oticon Mogelijkheden duidelijk maken met Wist-Je-Datjes Oude wereld Nieuwe wereld O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 21 september 2016 7 OTICON Opn PC van Gent Hoortoestellen Korte Hoogstraat 6A 3131 BKVIaardingen Tel. 010-248 00 70 www.hoortoestellen-vangent.nl Eindelijk is er een hooroplossing die alle geluiden om u heen laat horen, zodat u gesprekken kunt voeren met meerdere sprekers en niet aileen met de persoon direct tegenover u. Dat is Oticon Opn™. Alleen Opn biedt een 360° geluidsbeleving door alle geluiden om u heen te beheren. Het resultaat? Een natuurlijkere beleving van geluid, het vermogen om spraak te begrijpen met meerdere sprekers tegelijk en het gemak uw focus te verleggen van de ene naar de andere spreker. Net zoals u gewend was. Ervaar Oticon Opn zelf, geheet vrijblijvend bij PC van Gent Hoortoestellen Bel 010-248 00 70 voor een afspraak ïiPod öiPhone OiPad "Er gebeurt al heel veel goeds en leuks in de wijken door de bewoners, maar ik maak graag goed bekend wat er allemaal nog méér mogelijk is", legt wethouder Mario Stam de campagne met 'Wist-Je-Datjes' uit. De komende tijd wordt in zeer toegankelijke taal uitgelegd waarvoor én hoe je bij de gemeente kunt aankloppen. Door Janet van Huisstede SCHIEDAM - "Ik ben er trots op te zien dat er in alle wijken zoveel door actieve Schiedammers wordt geor ganiseerd. Maar er is altijd ruimte voor meer initiatie ven!", stelt Mario Stam. "We merken dat niet iedereen de website van de gemeente goed begrijpt en daardoor ook niet weet hoe je ergens advies, steun of geld voor kunt aanvragen. Die weg wijzen we snel met de Wist- Je-Datjes." Straatteam Als voorbeeld geeft hij de Straatteams: "Elke straat is gebaat bij een straatteam. Want als buren elkaar goed kennen, zijn ze meer bij el kaar betrokken, helpen ze elkaar en wordt de omgeving gezelliger. Doordat er samen Focust op één spreker, onderdrukt alle andere sprekers. What's app-groepen worden opgezet, wordt het veiliger. En we voorkomen dat men sen eenzaam worden. Elk straatteam kan daarom elk jaar onder voorwaarden 500 euro krijgen om elkaar beter te leren kennen. Daarvan kun je bijvoorbeeld voor een straatfeest een springkussen HOE KUN JE ERGENS ADVIES, GELD OF STEUN VOOR VRAGEN? inhuren, en de kosten voor een evenement-aanvraag en straatafzetting bekostigen." Opent het geluidsbeeld en sluit geen sprekers buiten. De eerste hooroplossing met een 360° getuidsbeteving Goede initiatieven In tal van buurten ontstaan goede initiatieven die de ge meente graag steunt. Denk aan Buurtwerkplaats De Bu ren in Oost, de Buurttuin- vrouw in Oost, de Kansen- Fabriek in Nieuwland, De Erker in West, Hof in Zuid, De Brug in Noord. Mario Stam benadrukt dat steeds meer burgers zelf activitei ten organiseren. "Als ge meente kunnen we daarvan ook leren. Er wordt weinig vergaderd en veel beetge pakt. Ik hoop dat we die frisse inzet ook meer terug gaan zien in de wijkoverleg- gen. Ik zou er blij van wor den als wijkbewoners bun eigen ideeën en meningen met diezelfde spirit komen vertellen bij de wijkoverleg- gen. Laten Schiedammers Mario Stam vindt dat de grootste kracht van Schiedammers in hun eigen wijken en buurten liggen. Hij steunt die kracht, zoals bij de Buurtpost in Oost, graag vanuit de gemeente met advies of geld. ons vertellen hoe zij het graag willen!" Makkelijk leesbaar In de komende weken ver schijnen er op websites van wijk- en buurtorganisaties banners die meteen door klikken naar nuttige wijk- informatie. Bijvoorbeeld over Straatteams, Wijkover- Wijkprocesmana- gers, WOTs, Geveltuintjes en Wijkdeals. Op www. schiedam.nl/wijken kun je nu in makkelijke taal lezen hoe je steun voor activiteiten kunt krijgen. In het Nieuwe Stadsblad verschijnt elke drie weken uitleg over een onderwerp en PopUpTv gaat spotjes erover uitzenden. Wist je dat- er veel meer mogelijk is dan je nu misschien denkt. Wist je datje bijvoorbeeld ook in jouw wijk gebruik kunt maken van een wijkbudget. Daarvan kun je met je bu ren activiteiten organiseren en je wijk leuker en mooier maken. Vanaf deze week elke week een 'gouden tip' in deze krant. Lees en vooral: maak er gebruik van! PEOPLE FIRST

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 7