KORTING 'iMm ^0 M\ 1)[ Deuren dicht van Houtmanstraat R moa @0 ©@gd tosöï jsB 15% KORTING Laatste maand Ik hou van Holland Burgemeester Lamers opent vierde fotofestival Van de lezer: 'Vervuiling' Eigen Kracht Markt OP ALLE VARIF0CALE GLAZEN STANDAARD €69- €34,50 PREMIUM ELITE OP MAAT ÉM9 €74,50 ÊJ09T €99,50 Ê249 €124,50 €79 Op vertoon van deze bon ontvangt u over u gehele aankoopbedrag van 21 tot 28 september 2016. O www.nieuwestadsblad.nl Vanaf 26 september danst de club verder op sportpark Willem Alexander. SCHIEDAM - Leerlingen en docenten van Dans- en bal letstudio Schiedam Vlaar- dingen hebben zaterdag afscheid genomen van de hoofdlocatie aan de Corne- lis Houtmanstraat. Symbo lisch werd de deur gesloten door het jongste en oudste lid. "We hebben nog een groepsfoto gemaakt en ge danst. Het was een emotio neel moment, omdat we hier ruim tien jaar hebben geze ten", vertelt Nadine Kooke. Vrijdag om 15.00 uur krijgen ze de sleutel van sportpark Willem Alexander. SCHIEDAM - De publiekstrek ker Ik hou van Holland. Kunst na 1945 in het Ste delijk Museum Schiedam gaat zijn laatste maand in. De tentoonstelling koppelt de iconen van de Neder landse kunst aan de recente geschiedenis en bevat zo'n honderd kunstwerken van grote namen als Karei Ap pel, Jan Schoonhoven en Mariene Dumas. Er kwamen circa 100.000 bezoekers op af. Zondag 16 oktober is de laatste dag. Een van de hoogtepunten is de videoregistratie van de performance van Marina Abramovi en Ulay: Impon derabilia (1977), waarop we bezoekers een museum zien binnenkomen. Dat lukt al leen" als ze zich langs de naakte lichamen van de kunstenaars weten te ma noeuvreren. Het museum op de Hoog straat is open van dinsdag zondag: 10.00 -17.00 uur. Het Nieuwe Stadsblad woensdag 21 september 2016 5 SCHIEDAM - Het vierde Fo tofestival Schiedam wordt donderdag 13 oktober ge opend door burgemeester Lamers. Tijdens het ope ningsfeest in de Havenkerk kan er een eerste blik worden geworpen op de tentoonstel lingen in de prachtige geres taureerde kerk, waaronder De Zilveren Camera. De- louise treedt op en er wordt gedanst door de stad met de Silent City Disco. Van donderdag 13 tot en met zondag 16 oktober is het centrum van Schiedam in de ban van de vierde editie van het Fotofestival Schie dam. Het thema dit jaar is: Horen, Zien, Zwijgen. Net als voorgaande jaren wordt het Fotofestival Schiedam (FFS) gekenmerkt door de bijzondere combinatie met andere kunstdisciplines en exposities op historische locaties. Vier dagen lang vormt het oude centrum van Schie dam het decor voor exposi ties, films, kunstprojecten en workshops. Binnen het thema Horen, Zien, Zwijgen gaan fotografie en geluid de hoofdrol spelen. Tijdens de opening kunnen geluid (en een zekere stilte) natuurlijk niet ontbreken. Daarom zal, na het start schot van burgemeester La mers om 20.00 uur, Delouise het podium betreden. Op het programma van het festival keren een aantal bekende en populaire on derdelen terug, zoals de tentoonstelling van De Zil veren Camera, Neerlands bekendste wedstrijd voor persfotografie. Evenals Chambres de Schie, waarbij pas afgestudeerde fotografiestudenten expose ren in woonhuizen aan de Lange Haven. SCHIEDAM - "Zaterdag stap ten we uit de bus bij het Centraal Station en ik was ontzet over de vuiligheid op de stoep bij het station. Roken mag tegenwoordig nergens meer. Slecht voor de gezondheid maar wat ik zag vond ik slecht voor de ambiance. Ik denk dat ik wel duizenden sigaretten peuken heb gezien, ze lagen daar tegen de muur van het station aan. Duizenden en duizenden. Het moet toch mogelijk zijn deze viezigheid weg te ha len met een of ander appa raat. Dit is zo slecht voor de natuur." Betty Stolker SCHIEDAM - Zaterdag 8 ok tober is er tussen 11.00 en 14.00 uur een Eigen Kracht Markt in het Hof van Spa- land. Zo'n twintig organisaties die het leven beter, aangenamer, makkelijker maken, zijn die dag met een kraam aanwe zig. Zij geven informatie en tips over hoe Schiedam mers de kwaliteit van hun leven kunnen verbeteren. Denk hierbij aan vrijetijd- besteding, maaltijdservices, kleding- en voedselbanken, Nederlandse taalcursussen, vrijwilligerswerk en man telzorgondersteuning. Zeker ook interessant voor oudere mensen. Meer weten? noord- rand@wotschiedam.nl Het volledige en actuele programma is te vinden op: www. fotofestivalschiedam.nl 50% LZicht dichtbij NUTMEG. 25672886 Geldig van 1 augustus t/m 2 oktober 2016. 50% korting op alle types varifocale glazen. Niet geldig in combinatie met andere aanbiedingea Voor glasopties, zoals dunne glazen, gelden vaste toeslagen. De korting is geldig bij aankoop van elk montuur. 2016 Specsavers Optical Group. All rights reserved. specsavers.nl 13 specsaversnederland Hof van Spaland 72 0-4717830 d) l\\ J\N Met uitzondering van lopende acties.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 5