september 2016 mg r. Y t p V' 24 uur per dag Column Onderhoud Geen feest? Digitaal reparatieverzoek: k 1 mdf i»» I i J Jl 0 0 Ir ^ËËtÊÈ Kort' Vervangen douche en toilet in complex Korte Haven Terugblik Nieuwland Life 2016 In de wijken "Wij gaan in onze buurt een feest organiseren, waarbij alle buurt genoten welkom zijn. Zo leren we elkaar kennen, wat goed is voor de sfeer in de buurt." Ik reageerde enthousiast toen enkele huurders mij dit vertelden: "Goed idee. Doen!" Een goed idee, want als woningcorporatie juichen we elk initiatief dat bijdraagt aan de leefkwaliteit van een buurt van harte toe. Bovendien is 'bewonersparticipatie' de laatste jaren het credo. Een paar weken later kwam ik de vrij willigers weer tegen, deze keer minder enthousiast. De aanvraag van de nodige vergunning was géén feest: veel eisen, een berg administratie en de vraag of alles op tijd rond zou zijn. Natuurlijk begrijp ik dat er regels nodig zijn. We hebben er bij Woonplus een heleboel. Regels waar we als organisatie aan moeten voldoen en regels voor onze klanten, leveranciers en medewerkers. Die regels zorgen voor orde, overzicht, veiligheid, eerlijk zaken doen. Dit is de 'systeemwereld' die ervoor moet zorgen dat alles in de 'leefwereld' (de werkelijke wereld) goed verloopt. Hierin zie ik de uit daging voor ons als organisaties: zorgen voor regels die de leefwereld onder steunen en er tegelijkertijd voor zorgen dat ze hun doel niet voorbij schieten. Dat doet mij denken aan een discussie die al jaren speelt in de 'verkeerswereld': het ontbreken van verkeersborden langs de weg kan leiden tot onveilige situaties, maar een overschot aan verkeersborden ook. Verder denk ik hierbij aan de slogan van de Belastingdienst: "Leuker kunnen we het niet maken, wel makkelijker". Wat mij betreft voegen we daar als orga nisaties, als het kan, "en sneller" aan toe. En het buurtfeest? Dat kon gelukkig doorgaan. De vergunning was op tijd binnen. Bob Venhuizen Directeur-bestuurder Reacties op deze column zijn natuurlijk welkom. Deze kunt u met mij delen via db@woonplus.nl. U kunt op elk tijdstip van de dag en alle dagen van de week een reparatie- verzoek digitaal melden. Het verzoek komt bij ons meteen op de juiste plek binnen. We kunnen hierdoor reparatie- verzoeken sneller verwerken. Wanneer een reparatieverzoek via de website is gemeld, nemen we binnen één werk dag per e-mail contact met u op. Het via de website melden van een reparatie verzoek gaat eenvoudig. Ga naar de start pagina www.woonplus.nl en klik op de knop 'reparatieverzoek melden'. De vervolgstappen spreken voor zich. Telefonisch melden Natuurlijk kunt u reparatieverzoeken ook telefonisch bij ons melden van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 11.00 uur via het telefoonnummer (010) 204 51 00. Via optie 1 in het keuzemenu komt u direct bij de juiste afdeling terecht. Wat.te doen bij een spoedeisend reparatieverzoek? U kunt dan ook naar het telefoonnummer (010) 204 51 00 bellen. Na kantoortijd wordt u automatisch doorgeschakeld naar onze wachtdienst. Die helpt u dan verder. Let op: dit geldt uitsluitend voor spoed eisende reparatieverzoeken. Spoedeisende reparatieverzoeken zijn: ernstige lekkage waarbij wateroverlast wordt veroorzaakt; uitvallen van centrale verwarming; gebroken ruit(en) in de woning waardoor een gevaarlijke situatie ontstaat; na inbraak en calamiteiten. Meer informatie? Informatie over (spoedeisende) reparatie verzoeken en vindt u op www.woonplus.nl. y i N, ...Sm *1 a' Jü 3 T5' Z Aan de Korte Haven (nummers 