Film deze week: Absolutely Fabulous Babyconcerten (5-14 maanden) AGENDA Laatste maand Ik hou van Holland Nacht van de Geschiedenis Burgemeester Lamers opent fotofestival Activiteiten voor de agenda ACTIVITEITEN Laatste kaarten De Verleiders Voorstelling incl. diner Britse theaterhit in theater Staconcert Focus in Wennekerpand O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 28 september 2016 22 SCHIEDAM - De publiekstrek ker Ik hou van Holland. Kunst na 1945 in het Ste delijk Museum Schiedam gaat zijn laatste maand in. De tentoonstelling koppelt de iconen van de Neder landse kunst aan de recente geschiedenis en bevat zo'n honderd kunstwerken van grote namen als Karei Ap pel, Jan Schoonhoven en Mariene Dumas. Er kwamen al ongeveer 100.000 bezoekers op af. Zondag 16 oktober is de laat ste dag. Hoogstraat 112,. toegang 9 euro 4,50 en andere speci ale tarieven). SCHIEDAM - Duik op zaterdag 8 oktober eens een avondje dé geschiedenis in. Laat je verrassen door de boeiende sprekers, maak een nachte lijke wandeling door donker Schiedam' en dans tot mid dernacht tijdens het eind- bal. Zakkendragers met fak kels begeleiden je naar de bijzondere locaties. Info De toegangsprijs voor de hele nacht is tien euro. Maak gebruik van de ticket service op: www.sdam.nl. SCHIEDAM - Deze week draait de kaskraker 'Absolutely Fa bulous: The Movie' in Wen- neker Cinema. Sweety, darling! Absolutely Fabulous: The Movie brengt Edina (Jennifer Saunders), Patsy (Joanna Lumley) en de rest van de cast van de Britse hit serie weer bij elkaar voor hun eerste wilde en glamou- reuze avontuur op het witte doek, met alle hilarische ge volgen van dien. De twee fa- shionista's leven nog steeds het luxe leven bestaande uit winkelen, drinken én stap pen in de meest trendy hot spots van Londen. Wanneer ze de schuld krijgen van een incident tijdens een über- hip fashionfeestje vluchten ze op de bonnefooi naar de speeltuin voor de superrij ken, de Franse Rivièra. Q Te zien op vrijdag 30 september en zaterdag 1 oktober om 21.00 uur in de grote zaal, woensdag 5 oktober om 15.00 uur in de kleine zaal. SCHIEDAM - Het vierde Fo tofestival Schiedam wordt donderdag 13 oktober ge opend door burgemeester Lamers. Tijdens het ope ningsfeest in de Havenkerk kan er een eerste blik wor den geworpen op de ten toonstellingen in de prach tige gerestaureerde kerk, waaronder De Zilveren Camera. Delouise treedt op en er wordt gedanst door de stad met de Silent City Dis co. Van donderdag 13 tot en met zondag 16 oktober is het centrum van Schiedam in de ban van de vierde editie van het Fotofestival Schie dam. Het thema dit jaar is: Horen, Zien, Zwijgen. Net als voorgaande jaren wordt het Fotofestival Schiedam (FFS) gekenmerkt door de bijzondere combinatie met andere kunstdisciplines en exposities op historische locaties. Vier dagen lang vormt het oude centrum van Schie dam het decor voor exposi ties, films, kunstprojecten en workshops. Binnen het thema Horen, Zien, Zwijgen spelen fotografie en geluid de hoofdrol. Tijdens de ope ning kunnen geluid (en een zekere stilte) niet ontbreken. Daarom zal, na het start schot van burgemeester La mers om 20.00 uur, Delouise het podium betreden. SCHIEDAM - Heb je ook leuke activiteiten op cultureel, muzikaal of literair gebied te melden voor de agenda? Plaats deze dan zelf in de agenda op de website van het Nieuwe Stadsblad: www.nieuwestadsblad.nl. Wij doen dan ons best om dit agendabëricht ook mee te nemen in de agendapagi na in de krant en te plaatsen op Facebook en Twitter. Nieuwe start Inloopconcerten SCHIEDAM - Het nieuwe seizoen inloopconcerten begint zaterdag 1 oktober om 15.00 uur in de Grote Kerk. Vanuit Rotterdam komt het koor Collegium Caccini. Medewerking verlenen Yolanda v.d. Prein op vleugel en Karin Hoenselaar (sopraan). De toegang is nog steeds vrij, wel is er een deurcollecte bij de uitgang. 1 oktober, 15.00 uur, toe ganggratis Kinderboeken weekconcert SCHIEDAM - Zaterdag 8 oktober vindt het Kin derboekenweekconcert plaats in de Bibliotheek in de Korenbeurs. Zing samen met je hele familie bekende kinderliedjes mee en luister vooraf naar de Voorleesbrigade. Het leerlingenorkest van muziekvereniging St. Radboud, aangevuld met enkele volwassen leden, speelt een aantal bekende Nederlandse (kinderliedjes en klas sieke muziekwijsjes van Mozart. 