Van der Lindenprijs S£=r poo 1?o -|99 K49 Expo van roest tot Proust Onderstaand aanbod is geldig van donderdag 29 t/m zondag 2 oktober 2016. 3? ni> a Schiedam O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 28 september 2016 12 Het prijzengeld van de Anne-Marie van der Lindenprijs (zie foto) mag niet gaan zitten in scholing of informatie- en communicatietechnologie (ICT). Foto: archief Door Kor Kegel SCHIEDAM - De Franke- landgroep komt zelf niet in aanmerking voor de Anne- Marie van der Lindenprijs, waarvoor de inschrijving recent is geopend. Om ook maar een schijn van belan genverstrengeling te voorko men is de Frankelandgroep uitgesloten van deelname. Anne-Marie van der Lin den was tot 2016 directeur zorg en bestuurder van deze gerenommeerde zorgin stelling. Bij haar afscheid stelde Chris Oomen, be stuursvoorzitter van DSW Zorgverzekeraar, een naar haar genoemde prijs in het leven. Het is een eerbetoon voor haar verdiensten in de ouderenzorg. Jaarlijks stelt Oomen uit eigen middelen 25.000 euro beschikbaar voor zorg- en welzijnsinstel- lingen met een bijzonder project. Anne-Marie van der Linden is zelf voorzitter van de jury. En omdat haar 'oude' organisatie niet voor de prijs in aanmerking komt, kan de Frankelandgroep wel stevig in de jury vertegenwoordigd zijn. Huidig bestuurder Ben de Koning is jurylid evenals Els Nauta, hoofd kwaliteit en communicatie van de Frankelandgroep. De jury wordt gecompleteerd door Dirk Pons, directeur zorg hij DSW en Jan Driesen, neuroloog bij het Vlietland Ziekenhuis. Zij zullen in de week van 21 november bekendmaken wie de geno mineerden zijn. De uitslag wordt feestelijk gevierd op woensdag 14 december in het Wennekerpand. Tot nu toe zijn er twee in zendingen. Ziekenhuizen, verpleeghuizen, andere zorginstellingen en wel zijnsorganisaties kunnen tot 1 november een startend of lopend project indienen, dat direct de cliënten of patiën ten ten goede komt. SCHIEDAM - INTORNO orga niseert op 30 oktober een meerstemmige vespers voor maar liefst 50 stemmen. Een uniek evenement in de Ha- venkerk. Vijftig mensen gaan hier aan meedoen, zowel professionals als gevorderde amateurs. Ze zoeken nog een paar zangers of zangeressen. Geef je op via info@intorno. nl. De repetities zijn op 2, 9, en 30 oktober, de uitvoering is op 30 oktober, 17.00 uur in de Havenkerk. SCHIEDAM - Je hoeft maar aan de oude Schiedamse binnenstad te denken en je begrijpt meteen de woorden van Marcel Proust (1871- 1922) over vergankelijkheid. De Franse romanschrijver en intellectueel beschreef hoe met het vergaan der din gen een nieuwe werkelijk heid ontstaat, een nieuwe schoonheid ook. Zondag middag om vier uur gaat in Ruimte in Beweging aan de Boterstraat 81 een ten toonstelling open, waarin enkele kunstenaars inspe len op het citaat van Proust. Het zijn Nikolaj Dielemans, zijn vrouw Ank Harten- dorp, John Kok, Astrid Me ijer, Harry Schumacher en Karin de Visser. Volgende week een mooi verhaal van Kor Kegel over Dielemans in deze krant. SCHIEDAM - Wist je dat je met 500 euro subsidie van de ge meente je eigen Straatteam kunt oprichten? Daarmee kun je samen met je buren allerlei activiteiten organi seren. Immers: een goede huur is beter dan een verre vriend! En hoe heter je je bu ren leert kennen, hoe kleiner de kans dat er mensen een zaam worden in je straat. Er zijn nu al tientallen Schiedamse straatteams ac tief. Aan de Voorberghlaan hebben ze de straat opge fleurd met hanging baskets en in de Van Hallstraat orga niseren ze er leuke kinder activiteiten van. Sommige straatteams hebben hun ei gen Facebookpagina of een What's App-alert ingesteld om elkaar snel te informe ren bij verdachte situaties. Sommige teams zijn actiever dan één straat en spreken daarom van hun buurt- of wijkteam. En er zijn straat teams die samenwerken, zoals in Zuid waar ze samen Koningsdag en Halloween organiseren. Vooralle buren Vraag je een subsidie aan als straatteam, dan moet je kunnen aantonen dat de meeste buren het graag wil len en dat er iemand is die het geld goed kan beheren. Een handtekeningenlijst is dan handig. Bedenk dat het bedrag niet bedoeld is voor eten of drinken en dat je aan het eind van het jaar wel moet verantwoorden wat je met het geld hebt gedaan. Zo vraag je het aan: Kijk op www.schiedam.nl/wijken wie de wijkprocesmanager is van jouw wijk of bel 14010 en vraag naar de wijkpro- cesmanagers van Schiedam. Bespreek samen wat er mo gelijk ié in jouw straat. In de Louise de Colignystraat en Nassau Dillënburgstraat organiseerde het Straatteam in augustus een Italiaanse avond. VOORDEEI I. C00P it tówosappefsop Baquette kruidenboter duo 2 pakken 2 stuks g'woon toiletpapier 3 laags pak a 8 rollen Vers geperst sinaasappelsap fles 1000 ml Stoney Creek chardonnay, shiraz red of shiraz rose 2 nessen 750 ml Meikan houdbare melk halfvolle, magere of volle 5 pakken a 1000 ml V V Wicky mini fruit, framboos, sinas, aardbei of appel 10 pakjes a 200 ml le aanbiedingen zijn bestemd voor thuisgebruik, dus niet voor handelsdoeleinden. 's-Gravenlandseweg 606-608 Oi

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 11