Oude pand VVV in de verkoop Opruimen en knutselen maar! KORT NIEUWS letterkundige kring BERICHTEN UIT HET BLAUWHUIS De aanmeldingen stromen binnen voor Blauwhuis Woonbeurs op 8 oktober COLOFON O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 5 oktober 2016 3 Het VVV-pand was ooit de school waar meester Brouwer les gaf. Maar het was ook ooit politiepost en een onderkomen van een aantal parkeerwachters. Foto: Rob Kamminga Het voormalige onderkomen van de VVV aan de Buitenhavenweg 9 komt deze maand te koop te staan. De vraagprijs is 280.000 euro. De gemeente heeft Anke Bodewes Makelaardij in de arm genomen. Door Kor Kegel SCHIEDAM - In juni verhuis de de Stichting Promotie Schiedam naar de Waag aan de Lange Kerkstraat. Bij die gelegenheid werd de naam VVV vervangen door I-punt S'DAM. Nu kunnen toeristen en andere belangstellenden daar terecht voor informa- tie over wat er in de stad te doen is. Voor het VVV-pand heeft de gemeente zelf geen plannen. Een horecafunctie zou de gemeente een goede bestemming vinden, mede vanwege de terrasmogelijk heid en de ligging op een centraal punt. Het bevindt zich tegenover 't Sterretje en staat schuin achter het vroe gere hotel De Kroon. Het ini tiatief voor een horecafunc tie van het VVV-pand moet uit de markt komen. Het feit, dat de Koemarkt de komende jaren op de schop gaat, kan zowel een voordeel als een nadeel zijn. Een voor- SCHIEDAM - Samen met Es ther Pieterse en kinderen uit Schiedam heeft Froggy de afgelopen weken de stad weer een klein beetje scho ner helpen maken. Daarom ziet het er nu weer een stuk beter uit rond het Hofplein bij Wijkcentrum Oost en op de Maasboulevard. De kinderen gingen eerst aan de slag bij wijkcentrum Oost en de week erna bij de Maas boulevard in de voormalige kinderboerderij. Al het afval werd met prikstokken ver wijderd en verzameld. Het zag er daarna weer piekfijn uit. Daarna startte de work shop creatief met plastic. Flessen werden omgetoverd tot varende Speedboten en deel, omdat de Koemarkt met omgeving een aantrek kelijk verblijfsgebied wordt - een slimme uitbater zal er dan tijdig bij willen zijn. Tevens een nadeel, omdat een ondernemer ondertus- bakjes werden omgetoverd in vogelhuisjes. Het resul taat mocht er zijn: Stralende trotse gezichten, want "re- sen knap last van alle werk zaamheden op de Koemarkt kan ondervinden. Het pand is in 1859 ge bouwd. Het was toen een lagere school voor kinderen uit Oud- en Nieuw-Mathe- cyclen is leuk." Het milieubewustzijn in Schiedam Oost en Zuid is weer een stukje gegroeid. nesse. Het was hier, dat de befaamde schoolmeester Willem Brouwer onderwijs gaf. Later werd het een politie post en was het een tijd lang onderkomen van de par- SCHIEDAM - Zaterdag 8 okto ber staat de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat 37 van 10.00 tot 16.00 uur helemaal in het teken van 'groen' le ven en houwen. Op de gratis toegankelijke Woonbeurs Schiedam vind je naast presentaties van de vele nieuwbouwprojecten, ook tal van voorbeelden hoe je je woning duurzamer en ener giezuiniger kunt maken. En wie zelf z'n eigen woning wil verkopen, kan dit doen op de Prik-Je-Huis-wand. Poppentheater op wieltjes Aap van Poot vermaakt alle kinderen, zodat ouders rus- tig\unnen rondkijken. In Schiedam wordt veel ge bouwd nu sportcomplexen verhuizen naar het A4-tun- neldak. Je kunt gaan wonen langs het water in Hout haven, centraal en groen keerwachters. Na de brand in het Proveniershuis raak ten de VVV en Stichting De Schiedamse Gemeenschap dakloos en in 1988 konden ze aan de Buitenhavenweg terecht. wonen in de Nieuwe We tenschappers of optimale woonluxe vinden in Schie damse Meesters. Wie zijn eigen huis wil bouwen, kan daarvoor een kavel kopen in Oranjeburgh. Sporten naast de deur kan in de energie- neutrale nieuwe wijk Park Harga. Ouderen die op zoek zijn naar gemak, worden blij van ParkEntree Senior Smart Living. Daarnaast is er in Schiedam een breed scala aan leuke bestaande woningen én aan ambacht woningen die wachten op handige klussers. Wie als particulier graag zelf zijn huis wil verkopen, mag ge bruik maken van de Prik- Je-Huis-wand, waarop je je huis mag promoten. Blijf op de hoogte van nieuw tjes via: www.woonbeurs- schiedam.nl Vraag nu het kinder- of jongerenlintje aan SCHIEDAM - Niet alleen vol wassenen verdienen soms een onderscheiding, ook kinderen of jongeren kun nen in aanmerking ko men voor een bijzondere erkenning. In Schiedam is daarom het kinder- of jongerenlintje ingesteld. Dit