8 oktober, 16.00-17.00 uur, toegang gratis Het baste concert om de kleintjes liefde mee in te blazen. Speciaal voor de allerkleinsten en hun ouders verzamelde Niki Jacobs de mooiste wiege- slaap- en kinderliedjes uit alle windstreken. Door het theater SCHIEDAM - Vanuit de intie me, veilige setting van een prachtige bedoeïenentent neemt ze haar bezoekers mee op reis, naar verre oor den en exotische bestem mingen. Want ook op de meest afgelegen plekken zingen moeders en vaders hun kinderen zachtjes wie gend mooie liedjes toe, recht het hart in. Niki's babyconcert is het beste instrument om de al lerkleinsten liefde mee in te blazen. Ook al kan de baby nog niets verstaan, op een dieper niveau wordt alles al lang begrepen. Niki Jacobs zingt en speelt gitaar en wordt begeleid door Pieter Jan Cramer op accordeon. Geschikt voor baby's van 5 tot 14 maanden. Duur: 30 minuten. Jacobs werd be kend met haar inlevende vertolkingen van muziek die uiteenloopt van Joodse soul, pop, jazz tot Ameri kaanse folk. Ze heeft over de hele wereld op prachtige podia gestaan in onder meer Washington, New York, Bu dapest en München. Ze was zeer succesvol met haar the aterconcert Grens verhalen, die van de Volkskrant vijf sterren kreeg. Uit alle windstreken is zon dag 9 oktober, om 09.30 uur 10.30 uur 11.30 uur, te zien in het Wennekerpand. Toe gang familieticket: 25,00. In houd ticket: toegang voor in het totaal tien volwassenen en één baby. Toegang op het podium max. één volwas sene en één baby. Overige volwassenen moeten plaats nemen in de zaal. Na het laatste succesvolle deel Door de bank genomen is dit het onvermijdelijke vierde deel in de glorieuze reeks van De Verleiders voorstellingen: Slikken en stikken. Victor Löw, George van Houts, Tom de Ket, Le opold Witte en Martijn Fi scher brengén een second opinion over ons zorgstel sel. Donderdag 6 oktober, 20.15 uur, laatste kaarteil. Toegang: 29,00. Na de verrassende dinerthe ater-hit Vader komt Nanna Tieman naar het Wenneker pand met Feest! Ook dit keer kunnen gasten genieten van een driegangendiner en drie consumpties tijdens de voorstelling. In Feest! vra gen de acteurs zich met het publiek af waarom het toch zo moeilijk is om voluit te genieten van al het moois dat het leven biedt? Vrijdag 7 oktober, 19.00 uur, Wennekerpand, 47,50. De Britse theaterhit British Pop Invasion komt naar Theater aan de Schie met een heerlijke tributeshow. De beste Engelse popmuziek uit de gouden jaren 60 komt voorbij. Dinsdag 11 oktober, 20.15 uur, 24,00. SCHIEDAM - Focus is een Ne derlandse progrockband, vooral bekend uit de jaren zeventig om zijn instrumen tale muziek, een combinatie van invloeden uit klassiek, rock en jazz. De belangrijkste leden uit die tijd waren Thijs van Leeren Jan Akkerman. De hoofdzakelijk instrumentale hits Hocus Pocus, House Of The King en Sylvia hebben zich als tijdloos bewezen. Albums als Moving Waves, Focüs 3 en Hamburger Con certo staan te boek als mo numentaal. Terug van weggegeweest Sinds het begin van de nieu we eeuw is Focus terug van lang weggeweest. Er wordt wederom tot ver over de Nederlandse landsgrenzen opgetreden. Dat Nike de ori ginele versie van de wereld hit Hocus Pocus gebruikte in een commercial ten tijde van het WK voetbal in 2010 heeft hier in niet geringe mate aan bijgedragen. Het zelfde nummer is bovendien te horen in de remake van de Amerikaanse sciencefic- tion-actiefilm RoboCop. Het laatste wapenfeit met nieuw materiaal van de band is getiteld Focus X. Het album, voorzien van een ontwerp van kunstenaar Roger Dean (o.a. bekend van zijn werk voor Yes), is in een topbezetting tot stand geko men. 'Our music is evoluti on, not revolution', zei oerlid Thijs van Leer ooit over de muziek van Focus. Welnu, de evolutie is weer in voile gang. Nu is Focus eindelijk te rug met een staconcert op zondag 2 oktober, om 15.00 uur, in het Wennekerpand. Toegang: 21,00. Meer info: www.theateraandeschie.nl. Albums als Moving Waves en Focus 3 staan te boek als monumentaal.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 21