r Coördinator Online Marketing Communicatie September 2016 naar Rome Sophie Standaart "Wat doet een wijkopperwachtmeester bij de Koninklijke Marechaussee? Op het gebied van openbare orde en veiligheid kunnen medewerkers van alle bedrijven en bezoekers (wegbrengers, afhalers en passagiers) met hun vraag, klacht of aangifte bij mij terecht. Om op de hoogte te blijven van wat er dagelijks speelt of de toekomstige ontwikkelingen zijn in een 'wijk' is het voor een wijkopper van belang om met alle bedrijven goede contacten te hebben en met hen regelmatig contact te onderhouden. Mijn functie zou je voor een deel kunnen vergelijken met die van een wijkagent van politie. Een paar voorbeelden van mijn contacten: Airport Security, autoverhuurbedrijven. Wings hotel, Luchtvaartpolitie, Brasserie Waalhaven, het Detentiecerrtrum, het kinderdagverblijf of een van de vele bedrijven in het verzamelgebouw Cornerstone. Ik spreek met hen over de meest uiteen lopende zaken. Ik geef hen ook allerlei soorten informatie. Een voorbeeld is, dat ik hen adviseer te bellen naar 0800-1814 als zij een verdachte situatie of verdacht persoon opmerken. Of ik bemiddel in een conflict naar aanleiding van parkeeroverlast in een straat van het luchthaventerrein. Ook met medewerkers van de gemeente Rotterdam heb ik regelmatig contact als bijvoorbeeld een bedrijf een evenement op de luchthaven wit organiseren. De wijkagenten van politie Midden-Schieland behoren ook tot de groep van mijn vaste contactpersonen. Wij zijn er om de luchthaven te bewaken en te beveiligen en welke vorm van criminaliteit dan ook tegen te gaan. Elke werkdag is weer anders, de zaken en de mensen waarmee ik of mijn collega's te maken krijg, zijn altijd weer anders. Bijzondere verhalen, bijzondere gebeurtenissen. Deze luchthaven is in de beleving van veel bezoekers erg gemoedelijk. Dat herken ik wel. Je parkeert dichtbij de terminal. Er is maar één in- en uitgang van de terminal. Het is allemaal goed overzichtelijk. Mijn collega's en ik dragen ons steentje bij aan die gemoedelijkheid. En we helpen reizigers met problemen ook, mijn collega's kunnen een nooddocument verstrekken aan een passagier zodat diegene dan toch nog zijn vlucht kan halen. En wat ik zelf heel leuk vind: ik help mee met de organisatie van de kinderburendag. Hoe de wijkopper het 60 jaar geleden deed? Geen idee. Dit is zoals ik het doe. Met plezier en vol overgave op deze mooie luchthaven." "Deze luchthaven is in de beleving van veel be zoekers erg gemoedelijk. Dat herken ik wel. Wijkopperwachtmeester Koninklijke Marechaussee Augustus 2016 naar Mallorca Alle Spaanse bestemmingen Michel Bakker "Mijn werkdag begint altijd met het bekijken van alle social media. Ik lees niet alleen wat er gezegd wordt over Rotterdam The Hague Airport en de luchtvaartsector, maar ik bekijk ook waar men zich die dag mee bezig houdt op social media. Misschien zit er iets bij waar we op in kunnen springen of waar we die dag wat extra aandacht aan moeten geven. Leuk is het om te zien dat er na bijvoorbeeld een rondlei ding veel complimenten binnen komen. Verder krijgen we vragen van reizigers of brengers en ophalers binnen. Hoe laat gaat die-of-die vlucht wat zijn de regels voor bagage en waar kan ik het beste parkeren. Samen met een Social Media bureau zorg ik ervoor dat alle vragen snel en goed beantwoord worden. Daarnaast ben ik verantwoordelijk voor alle online activiteiten van de luchthaven zoals onze campagnes, onze website, het intranet en onze nieuwsbrieven. "Het is een klein bedrijf, waar iedereen elkaar kent en waar je makkelijk bij elkaar binnenloopt om even iets te regelen. Elke maand gaan er diverse nieuwsbrieven uit waardoor we met verschillende doelgroepen contact kunnen houden. Mijn vak bestond in 1956 natuurlijk nog niet. Maar wat toen net zo belangrijk was als nu, Is het persoonlijk contact met onze omgeving, onze reizigers, onze eigen collega's en onze partners. Dat is altijd een belangrijk doel van deze luchthaven geweest: persoonlijk contact. In 1956 ging dat vooral face to face, nu gaat dat via moderne communicatiemiddelen, maar het idee is dus nog steeds hetzelfde. Ik ben er trots op dat ik voor de luchthaven deze communicatiemiddelen beheer en vind het leuk om op deze manier rechtstreeks in contact te staan met de reizigers en de omgeving. Ik vind het geweldig om hier te werken. Ik hoef op feestjes nooit uitte leggen waar ik werk, iedereen heeft er wel eens van gehoord. Sterker nog, de meeste mensen hebben hier wel eens vandaan gevlogen. En Hoewel vliegen heel gewoon is geworden, blijft het magisch om hier te werken. Elke ochtend als ik aan kom rijden hoop ik altijd dat er net een vliegtuig aankomt of vertrekt, zodat ik hem precies door het dakraampje over mijn auto zie vliegen. Dat blijf ik gaaf vinden! Ik werk hier nu zes jaar, en dat is voor dit bedrijf pas kort. Maar zo voelt het ook, die zes jaren zijn echt omgevlogen omdat ik het prima naar mijn zin heb. Het is een klein