gemeente Mededelingen en bekendmakingen vervolg Schiedam Verkeer, parkeren vervoer 28 SEPTEMBER 2016 Vjpp Aanwijzing gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben besloten onderstaande plaatsen aan te wijzen als gehandicaptenparkeerplaatsen voor bepaalde voertuigen, aan të geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: A. 8-ZHZ18 naast Jan Wernard vd Berghpad 23 B. 58-GFN-6 Nieuwe Haven links voor ingang Over de Vesten Het besluit kan op afspraak gedurende een termijn van zes weken na de dag van deze be kendmaking worden ingezien bij het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket), Stadserf 1 Uitvoeringsbesluit Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij op 20 september 2016 het navolgende besluit heeft genomen: Uitvoeringsbesluit Verordening parkeerbelastingen 2015 Parkeerverordening 2013 Dit besluit treedt in werking met ingang van 1 oktober 2016. Het besluit ligt voor iedereen vanaf 29 september 201 gedurende 12 weken ter inzage bij het Klant Contact Centrum, Stadserf 1Om de stukken in te zien dient u een afspraak te maken. Dat kan via de web site van de gemeente Schiedam op telefonisch via het nummer 14 010. De tekst van de regeling kunt u ook raadplegen via www.overheid.nl lokale regelgeving'. In dit besluit zijn de plaatsen waar, het tijdstip en de wijze waarop tegen betaling van par keerbelasting en de plaatsen voor vergunninghouders vastgesteld. Overig Verordening havengeld pleziervaartuigen 2015 (tweede wijziging) De raad heeft op 13 september 2016 vastgesteld de Verordening tot wijziging van de Verordening havengeld pleziervaartuigen 2015 (tweede wijziging). De verordening is met ingang van 28 september 2016 in werking getreden. De wijziging heeft betrekking op het afschaffen van het tarief voor doorvaart per 1 juli 2016. Om de stukken in te zien op het KCC dient u een afspraak te maken. Dat kan via de website van de gemeente Schiedam of telefonisch via het nummer 14 010. De tekst van de verordening kunt u raadplegen via: www.officielebekendmakingen.nl/gemeenteblad/op_organisatie/gemeente/schiedam Notitie Schiedams prostitutiebeleid 2016 De burgemeester heeft op 26 september 2016 de notitie Schiedams prostitutiebeleid 2016 vastgesteld. De notitie Schiedams prostitutiebeleid 2016 is bekendgemaakt in het elektronisch gemeenteblad van de gemeente Schiedam op www.officielebekendmakin- gen.nl en treedt in werking op 1 oktober 2016. Tevens worden per 1 oktober 2016 de Nota Schiedams Prostitutiebeleid d.d. 21 augustus 2000 en de "Tijdelijke vaste gedragslijn aanpak illegale seksinrichtingen" d.d. 8 juli 2015 ingetrokken. Inhoud: In samenhang met het nieuwe hoofdstuk over prostitutie in de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam 2013 heeft de burgemeester nieuw (geactualiseerd) prostitutiebeleid vastgesteld. Het oude prostitutiebeleid uit 2000 was verouderd en bood onvoldoende handvatten om de bestaande prostitutieproblematiek aan te pakken, de positie van de prostituee te verbeteren en het waterbedeffect tegen te gaan. Het nieuwe beleid is zoveel mogelijk in lijn met het wetsvoorstel "Wet regulering prostitutie en bestrij ding misstanden seksbranche". Uitvoeringsregel met betrekking tot thuiswerkers in de Schiedamse prostitutiebranche De burgemeester heeft op 26 september 2016 de "Uitvoeringsregel met betrekking tot thuiswerkers in de Schiedamse prostitutiebranche" vastgesteld. De "Uitvoeringsregel met betrekking tot thuiswerkers in de Schiedamse prostitutiebranche" is bekendgemaakt in het elektronisch gemeenteblad van de gemeente Schiedam op www.officielebekendma- kingen.nl en treedt in werking op 1 oktober 2016. Inhoud: In samenhang met het nieuwe hoofdstuk over prostitutie in de Algemene Plaatse lijke Verordening Schiedam 2013 en het nieuwe (geactualiseerde) prostitutiebeleid, heeft