VOORDELIG WONEN SLAPEN OPENINGSAKTIE Dier van de Week: Kees Boek van de Week: 'Hier ben ik' (9) Recept van de Week Ben Snel's beweegtip Cursus Aquaslank MEUBEL AKTIE BIJ AKTIE MEUBEL /EBSH0P O www.nieuwestadsblad.nl SCHIEDAM - Deze week ma ken we een heerlijke ana nassalade met komkommer. Voor vier personen heb je nodig: een komkommer halve ananas schaaltje verse kokosnoot- stukjes (100 g) 3 eetlepels volle yoghurt 2 theelepels chilipeper 1 bakje basilicum (alleen de Het Nieuwe Stadsblad woensdag 28 september 2016 40 Ben je op jacht naar een nieuwe liefde en heb je een (afgeschutte) tuin? Kom dan eens langs voor een onder onsje met Kees. Voor meer informatie, tel. 088-34 37112 (locatie Schiedam). SCHIEDAM - Kees is een ge vonden kater van anderhalf jaar. Hij liep bij een volks tuinencomplex en bracht daar graag muizen mee naar de bewoners als dank dat ze hem te eten gaven. Niet iedereen was daar van ge charmeerd, dus is hij naar het asiel gebracht. Uit het oogpunt van een kat is dat puur jachtinstinct, niet iets om je bang te maken. Kees houdt van het buiten leven, en zijn jachtinstinct op peil te houden. Bij een nieuwe eigenaar moet hij zeker naar buiten kunnen. Bereiden: Schaaf met een kaasschaaf in de lengte plakjes van de komkommer en leg ze op een schaal. Schil daarna de ananas, halveer hem in de lengte, verwijder de harde kern en snijd het vrucht vlees in plakjes. Verdeel de ananas en kokosstukjes over de komkommer. Meng de yoghurt met de chi lipeper. Snijd de helft van basilicum fijn en voeg dat toe. Scheur de rest van de basilicumblaadjes in stukjes en verdeel over de salade. SCHIEDAM - Elke week le zen Ruud Aret of Gerben de Bruijn een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat 'Hier ben ik' van Jonathan Safran Foer, dat door Gerben beloond wordt met een 9. 'Hier ben ik' begint voor hoofdpersoon Jacob met twee schokken. Ten eerste vindt zijn vrouw Julia zijn telefoon waarmee hij aan zijn minnares berichtjes stuurde, waardoor het slecht lopende huwelijk nog verder onder druk komt te staan. Ten tweede vindt er in Israël een ontwrichtende aardbe ving plaats, die veel slacht offers eist en gebouwen ver woest. Hoe staat de Joodse Jacob hier tegenover? Dat is de vraag, zeker nadat Israël zich hardvochtig tegen de Palestijnse slachtoffers op stelt en elk land ter wereld zich van Israël afkeert. Maar het verhaal dat Jona than Safran Foer heeft ge schreven draait om het ge zin van Jacob en Julia en hun drie zonen. Het zit vol obser vaties over opgroeiende kin deren en een uiteenvallend huwelijk en het weet het geluk en de pijn heel goed invoelbaar te maken. Hoe wel bij Jacob de hoop blijft bestaan dat het huwelijk nog gered kan worden, merk je als lezer dat dit tegen beter weten in is. Het levert wel de mooiste scenes en gedachtes op. Zoals het hele boek vol zit met uitspraken ais: 'Af gezien van de ogenblikken die de meeste mensen ziels- graag zouden vermijden is het leven tamelijk traag, on interessant, ondramatisch en oninspirerend.' Vanaf de eerste regel heeft Foer alle verwachtingen die ik van dit boek had bevestigd. SCHIEDAM - Beweegcoach Ben Snel: "Bewegen is ge zond en leuk. Kom in bewe ging. Ditmaal een tip voor wat krachttraining. Gar naar de supermarkt maar laat de auto thuis. Neem twee even grote tassen mee en vul deze tot een ongeveer gelijk gewicht en wandel terug. De zojuist gekochte melkpak ken kunnen ook nog van dienst zijn. Neem ze in de hand en hou ze, met gebogen armen, op schouderhoogte. Strek de armen om beurten recht omhoog. Twee armen tegelijk strekken kan ook. Na enkele herhalingen heeft u wel een glaasje melk ver diend. Vergeet niet: kom 30 minuten per dag in actie!" SCHIEDAM - Woensdag 2 no vember start er een cur sus Aquaslank met voe dingsadvies in zwembad Groenoord. Voor veel mensen lijkt het ideaal: een gezond gewicht en nooit meer op dieet. Deze cursus maakt dat mogelijk. Vanaf 20.00 uur is er voe dingsadvies, vanaf 21.00 uur wordt er gesport. Wekelijks is er ook een weegmoment. Zo wordt er op een leuke en sportieve manier gewerkt aan een gezondere levens stijl en een betere conditie. Deze cursus is dus inclusief advies van twee diëtisten. Het aquaslank programma kost 197,50, dit is inclusief onbeperkt banenzwemmen. Een boek dat iedere lezer weet te raken door zijn beschrijvingen van een huwelijk dat langzaam verbrokkelt. Model Nieuwe Haven Complete Boxspring Afmeting 140/160/180 Nu voor 598,- Zwart of grijs fc 9 8 f i. Model Rome Opbergledikant Afmeting 140/160/180 Nu 498,- Zwart of wit met kristal Model Kubus Complete Boxspring Afmeting 140/160/180 Nu voor 599,- Diverse kleuren Pocketvering Matras Afmeting 70/80/90 Nu voor 98,- Pocketvering Matras Afmeting 140/160/180 Nu voor€ 198,- AKTIE Model Evan Complete Boxspring Afmeting 140/160/180 Nu voor 398,- Model Love Hoekbankstel chaise Kleur beige Nu vanaf €1.298,- AKTIE Model Comfort Hoekbankstel chaise Kleur grijs/ wit Nu voor 1.298,- AKTIE Model Noa Hoekbankstel Nu voor 798,- Stof grijs/ wit AKTIE Model Nino Chaise longue Nu voor 798,- Leverbaar in zwart en wit www.aktiemeubel.nl Winkel/Showroom Aktie Meubel Nieuwe Haven 107a 3116AC Schiedam lnfo@aktiemeubel.nl Openingstijden Dinsdag t/m zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur Donderdag koopavond van 10.00 tot 21.00 uur Elke 1st® en laatste zondag van de maand open van 11.00 tot 17.00 uur Binnenkort ons nieuwe concept Creeer uw eigen boxspring 1Afmeting 2, Kies uw kleur 3. Kies uw hoofdboard 4. Kies uw onderbox 5 Keuze van uw matras 6, Topmatras 'A 7. Voetbord Doe ook mee aan onze Like en deel aktie en maak kans op een boxspring t.w.v 798,- Aktiemeubelen/facebook

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 39