bedrijf, waar iedereen elkaar kent en waar je makkelijk bij elkaar binnenloopt om even iets teregelen." Aad de Haan wÊÊHl ÜH 79 jaar Faunabeheerder September 1971 "Zeker 20 jaar geleden" naar Londen "De taak van een faunabe heerder is het voorkomen van ongelukken. Zo simpel is het. Vogels vormen een groot gevaar, en door die te verjagen leveren wij een bijdrage aan de veiligheid van het vlieg verkeer. We werken hier met z'n drieën als faunabe heerder, behal ve ikzelf ook mijn dochter Betty en haar dochter, dus mijn kleindoch ter Jane. Nee, een spreeuw of kieviet kan een vliegtuig niet zo makkelijk neerhalen, maar een zwerm vogels kan dat wel. Of een grotere vogel als een gans of een buizerd, die moet je niet in de straalmotor van een vliegtuig hebben. Ik heb ongelukken op andere luchthavens in mijn hoofd, bijvoorbeeld de Herculesramp, die het gevolg waren van aanvaringen met vogels. Dat willen wij voorkomen. Ik moet aan de toren durven melden of het veilig is of dat ze 'Stop Start' tegen de piloot moeten roepen. Je hebt het dan let terlijk over mensenlevens. Dat staat voorop, de veiligheid van het vliegverkeer. Maar op twee staat: respect voor de natuur. Niemand doodt een vogel voor de lol. Ik zoek altijd naar een balans tussen de belangen van de mens en die van de vogel, ik ben namelijk ook een echte vogelliefhebber. In de beginjaren van deze luchthaven was er nog niets. Toen lieten ze meeuwen nog gewoon op de baan zitten. Pas na 1977 zijn we begonnen met vogettellingen en pas halverwege de jaren '80 kwam het besef dat we op profes sionele wijze werk moesten gaan maken van verjaging van vogels. Om vogels te verjagen hebben wij tegenwoordig verschillende methoden. We kunnen schieten met een knal- of gilpatroon. Dat maakt een heleboel lawaai en daar schrikken ze van. We hebben ook van veel vogels de angstkreten opgenomen, die kunnen we via luidsprekers afspelen. Dan vluchten ze, denkend dat hun soortgenoot in gevaar is. En tenslotte werken we met veertien roofvogels, slechtvalken en haviken. Als we met zo'n vogel op de vuist aan komen rijden in onze auto, slaan ze 150 meter verderop al op de vlucht. Ze weten wat er komt, vogels zijn namelijk niet dom. Als ik aan het werk ben, moet ik denken als de vogel die ik wil verjagen. Waarom staat die blauwe reiger daar, of waarom vliegt daar een aantal spreeuwen. Als ik dat snap, kan ik ze ook effectief verjagen. En dat is het mooiste wat er is, alle vogels tevreden naar een rustige plek én het vliegtuig veilig geland of vertrokken." "Respect voor de natuur. "Ervoor zorgen dat iedereen met een glimlach op zijn gezicht de luchthaven verlaat." "Mijn werk bestaat uit alles wat met passagiers op deze luchthaven te maken heeft. Ik doe de check in, ik help passagiers met bagage, ik sta op het platform als zij in stappen. Soms begeleid ik alleenreizende minderjarigen of help ik een mindervalide reiziger bij het in- of uitstappen. Het is enorm afwisselend. Het leuke van werken op Rotterdam The Hague Airport is dat wij hier alles doen: op een grote luchthaven doe je één aspect van het werk, hier doen we alles. Dat maakt het werken hier ook zo leuk! Bijna alle reizigers zijn blij ais ze hier komen. Omdat ze op vakantie gaan of er net vandaan komen. Maar ook de zakenmensen zijn vaak blij, die weten: het gaat hier snel, je hoeft geen kilometers te lopen en ik ben op tijd voor mijn vergadering in Londen of Berlijn. De sfeer is daardoor heel relaxed. En die heel enkele keer dat er iemand boos is, bijvoorbeeld omdat hij te laat is, of geen paspoort bij zich heeft, proberen we toch te helpen. Ons werk is namelijk: ervoor zorgen dat iedereen met een glimlach op zijn gezicht de luchthaven verlaat, ofwel naar de parkeerplaats ofwel naar het vliegtuig. Vroeger was reizen meer bijzonder dan nu. Reizigers hadden veel betaald voor een ticket, en het sfeertje was meer glamorous dan nu. Ze hadden ook minder stress dan reizigers van nu. Die staan in de file, of zien op Social Media dat er een vertraging is. Mensen van nu hebben zoveel baast, ik stel me voor dat dat in 1956 heel anders ging, toen ging het hele leven ook nog minder snel dan nu. Ik heb het erg naar mijn zin op deze luchthaven. Je maakt zoveel bijzondere dingen mee. ik moest ooit assisteren bij het instappen in een Cityhopper van KLM, kom ik in de cabine en zit daar de kroonprins achter het stuur. Ook leuk zijn de beroemdheden die hier aankomen, acteurs, zangers, sporters. Of de supporters bij grote voetbaltoernooien, die brengen ook altijd veel gezelligheid naar de luchthaven. Al die mensen, culturen, al die karakters, het maakt mijn werk erg leuk. En vliegtuigen, die vind ik ook heel mooi. Als klein meisje wou ik piloot worden. Nu nog steeds blijf ik naar vliegtuigen kijken, geweldig om te zien. We hebben hier met de collega's veel plezier. Ik heb elke dag als ik thuiskom wel iets leuks te vertetien!" Passagemedewerker Aviapartner Anna van der Vring

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 43