woonbeurs SCHIE Woningen op brandweer- en UTO-terrein (De nieuwe najaarscoCCectie is 6innen! KORT NIEUWS NIEUWS UIT HET BLAUWHUIS Een markant figuur neemt helaas afscheid COLOFON NATUURLIJK GEZOND o.a. Gollé Haug Rabe Roberto Sarto Sommermann Toni COURTELLE MODE O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 21 september 2016 3 SCHIEDAM - De Branders- buurt was een volksbuurt temidden van branderijen en distilleerderijen. Door crisis in de jeneverbranche verpauperde de buurt. Tot de jaren zestig toen de politiek besloot om de huisjes daar te slopen voor een nieuwe brandweerkazerne. En twee jaar geleden verhuisde die brandweer weer naar een andere plek. Sindsdien staat het betonnen complex van 1,3 hectare leeg. De gemeente Schiedam als eigenaar van de grond gaat samen met projectontwik kelaar Van Wijnen de ka zerne slopen om plaats te maken voor 19 stadswonin gen. Die volgens de plannen van Architéma -van binnen modern en van buiten pas- De buurt heeft al een hele geschiedenis achter de rug. De bedoeling is nu dat het een levendige wijk wordt. sen bij de historische om geving. Met verschillende bouwhoogten, voorgevels en daken. 'Een kans om in het historisch centrum te wonen met alle gemak van de nieuwbouw', volgens de folder die wethouder Van Steenderen tijdens de woon- week onthulde. Eerder dit jaar presenteerde architectenbureau Archi téma tekeningen voor 50 woningen -aan de overkant van de brandweer op het voormalig UTO-terrein. Di recteur Dick Jansen heeft grote plannen voor huizen bouw op zijn terrein. Sinds de firma Herman Jansen Helaas heeft voorzitter Nico van der Vliet afscheid genomén als bestuurslid. Vorig jaar vertelde hij ons al dat hij met 70 jaar ging stoppen en een boek zou gaan schrijven, juist op het moment dat de ANBO Schiedam 70 jaar zou bestaan. Heb altijd gedacht dat het niet zo'n vaart zou lopen. 70 jaar?; Zelf vind ik het een beetje jong om als voorzit ter te stoppen, ben nu ook al deze grens gepasseerd. Maar je moet iemands wensen accepteren. Nu kwam daar ineens de verzelfstandiging van onze sociëteit bij en Nico vond dat een passende datum. Ons Dagelijks Bestuur bestaat nu uit: Andre van Riel/Voorzitter, Cor Heukels/Pen- ningmeester en Joke Ballijns/Secretaris, aangevuld met nog zes bestuursleden. 10 Beverages zijn bottelarij/fa briek heeft verplaatst naar Zoetermeer kan de buurt opgeknapt worden. Zelf wil Jansen de oude opstallen vermaken tot een museum annex proeffabriek en de an dere opstallen slopen. Histo risch staat er een verborgen schat op het fabrieksterrein. Een 18e-eeuws gebouw ont worpen door Giudiei net als de Korenbeurs. Een heren huis annex kantoor dat nu onzichtbaar ingeklemd staat tussen de aanbouw. Deze stadsvilla met tuin wordt weer openbaar gebied en ook de oude branderhuisjes (Zijlstraat) blijven gespaard. jaar Voorzitter/2e Penningmeester, Web site, Maandblad etc. aangevuld met een waslijst aan activiteiten voor de Schie- damse samenleving, het gaat een mens niet in de koude kleren zitten. Had dit alles persoonlijk met iets tastbaars vanuit de Gemeente beloond zien worden, maar helaas Nico: je zult het met de Oorkonde en een Erelidmaatschap van Soos Blauw huis moeten doen. Het zal voor zijn vrouw Yvonne best wel wennen zijn, deze bezige bij wat meer thuis, maar dan kan hij plaats nemen aan zijn nieuwe bureau voor het schrijven van zijn boek. Hoop dan ook dat ik dan een gesigneerd exemplaar van hem mag ontvangen. Tot volgende week! Joke Ballijns JÉA DE PERSGRjOEi NEDERLAND Contactgegevens redactie Bezorgklachten Delftseplein 27 I www.deweekkrant.nl 3013 AA Rotterdam T (06) 2929 9696 Verspreidkiachten E redactie.ns@persgroep.nl T (0900) 424 57 26 1 www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@persgroep.nl en advertentieverkoop T (088) 013 72 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenoniine.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85. E: rubriekenweekbladen@persgrbep.nl T (0900) 674 38 36 Of mail naar het volgende adres: advertising.west@persgroep.nl Druk De Persgroep Nederland Commercieel Directeur Dirk Renders Algemene voorwaarden en overige Dirk.Renders@persgroep.nl informatie 1 www.depersgroep.nl/adverteren Redactie Nieuwe Stadsblad Nieuwe Stadsblad is een uitgave Bart van Zessen van De Persgroep Nederland. Karin Moerman Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Alg. redactiechef Zuid-Holland uitgaven van de Persgroep Nederland. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@persgroep.nl De Persgroep Nederland Goed parkeren bij Sportpark A4 SCHIEDAM - Het college wil 690.000 euro vrijma ken voor de aanleg van een ontsluitingsweg naar sportpark A4 via de Laan van BoFEs. Daardoor kunnen auto mobilisten straks ook de luifel aan de Vlaardingse zijde bereiken en daar parkeren. Aan de Schiedamse kant van het op 8 oktober te openen sportpark komen 305 parkeerplaatsen, aan de 'Vlaardingse' kant 142. Vlaardingen stemde eer der niet in met een ont sluiting via de Eksterlaan, waardoor deze relatief dure ingreep nu noodza kelijk is. De verkeersveiligheid van de gehele Laan van Böl'Es is door deze ingreep nu onder de loep genomen. De straat zal versneld worden aangepakt en on der meer worden voorzien van rotondes. w Heeft u suggesties voor verbeteringen? Laat het ons weten via: redactie. ns@persgroep.nl Weg met zwerfvuil tijdens BF SCHIEDAM - Flesje leeg, of klaar met je sigaret? Na tuurlijk gooi je ook tijdens de Brandersfeesten je af val niet op straat. Op za terdag 24 september wij zen ludieke acts je op het voorkomen van zwerfvuil in de stad. staat voor verse groente en fruit van originele teelt. Waarbij smaak en voedingsstoften nog volledig aanwezig zijn Broersveld 137,3111 LG SCHIEDAM - 06-36546388 1II ■Mil 1.1—IB Zaterdag 8 oktober 10 - 16 uur WWW.WOONBEURS-SCHWQDAK.HJ- nieuwbouw - woonaanbod - inspiratie - styling - en meer Erik Wehrmeijer moet bemiddelen SCHIEDAM - Erik Wehrme ijer is bereid gevonden om uit te zoeken of Pop Up TV en de Stadsomroep Schiedam alsnog willen samenwerken. Om tot een definitief ad vies aan het Commis sariaat voor de Media te komen, zal er dinsdag 27 september een extra raadsvergadering worden gehouden. Op 6 november loopt de huidige zendmachtiging af, dus is het volgens bur gemeester Lamers mo menteel geen '5 maar 1 voor 12'. Leven in de 'Branderij' brengen. Dat willen Schiedam, distillateur Jansen en projectontwikkelaar Van Wijnen. Nieuwbouw met historische geveltjes moet de troosteloze Brandersbuurt weer levendig maken. Negentien stadwoningen op het terrein waar ooit de brandweerkazerne stond. Door Frank Willemse Voor service en een goed advies! De Loper 45, Vlaardingen - Holy

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 3