Waar laat ik tuinafval? Dier van de Week: Loki Kinderboeken week bij Post Scriptum Ben Snel's beweegtip Brandwondenstichting Boek van de Week: De plectrumfabriek' (8) CD www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 5 oktober 2016 15 Heb je de tijd en geduld om Loki een nieuw thuis aan te bieden? Kom dan eens lang voor een kennismaking: 088-34 37112. SCHIEDAM - Loki, een gecas treerde kater van anderhalf, werd zwervend aangetrof fen nadat zijn eigenaar was overleden. Sindsdien liep hij buiten. In tegenstelling tot wat veel mensen denken kan niet elke kat voor zich zelf zorgen. Zeker een kat die huiselijke omstandighe den gewend was. Ook katten maken een rouwproces door en dat heeft tijd nodig. In het asiel kruipt hij langzaam maar zeker uit zijn schulp en blijkt het een heel lief ka tertje te zijn. Voor Loki liefst een rustig huishouden. SCHIEDAM - Woensdag 5 ok tober is de aftrap van de Kinderboekenweek. Dit jaar is voor een mooi thema ge kozen: voor altijd jong, een knipoog naar alle oma's en opa 's. Bij boekhandel Post Scriptum staan en hangen tientallen kunstwerken van leerlingen van CBKethel, De Poldervaart, De Violier, Het Kleurrijk, Montesorri Schie dam, De Taaltuin en De Re genboog. Hen werd gevraagd een object of tekening te maken met zaken die voor komen uit het oude Egypte, dus er zijn veel piramiden, sarcofagen en mummies te zien. Per school worden twee leerlingen bekroond die op zaterdag 15 oktober een gesigneerd exemplaar cadeau krijgen van het boek Het land van de farao's. Zij ontvangen dit uit handen van Arend van Dam. De schrijver van historische verhalen vertelt vanaf 14.00 uur in de boekhandel. SCHIEDAM - Beweegcoach Ben Snel geeft wekelijks een beweegtip in het Nieuwe Stadsblad. "Bewegen is ge zond en leuk. Kom in be weging. De herfst is nu echt begonnen. Bij uitstek de tijd om een frisse neus te halen in het bos. Zo'n boswande ling kun je extra leuk of avontuurlijk maken. Bijvoor beeld door te kijken wie de meeste dieren weet te spot ten. Maar ook door zoveel mogelijk kastanjes of eikels te verzamelen. Ga bij het rapen van de boomvruch ten goed door de knieën en maak van de wandeling een extra effectieve workout. Vergeet niet: kom 30 minu ten per dag in actie!" SCHIEDAM - Het belangrijkste moment van het jaar voor de Brandwondenstichting is ongetwijfeld in oktober, want dan is het van 9 tot en met 15 oktober collecte week. Bij voordeuren van Groningen tot Limburg klinkt die week de vraag: 'Pebt u nog wat over voör de Brandwondenstichting?' En SCHIEDAM - Elke week lezen Ruud Aret of Gerben de Bruijn van boekhandel Post Scriptum een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat 'De plectrumfa briek' van Vincent van War merdam, dat van Ruud een 8 krijgt. Hoor je de naam Van War merdam dan zal de eerste voornaam die daar bij je op komt Alex zijn; de bekende regisseur, acteur, schilder en schrijver. Maar de ouders van Alex werden beloond met nog twee creatieve gees ten: Mare en Vincent. Alle drie maakten als muzikant deel uit van Hauser Orka- ter. Vincent is jongste telg en hij debuteerde recent en niet onverdienstelijk met de roman De plectrumfabriek die de adolescente geschie denis vertelt van Wessel. Hij is de jongste zoon van een gezin dat verhuist naar een kustplaatsje (Haarlem) waar de vader een theater gaat leiden. En verhuizen houdt een nieuwe school in en nieuwe vrienden maken. In het boek bevinden wij ons in de eindjaren '60, be ginjaren '70. Wessel ziet zijn vader zwemmen in zijn the aterwerk. Hij lijkt er vooral te zijn om stoelen recht te zetten en programmabor den te maken. Zijn twee broers leven hun eigen licht anarchistische leven. Wes sel heeft vooral met zijn grootste vriend Stan- een droom uit te werken: een bekende muzikant worden, het