Omdat wij begrijpen dat Sophia de meester straks weer wil horen. Verzekerd van goede zorg! Informatiebijeenkomst migraine en clusterhoofdpijn jj^onciscus DC Klinieken ZORG WELZIJN O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 28 september 2016 37 DC Klinieken bestaat uit 13 medisch specialistische centra waaronder DC Klinieken Schiedam. Al ruim 20 jaar levert DC Klinieken kwalitatief hoogstaande zorg in een persoonlijke en patiëntvriendelijke omgeving. Met een verwijzing van uw huisarts kunt u vrijwel altijd direct een afspraak maken en wordt uw behandeling volledig vergoed door uw zorgverzekeraar* Met uitzondering van het eigen risico. Bij DC Klinieken Schiedam kunt u terecht voor: MRI- en röntgenonderzoek Echografie Bloedprikken Laan van Bol'es 3 3122 AE Schiedam (088) 0100 900 schiedam@dcklinieken.nl Uitstrijkjes Neurologie Maag- en darmonderzoek (scopie) Schiedam www.dcklinieken.nl Donderdag 13 oktober 2016 -19.00 tot 21.30 uur. 'Migraine is toch gewoon hoofd pijn? Daar heeft iedereen wel eens last van.' Voor veel migrainepatiënten zijn dit soort uitspraken vervelend om te horen. Want wie regelmatig last van migraine- aanvallen heeft, weet dat dit niet waar is. De polikliniek Neurologie in Franciscus Vlietland organiseert in samenwerking met de Nederlandse Vereniging van Hoofd pijnpatiënten op donderdag 13 oktober van 19.00 tot 21.30 uur een interessante informatiebijeenkomst over hoofdpijn. De bijeenkomst vindt plaats in het Auditorium in Franciscus Vlietland in Schiedam. Migraine en clusterhoofdpijn Hoofdpijn is een van de meest voorkomende pijn- klachten. Bijna iedereen heeft wel eens hoofdpijn. Meestal is dit onschuldig en van korte duur. Maar soms is de hoofdpijn zo ernstig en frequent dat dit het dagelijks functione ren belemmert. Neuroloog Franka Claes: 'Migraine is een veelvoorkomende vorm van hoofdpijn, maar wordt niet altijd als zodanig her kend. Dat is jammer, want met de juiste behandeling en begeleiding kunnen we veel mensen met migrai ne helpen en hun klachten verminderen.' Daarnaast be staat clusterhoofdpijn: een zeldzame vorm van hoofd pijn, die zeer ernstig is. In Nederland en België hebben ongeveer 12.500 mensen last van deze aandoening. 'Voor de clusterhoofdpijnpatiënt is het van belang dat de klachten vroegtijdig worden herkend, zodat een goede behandeling kan worden ge start en de patiënt veel leed bespaard kan blijven.' Programma informatiebijeenkomst Neurologen Franka Claes en Dirk Saai zijn gespecia liseerd in hoofdpijn. Tijdens de bijeenkomst bespreken zij alles over migraine en clusterhoofdpijn. Zo ko men bezoekers te weten of zij deze soort(en) hoofdpijn hebben en wat zij kunnen doen om hun hoofdpijn klachten te verminderen. Hoofdpijnconsulent Edith Vervaet vertelt over haar rol als hoofdpijnconsulent. De experts beantwoorden tijdens de bijeenkomst ook vragen van bezoekers. Aanmelden Geïnteresseerden kunnen zich tot 7 oktober 2016 aan melden door een e-mail te sturen naar psb@franciscus. nl, onder vermelding van naam, telefoonnummer en het aantal personen waar mee zij komen. Meer infor matie is te vinden op www.vlietlandziekenhuis.nl onder 'voorlichtingsbijeen komsten'. Kinderen kind laten zijn Wij begrijpen dat als een 'kind wordt behandeld in het ziekenhuis, zij zoveel mogelijk kind moet kunnen zijn. Zorg van generaties www.franciscus.nl Gasthuis Vlietland

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 36