is bedoeld voor ie mand onder de 25 jaar die een bijzondere sportieve of maatschappelijke presta tie heeft verricht, bijvoor beeld door een buurtactie op te zetten, boodschap pen te doen voor de zieke mensen, een bijzondere sportieve prestatie te ver richten of moeilijke on derwerpen voor een groot publiek bespreekbaar ju, maken. Wie iemand kent die in aanmerking zou kunnen komen hiervoor, kan con tact opnemen via kabi- net@schiedam.nl. Nieuwe SCHIEDAM - 'Aandacht ge nereren, en deze levend hóuden, voor schrijvers die in Schiedam zijn ge boren of hebben geleefd.' Dat is kort samengevat het streven van een nieuwe stichting, het Literair Ge zelschap Schiedam. Schiedam heeft ook op literair gebied heel wat te bieden. Annie M.G. Schmidt bijvoorbeeld, die hier als stagiaire werkte bij de bibliotheek. Of dichte res Ida Gerhardt, die twee jaar geleden werd geëerd met een muurgedicht, Gerard Reve die hier re gelmatig verbleef stond, of Ferdinand Bordewijk die in Schiedam zijn advoca tenpraktijk hield. Hij staat op 29 oktober in het middelpunt van de belangstelling, als het Bordewijk Genootschap zal neerstrijken in de Ko renbeurs. Wie voor het eerste jaar vijftien euro of meer do neert, mag zich voortaan lid van het gezelschap noemen. De eerste hon derd aanmelders die een bedrag van vijftig euro of meer doneren krijgen een facsimile' herdruk van Bordewijks Verbrande Erven, de roman die zich helemaal in onze stad af speelt. Info: literairgezelschap® gmail.com. Sparen voor een diner Bij de winkeliers van het Hof van Spaland kan t/m 5 november wórden ge spaard voor een exclu sief diner in Diergaarde Blijdorp. Vijftig deelne mers ontvangen 19 no vember een uitnodiging om met hun partner in de Haaienzaal aan tafel te gaan. Het etentje vindt plaats op 10 december. Belangstellenden kunnen meedoen door kassabon nen van tenminste vijf verschillende winkels in een envelop te deponeren. De afgelopen week kon eerlijk gezegd niet stuk bij mij. Ons maandblad van oktober was verspreid en geloof mij dat het door onze leden goed wordt gelezen. Mijn telefoon en die van de ande ren stond niet stil voor extra informatie. Natuurlijk wil bijna iedereen lid worden van Soos Blauwhuis; ik had niet anders verwacht. Tenslotte zijn wij er voor u, voor de plaatselijke belangen, activiteiten en belastingen. Eigenlijk teveel om op te noemen in deze column, maar het meeste is gewoon goed bekend. Is iets niet duidelijk dan mag u ons na tuurlijk bellen, maar vul het formulier zo volledig mogelijk in en stuur het terug. Zijn er dan nog vragen, dan bellen wij u, maar heeft u bij de ANBO géén energie- of zorgverzekeringcontract en wilt u de ANBO opzeggen, dan moet u dat zelf doen voor 15 november. Heeft u hulp nodig dan helpen wij u natuurlijk, dat staat vast, daar zijn wij tenslotte voor. Denkt u nu: ik wil ook lid worden van Soos Blauwhuis voor slechts 20 euro per jaar, rest van het jaar gratis, betaling pas in januari 2017, bel mij gerust op nummer 06- 22 72 42 27 en ik maak het voor u in orde. Laat mijn telefoon maar rammelen hoor. Vergeet u niet aan te melden voor onze the madag op zondag 23 oktober met maaltijd, onze burgemeester Lamers en Han van der Horst. Bel dan op 426 28 08, dan weten wij voor hoeveel mensen wij stamppot moeten inslaan. Tot volgende week! Joke Ballijns (Joke schrijft elke week over zaken die senioren en het Blauwhuis aangaan) De reacties in de wijken waren enorm positief. Foto: E. Pieterse DE PERSGROEP I^NEOERLAND Contactgegevens redactie Bezorgklachten Delftseplein 27 1 www.deweekkrant.nl 3013 AA Rotterdam T (06) 2929 9696 Verspreidklachten E redactie.ns@persgroep.nl T (0900) 424 57 26 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@persgroep.nl en advertentieverkoop T (088) 013 72 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088)0139985. E: rubriekenweekbladen@persgroep.nl 1(0900)6743836 Of mail naar het volgende adres: advertising.west@persgroep.nl Druk De Persgroep Nederland Commercieel Directeur Dirk Renders Algemene voorwaarden en overige Dirk.Renders@persgroep.nl informatie 1 www.depersgraep.nl/adverteren Redactie Nieuwe Stadsblad Nieuwe Stadsblad is een uitgave Bart van Zessen van De Persgroep Nederland. Karin Moerman Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Alg. redactiechef Zuid-Holland uitgaven van de Persgroep Nederland, Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@persgroep.nl ID De Persgroep Nederland

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 3