liefst omgeven door goe de bandleden. Het muzikale brein lijkt vooral Stan te zijn, maar zijn karakter lijkt te broos voor de toekomst. In staccatoachtige zinnen tovert Van Warmerdam een herkenbaar beeld van zijn generatie op. dan komt het eropaan. Want de 'Brandwonden Stichting ontvangt geen overheids subsidie en is grotendeels afhankelijk van de inkom sten uit de collecte. Meer informatie over projecten van de organisatie, het voor komen van brandwonden en voorlichtingen: www. brandwbndenstichting.nl. De Plectrumfabriek is een debuutroman die sterk autobiografische elementen in zich heeft. Foto: archief U kunt als inwoner van Schiedam of Vlaardingen weer gebruik maken van de speciale 'Takkenroute' van Irado. Wij komen op de maandagen 10,17 en 24 oktober takken/ snoeihout ophalen. Graag gedaan. Maak hiervoor wel een afspraak: telefonisch met onze klanten service of online door het formulier grofvuil afspraak in te vullen. Kijk voor de aanbied regels op onze website. www.irado.nl 010 262 1000 i ik kAAAAAAAA Kennisgeving beschikking Uitgebreide voorbereidingsprocedure Wet algemene bepalingen omgevingsrecht Onderwerp Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben op 2 juni 2014 een aanvraag op grond van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) ontvangen van Boskalis Dolman B.V. voor de inrichting aan de Nieuwe Waterwegstraat 52, 3115 HE Schiedam. Het betreft een inrichting welke in hoofdzaak gericht is op het accepteren, overslaan, (tijdelijk) opslaan, zeven/trommelen, extractief-reinigen en biologisch reinigen van verontreinigd korrelvormig dragermateriaal en de op- en overslag en eventuele clustering van verontreinigde en schone materialen (grondbank). Daarnaast wordt afvalwater, afkomstig van saneringen, binnen de inrichting geaccepteerd, opgeslagen en gereinigd (afscheiding onopgeloste bestanddelen). Binnen de inrichting worden tevens steenachtige deelfracties die bij de verwerking vrijkomen, verkleind. De aanvraag betreft een verzoek om revisie van de omgevingsvergunning 'milieu' in verband met een verouderde en enigszins onoverzichtelijke vergunningensituatie. Voorts wordt de capaciteit van de inrichting verhoogd en wordt het aantal soorten afvalstoffen uitgebreid. De aanvraag betreft tevens een verzoek om een omgevingsvergunning 'bouwen'. Voorliggende aanvraag heeft alleen betrekking op bouwwerken welke reeds aanwezig zijn, maar waarvoor niet eerder een bouwvergunning is aangevraagd. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben besloten de vergunning te verlenen. Naar aanleiding van ingekomen zienswijzen is de tekst van de beschikking gewijzigd ten opzichte van de ontwerpbeschikking. Inzage U kunt de beschikking en overige van belang zijnde stukken tijdens kantooruren van 6 oktober 2016 tot en met 17 november 2016 inzien bij de DCMR Milieudienst Rijnmond, Parallelweg 1 te Schiedam (maandag t/m vrijdag van 09.00 - 16.00 uur, buiten en na deze periode uitsluitend na telefonische afspraak: 010 - 246 86 21). Beroep Binnen zes weken, ingaande de dag na de eerste dag van de terinzagelegging van de beschikking, kan bij de Rechtbank Den Haag, Sectie bestuursrechtspraak, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag, beroep worden ingesteld door: belanghebbenden die zienswijzen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de beschikking; belanghebbenden die bezwaar hebben tegen de wijzigingen in de beschikking ten opzichte van de ontwerpbeschikking; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Inlichtingen De heer B.A.M. van 't Huilenaar van de DCMR, telefoon: 010 - 246 80 19. Alle kennisgevingen van de provincie Zuid-Holland vindt u ook digitaal via www.overheid.nl. Zaaknummer: BES98454109.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 15