Achtbanen op RTHA Wie jarig is trakteert... Rotterdam The Hague gQ Airport You're welcome. Onze luchthaven bestaat deze week 60 jaar. Samen met buurtbewoners, passagiers en alle medewerkers zal de luchthaven de komende weken aandacht besteden aan haar verjaardag. "Het is daarom goed dat wij samen met vertegenwoordigers van de omwonenden, verschillende gemeen ten en ondernemers uit de regio in gesprek zijn over de toekomst van deze luchthaven. JL mm Woensdag 28 september 2016 3k'www.nieuwestadsblad.nl Rotterdam The Hague Airport bestaat 60 jaar In onze internationaal actieve regio speelt bereikbaarheid van en vanuit het buitenland een belangrijke rol. Rotterdam The Hague Airport ondersteunt niet alleen bedrijven, maar ook overheden en internationale organisaties. De luchthaven is een onmisbare economische factor die internationale bedrijvigheid en de daarbij horende werkgelegenheid naar de regio trekt. Rotterdam The Hague Airport draagt op die manier bij aan een sterke concurrentiepositie voor de regio. Zo staat de lucht haven in dienst van werkgelegenheid en welvaart van zo'n 4,5 miljoen inwoners van de Randstad. De Rotterdamse luchtvaartgeschiedenis gaat heel ver terug: naar 1783, toen het eerste bemande voertuig boven Nederland vloog: een lucht ballon steeg op in Rotterdam. In 1920 kwam er voor het eerst een vlieg veld in Rotterdam, aan de Waalhaven. Dat werd in de oorlog verwoest, en in de jaren '50 werd besloten tot de bouw van een hele nieuwe luchthaven. Op 1 oktober 1956 verrichtte toenmalig burgemeester Van Walsum de openingsplechtigheid van de Gemeentelijke Luchthaven Rotterdam, die door de Rotterdammers al snel 'Zestienhoven' genoemd werd, naar de Zestienhovenpolder waar het vliegveld ook nu nog ligt. Tien jaar tater werd de start- en landingsbaan verlengd van 1300 naar 2200 meter, de huidige lengte. Directeur Ron Louwerse: "Natuurlijk zijn wij trots op de afgelopen zestig jaar. Voor veel Rotterdammers en andere inwoners uit de metropool Zuid West Nederland is deze luchthaven het vaste begin- en eindpunt van een zakenreis of vakantie. Maar hoe leuk terugkijken ook is, ik vind het nog belangrijker om samen met onze omgeving te kijken naar de volgende zestig jaar. Het is daarom goed dat wij samen met vertegenwoordigers van de omwonenden, verschillende gemeenten en ondernemers uit de regio in gesprek zijn over de toekomst van deze luchthaven." De maand oktober zal bol staan van de activiteiten. Dat begint natuurlijk op de verjaardag, zaterdag 1 oktober. Dan gaan medewerkers van Rotterdam The Hague Airport gebak uitdelen in de omgeving, en krijgen ook alle aankomende en vertrekkende passa giers een feestelijk gebakje. Op die dag gaat ook een speciale website live, met daarop de geschiedenis van de afgelopen zestig jaar door de ogen van reizigers, omwonenden en oud-medewerkers. Op 5 en 10 en 25 oktober ontvangt het vliegveld leeftijdgenoten, uit de regio. Hiervoor hebben al velen zich aangemeld. Op 8 oktober is er een Super Kinderdag. Historicus Jan Willem de Wijn verzorgt een aantal lezingen met als titel "Rotterdam,luchtvaartstad" alle omwonenden worden daarvoor van harte uitgenodigd. Voor alle activiteiten, en informatie over hoe u zich kan aanmelden om deel te nemen kunt u terecht op www.rotterdamthehagueairport.nl Rotterdam The Hague Airport is niet alleen het vertrek- of eindpunt van een reis, voor veel mensen is het ook een werkplek. In de binnenkant van deze krant vindt u acht portretten van medewerkers van en op de luchthaven. In deze serie "Achtbanen op RTHA" gaan de geïnterviewden in op hun werken hun passie voor de luchtvaart. Zij beantwoor den ook de vraag: hoe zou mijn baan er 60 jaar geleden uit hebben gezien...? In de jubileummaand nodigt de luchthaven omwonenden uit voor een lezing over de Rotterdamse iuchtvaarthistorie. Deze lezing zal worden gehouden op een toepasselijke locatie: 'Brasserie Waalhaven' op Rotterdam The Hague Airport. Spreker is Jan Willem de Wijn, historicus en auteur van (onder meer) het jubileumboek 'Woorden en Daden in de geschiedenis van de Rotterdamse luchtvaart'. Omdat de Rotterdamse luchtvaartgeschiedenis veel verder terug gaat dan 1956, zal de lezing in het teken staan van 'Rotterdam Luchtvaartstad'. Jan Willem de Wijn zal het publiek mee terug nemen op een vliegreis door de tijd met verrassende tussenlandingen. De lezingen worden gehouden op 10,12, 25 en 27 oktober 2016. U kunt zich opgeven via: www.rotterdamthehagueairport.nl/historischelezing Op 1 oktober 2016 viert Rotterdam The Hague Airport haar 60e verjaardag. Een mijlpaal waar we erg trots op zijn. Bij een metropooiregio als de onze hoort nou eenmaal een luchthaven. Voor werkgelegenheid, voor de economie van de regio en natuurlijk om zelf te kunnen vliegen voor zaken of vakantie. Zestig jaar luchthaven betekent ook: zestig jaar door en door verbonden met de regio. Die verbondenheid met de regio, willen wij ook tot uitdrukking brengen. Daarom hebben wij een jubileum- groen-fonds opgericht, waaruit wij een schenking gaan doen aan basisscholen in de omgeving. Wij roepen alle scholen uit de regio op om ons een 'groen' voorstel te doen voor een goed geschenk. Een speeltoestel, een nieuwe boom, een opknapbeurt voor een groen plein, scholen kunnen zelf aangeven waar zij het meest gebaat mee zouden zijn. Als het maar een 'groen' idee is! De beste ideeën zullen wij belonen. 1956 2016

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 1