Week van de eenzaamheid Sens Verzekerd van goede zorg! DC Klinieken Thuiszorg Ouderen Frankelandgroep Verpleegkundigen niveau 5 Unieke kans voor Verpleegkundigen niveau 4 Praten over verdriet, eenzaamheid of zorgen? Bei, chat of mail 010-436 23 23 of 0900-0767 5 ct/m www.sensoor.nl Echte aandacht voor jouw verhaal ZORG WELZIJN Radeloosheid steekt vaak 's nachts de kop op. Naar schatting anderhalf miljoen Nederlanders voelt zich regelmatig eenzaam. De Week tegen Eenzaamheid vraagt aandacht voor dit probleem onder het motto Kom erbij! Want eenzaamheid aanpakken begint vaak met het ber tot en met zaterdag 1 oktober zijn er door het hele land honderden Kom erbij-activiteiten waar je nieuwe sociale contacten op kunt doen en bestaande contacten kunt versterken. Van samen eten tot een groepswandeling en van een workshop over omgaan met eenzaamheid tot een cultureel uitstapje. Afscheid Eenzaamheid heeft vele gezichten. Van ouderen die geen familie of vrienden meer hebben is eenzaam heid nog begrijpelijk, maar dat ook ogenschijnlijk soci ale of succesvolle mensen eenzaam kunnen zijn is vaak niet zichtbaar. Toos (74) is zo'n oudere. "Ik heb niemand meer over", vertelt ze met een zucht. "Mijn man is al tien jaar geleden overleden, mijn dochter woont in het buitenland en mijn vriendinnen zijn ook één voor één veel te jong weggevallen. Ik zie er nog best jong uit en ben ook wel actief, maar mijn activitei ten hebben hun glans ver loren. Als ik mijn dochter ga opzoeken, ben ik vooraf heel blij, maar halverwege zo'n vakantie ga ik al weer opzien tegen het afscheid. Dat laat ik natuurlijk niet merken maar eenmaal thuis schiet ik rechtstreeks de put in. Ik probeer echt EENZAAMHEID HEEFT VELE GEZICHTEN nog wel nieuwe kennissen te maken maar vaak heb ik geen zin meer om iets over mezelf te vertellen. Niet dat ik geheimen heb, maar ik word er verdrietig van en wil niet zeuren. Nou ja, misschien moet ik er toch meer op uit." Niet zeuren Niet zeuren is ook Adriaans motto. Toch zijn er dagen - en vooral nachten - dat hij zich radeloos voelt. "Omdat 'Al halverwege zo'n vakantie begin ik tegen het afscheid op te ik mijn diepste gevoelens met niemand kan delen", is zijn conclusie. Ik heb heel leuk werk in de culturele sector, maar hoewel we doorgaans vriendschap pelijk met elkaar omgaan, durf ik nooit het achterste van mijn tong te laten zien. Weet je wat ik nog het ergste vind? Dat ik mijn blijheid niet kan delen. Mis schien kinderachtig, maar als ik een goede productie heb helpen afleveren is er privé niemand trots op me. Natuurlijk komt dat omdat mijn werk voor alles gaat en ik daar al mijn tijd en energie in steek. Daardoor lukt het me niet om andere contacten te leggen." Hulp Algemene adviezen kunnen misschien net dat duwtje in de rug geven om verande ring in gang te zetten. Maak bijvoorbeeld eens een lijstje van oude contacten die ver waterd zijn en bel of mail die mensen. Probeer het contact te verdiepen met mensen met wie je al een oppervlakkig contact hebt. Praat met hen over wat je de laatste tijd bezighoudt, en vraag ook wat die ander zoal beleeft. Durf hulp te vragen, eventueel van een professional. Of probeer iets voor anderen te betekenen. Hulp aan buren of vrienden of vrijwilligerswerk, kan veel voldoening geven. Kijk voor meer informatie op www.eenzaam.nl Van donderdag 22 september tot en met zaterdag 1 oktober zijn er door net hele land honderden Kom erbij- activiteiten waar je nieuwe sociale contac ten op kunt doen en bestaande contacten kunt versterken. DC Klinieken bestaat uit 14 medisch specialistische centra waaronder DC Klinieken Rotterdam en DC Klinieken Schiedam. Al ruim 20 jaar verleent DC Klinieken kwalitatief hoogstaande zorg in een persoonlijke en patiëntvriendelijke omgeving. Waarom DC Klinieken? Korte wachtlijsten Persoonlijke aandacht Volledige vergoeding door alle zorgverzekeraars Vasteland 10, 3011 BL Rotterdam (088) 0100 900 rotterdam@dcklinieken.nl Laan van Bol'es 3, 3122 AE Schiedam (088) 0100 900 schiedam@dcklinieken.nl www.dcklinieken.nl Thuiszorg Ouderen Frankelandgroep (TOF) biedt Zorg Thuis aan zelfstandig wonende 55-plussers in Schiedam en Vlaardingen. TOF heeft meerdere vacatures voor: Heb je ambities om de opleiding voor niveau 5 te volgen? Solliciteer dan ook! Wij bieden een gratis opleiding voor Verpleegkundigen niveau 4 die een opleiding willen volgen voor niveau 5. De opleiding wordt dus voor je betaald! Ben je geinterreseerd? Solliciteer op: www.frankelandgroep.nl Frankelandgroep :;{%a0oniem^^^B Het Nieuwe Stadsblad woensdag 21 september 2016 25 gef inancierd dóór de gemeenten.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 25