11-91) worden de toiletten en douches ver vangen. Voorafgaand aan de opdracht zijn alle woningen door medewerkers van Woonplus bezocht en is de onder- houdsstaat van de toiletten en douches beoordeeld. In ruim 60% van de woningen worden de vervangingswerkzaamheden uitgevoerd. Planning De werkzaamheden starten eind sep tember en zijn naar verwachting in december afgerond. Voor de bewoners waar werkzaamheden worden uitgevoerd is een wisselwoning beschikbaar voor douche- en toiletgebruik. Vragen? Bewoners van het complex zijn met een brief over de werkzaamheden geïnformeerd. Voor vragen kunt u contact opnemen met de afdeling Reparatieverzoeken van Woonplus via reparatieverzoeken@woonplus.nl of op werkdagen tussen 08.00 - 11.00 uur via 010 - 20 45 100 (toets 1). Op zaterdag 10 september vond op het Dreesplein het evenement 'Nieuwland Life 2016' plaats. Er was een zeer gevarieerd programma met veel muziek, dans en zang en enkele mijlpalen voor Nieuwland. Rond het middaguur werd het festival geopend door wethouder Mario Stam en Bob Venhuizen, directeur-bestuurder van Woonplus. Even later overhandigde Burge meester Lamers de derde KVO-ster (van het Keurmerk Veilig Ondernemen) aan de winkeliersvereniging Nolenslaan. Een enorme prestatie, aangezien er maar weinig winkel gebieden zijn met drie sterren. De inspan ningen van de winkeliers zorgen ervoor dat het veilig en aantrekkelijk ondernemen is op de Nolenslaan. Zilver Tijdens Nieuwland Life werd ook het start schot gegeven voor het nieuwe project 'de Klussendienst Nieuwland'. Deze dienst moet ervoor zorgen dat Nieuwlanders werkervaring opdoen en daardoor meer kansen krijgen op de arbeidsmarkt. Verder werd de Nieuwlandse Nouska Fontijn ge huldigd. Zij wist op de Olympische spelen in Brazilië een zilveren medaille te winnen bij het boksen. Meer informatie? Veel dank gaat uit naar alle vrijwilligers, die Nieuwland Life 2016 tot een succes hebben gemaakt. Voor meer informatie en achter gronden: www.schiedam-nieuwland.nl Openingstijden en afspraak maken Ons kantoor is van maandag t/m vrijdag van 08.00 - 17.00 uur geopend. Woonplus werkt op afspraak. U kunt zelf via www.woonplus.nl een afspraak maken op het moment dat het u uitkomt. U kunt ook op werkdagen bellen tijdens ons tele fonisch spreekuur van 08.00 - 11.00 uur. Telefonische bereikbaarheid Woonplus is op werkdagen tussen 08.00 en 11.00 uur telefonisch bereikbaar via (010) 20 45 100. U kunt de volgende keuze maken: 1Reparatieverzoeken, vragen van de huurders 2.Verhuur, huuropzegging, nieuwe woning, woonruimteverdeling 3. Eindafrekening, afrekening stookkosten, incasso en/of servicekosten 4. Vragen/meldingen over woonomgeving, vervuiling, ongedierte of overlast 5.Overige vragen Website Veel informatie is ook terug te vinden op www.woonplus.nl. Staat het antwoord op uw vraag er niet bij of is het niet het antwoord dat u zoekt? Dan kunt u uw vraag ook stellen door het contactformulier in te Vullen. Dit kan 24 uur per dag, op het moment dat het u uitkomt. Reparatieverzoek U kunt uw reparatieverzoek doen via onze website. Aan de hand van uw digitale melding, nemen wij contact met u op voor verdere afhandeling. Ook kunt u maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 11.00 uur uw reparatieverzoek melden via telefoon nummer (010) 20 45 100, keuze 1. Spoedeisende reparatieverzoeken kunt op alle dagen en tijdstippen doen via (010) 20 45 100. Buiten kantoortijden wordt u dan doorverbonden met onze nooddienst.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 17