zwemtocht zullen openwater zwemmers zaterdag tussen 11.00 en 13.00 uur hun slag slaan door de havens van Schiedam. Het startschot wordt gegeven in de haven bij Nolet. Zelf meedoen? Kijk op: www. branderszwemtocht.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 13