de burgemeester een "Uitvoeringsregel met betrekking tot thuiswerkers in de Schiedamse prostitutiebranche" vastgesteld. Één prostituee die in zijn/haar eigen woning werkzaam is, de zogenaamde thuiswerker, is in principe vrijgesteld van de vergunningplicht voor een seksbedrijf. In deze uitvoeringsregel worden de criteria aangegeven die gelden voor Schiedamse thuiswerkers. Schuif aan voor een lunch met de raad in Schiedam-Kethel De gemeenteraad bezoekt op zaterdag 1 oktober de wijk Kethel. De raads leden gaan per fiets door alle buurten van de wijk, waaronder het Prinses Beatrixpark. Daarna gaan ze om 12.00 uur in het wijkgebouw aan de Perenlaan in Tuindorp graag in gesprek met bewoners. De gemeenteraad bezoekt in de raadsperiode 2014-2018 alle wijken in Schiedam. Zo blijft de raad op de hoogte van wat er speelt in de wijken, Tijdens het bezoek aan Kethef wordt de raad onder andere bijgepraat over de sociale index van Kethel. De sociale index laat zien hoe Kethel scoort op de onderwerpen sociale stijging, participatie, sociale binding en leefomgeving. Per buurt worden de aandachtspunten doorgenomen. Het bezoek aan Kethel wordt om 12.00 uur afgesloten met een lunch in het wijkgebouw aan de Pereniaan in Tuindorp, ledereen die iets onder de aandacht van de raad wil brengen is om 12.00 uur welkom om samen in het wijkgebouw in Tuindorp een broodje te eten. Het Stadserf van 04 oktober 2016 De gemeenteraad verwelkomt u graag op Het Stadserf van dinsdag 4 oktober a.s. U kunt terecht in het Stadskantoor, Stadserf 1. 19.30 uur Speakers' Corner Wilt u ook iets vertellen aan de raad? Meldt u aan bij griffie@schiedam.nl voor informatie over de mogelijkheden. 20.00 uur in de Aleidazaal Uitvoeringsprogramma Fietsen Het fietsbeleid is een van de belangrijke hoekstenen van het gemeentelijke mobiliteits beleid. Niet alleen beperkt fietsen sterk de overlast en milieuschade door verkeer, het brengt Schiedammers ook letterlijk in beweging en draagt zo bij aan de gezondheid. Er wordt ingezet op het verbeteren van de kwaliteit voor jong en oud. Denk daarbij aan het asfalteren van fietspaden en aandacht voor de snelweg- en spooronder- doorgangen. Het parkeren van fietsen wordt ondergebracht in het te verschijnen uitvoeringsprogramma parkeren. Na een korte presentatie is er gelegenheid voor discussie over het uitvoeringspro gramma. Wat spreekt aan? Wat wordt gemist? Wanneer zou u zelf op de fiets stappen? 20.00 uur in de Cornells Hagazaal Klimaatverandering in Schiedam Het klimaat verandert, daarover zijn de geleerden het wel eens. Maar wat betekent dat voor Schiedam? We hebben nu al af en toe te maken met forse regenbuien en wateroverlast in delen van de stad. Maar misschien is de extreem warme september maand Ook wel een gevolg van klimaatverandering. In een korte presentatie wordt uitgelegd wat er bekend is over klimaatverandering. De gemeente gaat het komende jaar in kaart brengen wat dat betekent voor Schiedam en welke maatregelen genomen kunnen worden om Schiedam bestand te maken tegen de gevolgen van klimaatverandenng. Vervolgens gaan we hierover graag met u in gesprek. In deze eerste themabijeenkomst verkennen we samen met u wat erbij komt kijken als we Schiedam klimaatbestendig willen maken. 21.00 uur in de Cornelis Hagazaal Presentaties Presentatie masterplan jenevermuseum, Presentatie Uitvoeringsprogramma Armoedebeleid. Presentatie Inkomensafhankelijke Ouderbijdrage Peuterspeelzaaiwerk Het programma is nog in ontwikkeling. Kijkt u daarom regelmatig op de website van de gemeente (www.schiedam.nl) voor het meest actuele programma van deze avond. Nadere informatie over deze Het Stadserf kunt u ook inwinnen via griffie@schiedam.nl. Lees de officiële bekendmakingen op www.officielebekendmakingen.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 23