Woonplus nieuws Groot onderhoud Van Beethovenflat van start i werkende verwarming goed De cv bijvullen voor een Algemeen 'We pakken 160 woningen aan, zowel binnen als buiten' Maakt de verwarming lawaai? 1 3 i Maakt uw cv lawaai wanneer er water doorheen stroomt? Of worden de radiatoren niet goed warm? Zorg er dan voor dat u de centrale verwarming op de juiste manier vult en ontlucht. Komt er lucht in het systeem, dan werkt de cv minder goed. Bijvullen is in ieder geval nodig, wanneer de waterdruk lager dan 1 bar is. Heeft u een serviceabonnement? Dan zorgen wij hiervoor! Cv bijvullen 1.Zet uw kamerthermostaat op de laagste stand. Wacht ongeveer tien minuten tot uw cv-ketel maximaal 40 graden aangeeft. 2. Haal de stekker van de cv-ketel uit het stopcontact. 3.Sluit de vulslang aan op een waterkraan. 4. Het vulpunt zit meestal bij een radiator, in de keuken, badkamer of direct op de cv-ketel. Haal de afsluitdop van het vul punt af. En sluit de vulslang aan op een waterkraan. 5. Draai eerst de waterkraan een stukje open. Draai daarna het afsluitkraantje bij het vulpunt open, het bijvullen begint nu. 6. Sluit de vulkraan ?odra de meter tussen de 1,5 en 2 bar staat. Sluit de water kraan en koppel de slang af. Vang het water uit de slang op met een emmer. Ontluchten Ontlucht uw installatie na het bijvullen. Open één voor één de ontluchtingskraantjes op de radiatoren en laat de lucht ontsnappen. Draai daarvoor met het speciale sleuteltje het ontluchtingspunt van elke radiator een halve slag open. Begin met de radiatoren die het laagst geplaatst zijn en sluit het ontluchtingspunt zodra er water uitkomt. Vergeet ook de ontluchtingsventielen op de cv/leidingen niet. Deze bevinden zich meestal op een bocht in de leiding aan het plafond. Houd een doek bij de hand. Zet de cv-ketel weer aan en zet de kamer thermostaat weer op de gewenste stand. U kunt deze handeling eventueel een paar dagen achter elkaar uitvoeren. Eén van de speerpunten van Woonplus is het vitaliseren van de vastgoed portefeuille. We willen in Schiedam voldoende betaalbare huurwoningen van een goede kwaliteit beschikbaar houden. Onlangs startte groot onderhoud aan de Van Beethovenflat. Door deze flinke opknapbeurt verwachten we dat deze flat weer zo'n twintig jaar mee kan. Dit bereiken we door meer comfort aan te brengen en door het verbeteren van de installaties. Woonplus startte ruim een jaar geleden met de voorbereidingen van dit project. "Dat moest ook wel, want het is een omvangrijk project", vertelt Rob Kruining, project manager Onderhoud. "Het gaat om in totaal 160 woningen. Eind augustus hebben we de bewoners tijdens bewonersavonden geïnfor meerd over de geplande werkzaamheden". Wat gaat er gebeuren? "We zijn begonnen met het vervangen van de collectieve cv-ketels. Daarna start de aannemer met het aanleggen van de hoofd leidingen voor de verwarming. Verder isoleren we de gevel, plaatsen we dubbel glas, ver vangen we de radiatoren en leggen we een collectief warmtesysteem aan. Een andere belangrijke aanpassing is het verwijderen van de boiler in de keuken. Naast werkzaam heden binnen de woning, vinden ook werk zaamheden buiten de woning plaats. De vluchtbalkons worden aangepakt en de hal wordt opnieuw geschilderd", legt Kruining uit. Wat levert het op?- "De aanpassingen in de woning zorgen voor meer comfort. De betere isolatie en het dubbel glas zorgen voor een lagere energie- rekening. Dat is natuurlijk wel afhankelijk van het individuele stookgedrag. Door de aanpassing van de verwarming kunnen de bewoners ook gerichter stoken. Via een nieuwe thermostaat kan veel nauwkeuriger worden aangegeven hoe warm men de woning wil hebben. Door het plaatsen van een collectief warmwatersysteem beschikken de bewoners altijd over warm water en hoeven ze niet te wachten tot de boiler weer warm is", gaat Kruining verder. Weten waar Je aan toe bent "Dit onderhoudsproject levert een mooiere flat op, maar is ingrijpend voor de bewoners", zegt projectleider Wonen, Hayo Flink. Hij zorgt in dit project vooral voor een goede afstemming met de bewoners en andere betrokkenen. "Het is belangrijk dat de bewo ners steeds goed weten waar ze aan toe zijn, want dat maakt overlast van de werkzaam heden dragelijker, We informeren ze daarom via een informatieboekje en nieuwsbrieven en we zorgen voor een vast aanspreekpunt bij de aannemer en bij Woonplus. Elke woensdag houden we van 11 tot 12 uur spreekuur op nummer 146 en we gaan op huisbezoek als een bewoner dat wenst." Meer Informatie De nieuwsbrieven óver het onderhoud aan de Van Beethovenflat zijn terug te vinden op www.woonplus.nl op de pagina 'Ik ben huur der'. Daar is een apartè pagina ingericht voor dit onderhoudsproject. Projectleider Hayo Flink en projectmanager Rob Kruining Algemeen Valeriusstraat 3 Postbus 25 3100 AA Schiedam (010) 20 45 100 www.woonplus.nl WE Beheer B.V. Colofon (010) 20 45 204 Woonplus verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Aan de inhoud kunnen geen rechten worden ontleend. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt woensdag 26 oktober.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 16