Bijzonder: zeventig jaar lief en leed peen mplete bril KOM NU LANGS! AGENDA vÊk Specsavers Vlaardingen Liesveld 19 Tel, 010 435 9769 O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 28 september 2016 10 Maand september Siem Wijnhorst (84) heeft tijdens zijn studie voor binnenhuiskunst aan de Academie voor Beeldende Kunsten zich het aquarel leren eigen gemaakt. Na zijn werkzaam leven als tech nisch tekenaar bij Wilton Feyenoord heeft hij deze vaardigheid als hobby op gepakt. Wijnhorst schildert voornamelijk schepen en landschappen, maar ook mensen. Zijn werk is tot half oktober te zien in ver zorgingshuis Frankeland. 28 september De Illustere School Schie dam start ook dit najaar weer met een reeks lezin gen. Woensdagavond 28 september zal Han van der Horst een lezing geven over het thema 'propaganda'. In zijn woorden betekent pro paganda 'De kunst andere mensen te bewijzen dat ze onze me ning toegedaan zijn'. Aan vang is 20.30 uur in Jeneve- rie 't Spul op de Hoogstraat 92. Entree: 10 euro. 2g september Inloophuis De Wissel brengt Schiedammers dichter bij elkaar onder het genot van een kop soep. Er is weer een soepgroep op 29 septem ber vanaf 17.00 uur aan het Broersveld 123b. Aanmel den bij mevrouw Van der Haagen, tel. 470 34 02. De volgende soepgroep-bij- eenkomst is op donderdag 27 oktober. 30 september In wijkcentrum Oost wordt vrijdag 30 september weer aan bingo gedaan. Volwas senen (18+) zijn welkom vanaf 20.00 uur. Kosten: en kel 12,50, dubbel 15 en drie dubbel 17.50. 1 oktober Zaterdag 1 oktober is ieder een welkom in de Kleding- bank Nieuwland, zomaar om even te kijken, of te snuffelen in de zomer-uit- verkoop. Er moet plaats gemaakt worden voor de wintercollectie. Iedereen is welkom tussen 13.00-16.00 uur aan de Nolenslaan 99b. 2 oktober Gospelkoor Expression geeft zondag 2 oktober om 19.00 uur een miniconcert in de Dorpskerk van Kethel. Het is een enthousiaste groep mensen uit Schiedam en Vlaardingen. Het optreden begint om 19.00 uur in de kerk aan het Noordeinde 10 in Kethel en duurt ongeveer een uur. De toegang is gra tis. Manege Mate Copains or ganiseert op 2 oktober een Concours Hippique met tal van activiteiten tussen 09.00 en 18.00 uur. De in schrijving sluit op 15 sep tember: deelname aan een onderdeel kost tien euro en deelname aan twee 18 euro. In het strodorp kun je workshops doen en op het springkussen. Zie ook: www.matecopains. nl 6 oktober Donderdag 6 oktober gaat de cursus 'Klik&Tik. Het inter net op' van start in de Bibli otheek in de Korenbeurs. Winkelen, informatie krij gen, een vakantie boeken of het regelen van bankzaken, het gaat allemaal en steeds vaker via het internet. Voor wie hier nog niet vertrouwd mee is, organiseert de Bibli otheek Schiedam deze cur- Oktober is borstkanker- maand. Om hieraan aan dacht te besteden, organi seert de Borstkliniek van Franciscus Gasthuis Vliet- land een informatieavond voor borstkankerpatiënten, naasten en andere geïnte resseerden. De bijeenkomst vindt plaats op donderdag 6 oktober van 19.00 tot 21.30 uur in Franciscus Vlietland, Schiedam. Aanvang is 18.30 uur. Aanmelden via: 461 71 22. 8 oktober Zaterdag 8 oktober is er tus sen 11.00 en 14.00 uur een Eigen Kracht Markt in het Hof van Spaland. Zo'n twintig organisaties die het leven beter, aangenamer, makkelijker maken, zijn die dag met een kraam aanwe zig. Zij geven informatie en tips over hoe Schiedammers de kwaliteit'van hun leven kunnen verbeteren. Jan en Aagje Feijen- Troost waren 26 september 70 jaar getrouwd. Reden voor onze Koning het echtpaar een felicitatie te sturen. Door Kathy Huitema SCHIEDAM - Die felicitatie ging vergezeld van een boe ket bloemen met een ko ninklijk lint en een kaartje: 'Hartelijk gefeliciteerd met uw 70-jarig.huwelijk, Zijne Majesteit de Koning, Hare Majesteit de Koningin.' Het boeket prijkt vorstelijk op tafel. Dat spreekt voor zich. Het echtpaar stuurde een uitnodiging naar familie en vrienden voorzien van een foto van henzelf met molen 'de Walvisch' op de achter grond met de vraag: vieren jullie het platina huwelijks feest zaterdag 24 september met ons mee? "De receptie duurde van twee tot zes, het was een prachtige middag, We hebben zoveel handen geschud en kijk eens: onze kamer is één grote bloemen zee." Burgemeester Lamers kwam ook op bezoek. Dat was de derde Schiedamse burge meester die het echtpaar over de vloer kreeg. "Toén we 60 jaar getrouwd waren kwam burgemeester Verver Burgemeester Lamers feliciteert het echtpaar Feijen-Troost. Foto: Marius Schinkel ons persoonlijk feliciteren, burgemeester Leemhuis kwam op bezoek bij ons -65-jarig jubileum en nu we ons 70-jarig huwelijksfeest vieren kwam burgemeester Lamers langs. Dat vinden wij heel bijzonder", zegt het echtpaar. Als Jan Feijen en Aagje Troost in 1946 trouwen krij gen ze inwoning bij de opa en oma van Jan. Bruidegom Jan: "Kort na ons trouwen ging ik naar Indië en er was mij bij thuiskomst een huis beloofd. Die belofte is niet waargemaakt. Toen ik na drie jaar terugkwam kreeg ik geen huis; nog niet eens een paar sokken!" Jan en Aagje hebben nog lang ingewoond bij opa en oma, daar is doch ter Corrie geboren. De sleutel van hun eerste eigen woning staken ze in het slot aan het Herenpad. Het echtpaar Fe ijen bewoont tegenwoordig tot volle tevredenheid een kamer in Frankeland. Me vrouw Feijen: "Wij vervelen ons geen moment. Een dag is zo om. We zitten samen aan tafel, genieten van de foto's van de kleinkinderen die op tafel staan en ik lees iedere dag de krant. Daar kan ik niet zonder. Onze dochter Corrie komt ook iedere dag langs en zij brengt veel ge zelligheid mee. Het geheim van een gelukkig 70-jarig huwelijk wil Jan Fe ijen niet verklappen: "Dan is het geen geheim meer!", zegt hij schalks. 50% KORTING i Dit aanbod is geldig op alle montu» en en geldt op een complete bril inclusief gJasopties Niet geldig ta combinatie met andere aanbiedingen en niet op eerde; gedane aankopen 1 bon per persoon. Alleen geldig op 30 September t/m 2 oktober 2016 Iri bovenstaande Specsavers winkel 20T6 Specsavers Optical Group. AH rights reserved Promocode 3285 specsBvQrs.nl R specsaversnederfand

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 9