auping plaza auping Altijd een matras die perfect bij je past 20% Grote plannen met Toernooiveld Crazy Spring Wist je dat... je een groene Paradijs wijkdeal af kunt sluiten? nu tijdelijk extra voordelig voordeel plaza Lucebertstraat 34 Spijkenisse T. 0181 - 89 53 30 Parallelweg 4 Sliedrecht T. 0184-49 34 99 www.aupingplaza-sliedrecht.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 12 oktober 2016 13 O www.nieuwestadsblad.nl De gesprekken leidden uiteindelijk tot een aantal tips/aanbevelingen, die het WOH-team in concept meeneemt. SCHIEDAM - Op de tweede bewonersbijeenkomst in het Stadskantoor, (de eerste was begin juli), werden bewoners die rond het Toernooiveld in West wonen, bijgepraat over het concept 'The World is' my Home' (WoH). Als het aan de initiatiefnemers ligt, moet dit gebied een enorme impuls gaan krijgen. Het Toernooiveld is nu een stuk grond waar kinderen regelmatig een balletje trap pen, of mensen de hond uit laten. Een kale vlakte waar bitter weinig mee gebeurt. Daar moet verandering in komen, vinden Carol Hol, Annemarie Sour, Michiel Versteegh en Karei Sant, de initiatiefnemers achter WoH. Zij zijn al enkele maanden bezig om hun ideeën en vi sies te vertalen naar een plan waar de gemeente mee kan instemmen. Twee woonto rens, veel groen en allerlei voorzieningen (onder an dere een tandarts, wellness- centrum, buurtsuper en restaurant); het is in het kort waar het WoH-team vol voor gaat. "De buurt is ingeklemd tussen industrie en de pol dervaart, een uniek stukje Schiedam waarbij we bij de inrichting volop ruimte wil len geven voor groen wonen. Uiteraard hebben we hierbij ook aandacht voor geluid, fijnstof, parkeerdruk, milieu en bezonning." De avond was opgedeeld in twee delen: eerst was er dus een presentatie, vervólgens werd er aan tafel in groep jes gediscussieerd over de invulling van het veld. Eén pijnpunt kwam bij alle tafels met stip bovenaan te staan: de parkeerproblematiek. Nu staat het rondom het Toernooiveld al barstensvol met auto's, dat wordt in de toekomst alleen maar erger. "Het plan is niet levensvat baar als je geen extra par keerplaatsen aanlegt", zei een bewoner daarop stellig. SCHIEDAM - Het begint een mooie traditie te worden: zodra de herfstvakantie begint, verrijzen er tiental len luchtkastelen, stormba nen en klimmuren tijdens Crazy Spring Paradijs in de Margriethal. Alle kinderen van de basisschool zijn wel kom om zich helemaal uit te leven op dinsdag 18 en woensdag 19 oktober. Crazy Spring Paradijs is een initiatief van Crazy Air en Optisport. Beide organisa ties presenteren hun leukste en meest spectaculaire at tracties. Ze pakken dit jaar weer groots uit met avontuur lijke stormbanen, kolossale springkussens, een opblaas baar voetbalveld en vele andere attracties. Van een creatieve knutselhoek en oud-Hollandse spelen tot een peuterhoek. Kortom: alle ingrediënten zijn aan wezig voor een speelpara- dijs waar alle basisschool kinderen hun energie kwijt kunnen. Wanneer? Crazy Spring Paradijs vindt plaats op dinsdag 18 en woensdag 19 oktober in de Margriethal (Optisport) van 10.00 uur tot 17.00 uur. De entree bedraagt 5,- per kind en de ouders mogen gratis naar binnen. Wil je tijdens Crazy. Spring Paradijs een kinderfeestje vieren? Reserveer dan door een mail te sturen naar info@crazyg.ir.nl. Heb je groene vingers? Wil je met jouw buren zelf jullie straat vergroenen? Sluit dan een groene wijkdeal af met Piet Bliek van de gemeente of leg je eigen geveltuin aan. Tegel eruit... tuintje erin! SCHIEDAM - Schiedam wordt almaar groener. En steeds meer Schiedammers met 'groene vingers' willen zich niet alleen beperken tot hun eigen tuin of balkon, maar willen gezamenlijk hun straat mooi aankleden. Dat kan! Met de zogeheten 'Wijk deal' maakt de gemeente op een simpel A4'tje een con tract met de straatbewoners op. In de Merwedestraat en de Hagastraat in Zuid én op het schoolplein van de Sint Janschool in Oost wordt zo al prachtig samengewerkt. Wie graag een geveltuin wil aanleggen, kan op de web site zien wat de voorwaar den voor aanleg zijn: www. schiedam.nl/geveltuin. Je kunt stoeptegels tegen je huis vervangen door een plant: 'Tegel eruit, tuintje erin!'. In menige straat staan de stokrozen inmiddels al te stralen. Ook een groen voorstel? In verschillende straten heeft de gemeente grote plantenbakken geplaatst waardoor parkeeroverlast wordt voorkomen. De be woners onderhouden zelf de bakken en krijgen daar een klein jaarbudget voor. Wie ook een groen voorstel heeft voor eigen straat, buurt of wijk, kan dat mailen naar contact@schiedam.nl t.a.v. Piet Bliek. Tal van Schiedamse straten worden al opgefleurd met kleurrijke geveltuintjes, zoals in Oost. Foto: Cees Kroone op alle Auping (top)matrassen De dagen worden korter, 's nachts koelt het af en 's ochtends wil je lekker in bed blijven liggen. Daar hoort natuurlijk ook een goede matras bij. Auping heeft een breed assortiment matrassen, waardoor er altijd een matras is die perfect bij je past. Je hebt al een Auping matras vanaf €396,-. Kies daarbij voor een aff itsbare en wasbare tijk, zodat je altijd in een schoon en fris bed slaapt. - Compleet assortiment - Snelle levertijd - Uitstekende service garantie De matrassenactie geldt van 8 oktober t/m 27 november 2016, Kif kop auplng.nl/matrassenactie voor de voorwaarden. www.aupingplaza-barendrecht.nl Escudostraat 9 Barendrecht T. 010 - 820 09 44 www.aupingplaza-spijkenisse.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 13